Tipy, jak se snadněji vyoutovat před rodiči

Coming out před rodiči může být jeden z nejtěžších vůbec.

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší a chce, aby bylo šťastné. Představy o štěstí má ale mnoho z nich zcela odlišné od reality. Pokud máte obavy, jak budou reagovat na vaše oznámení sexuální orientace, připravte si pevnou půdu pod nohama.

Nezávislost

Je dobré být nezávislí na rodičích v případě počáteční negativní reakce, což je ne vždy úplně jednoduché obzvlášť, když jste ještě na střední škole. V tomto ohledu může pomoci starší sourozenec, kamarád nebo hodná tetička z většího města.

Přátelé

Dobří přátelé jsou většinou prvními, komu se svěříte. Jsou to lidé, kteří za vámi budou stát a v tom nejhorším vás podpoří. Pokud ani vaši přátelé neznají vaši sexuální orientaci, existují různé LGBT spolky a komunity se členy, kteří se s vámi podělí o své zkušenosti. Nikdy nejste sami.

Nikdy na nic nejste sami.

Znát názor

Můžete v běžné komunikaci zkusit nadhodit téma o někom z vašeho okolí, o kom jste zjistili, že má odlišnou sexuální orientaci. Reakce vašich rodičů vám může být nápomocná v rozhodnutí, zda se přiznat či ne.

Argumentace

Buďte připraveni odpovídat na nepříjemné otázky. Rodiče, kteří jsou více konzervativní, nejsou zlí, pouze mají sami strach z pro ně neznámé věci a potřebují informace a čas na vstřebání. Nebudu zdaleka první, u koho se budete muset pokusit vyvrátit předsudky.

Neztrácejte naději

První reakce nemusí být přívětivá. To ale neznamená, že je definitivní. Vím to z vlastní zkušenosti, kdy jsem se radši odstěhoval, protože to doma bylo nesnesitelné pod palbou divných pohledů, hloupých narážek a neustávajících komentářů. Nyní moje mamka nevynechá jedinou příležitost, kdy se mnou může komentovat ostatní chlapy a to dokonce, ani když byla v nemocnici. Nezapomněla se totiž zmínit, že by se mi její doktor fakt líbil. (smích)

 

Foto: Pixabay.com

Podobné články