Top 7 fakt vtipných českých cover songů

Znáte ten pocit, když ty nejlepší songy od vašich oblíbených kapel přezpívá nějaký hudební antikrist, který je totálně vyprasí?

Neznáte? Tak já vám ukážu, jak to vypadá v praxi.

Nightwork – Globální oteplování

Hned na začátek vám musím ukázat mého největšího favorita. Přišla jsem na něj přes úplně jinou písničku, a totiž přes Zamilovaný/Nešťastná od kapely Rybičky 48, která se podobným skvostem bavila na svém Facebooku. A díky tomu mě napadlo najít víc takových šoumenů, kteří vám prostě musí zlepšit náladu za každé situace. No, ještě že ty písničky nejsou o nich, žeáno!

Nedá mi to, pustím vám i ty Rybičky, stojí to za to. A že tuhle neznáte a neumíte text? Nevadí, tady coverman taky ne.

Mandrage – Šrouby a matice

Tenhle týpek je fakt boží, myslím, že tak jako on sám, si jeho přednes neužívá nikdo. V textu sice  Mandrage někoho tahají za vlasy, mě tohle tahá za uši, interpret asi tahá kočky za ocas. A dokonce to ani nevypadá, že by si z nás dělal srandu. Podle jeho gest by z něj byl ale určitě lepší opravář než zpěvák. Přesto mě dost baví!

Tomáš Klus, Richard Krajčo – Cesta

Nevím, který z nich má být Klus a který Krajčo, přes ty stylové čapky se to dá těžko poznat, ale k popukání jsou oba. Jejich vzezření je fakt výborný a mladičké hlásky dávají písničce úplně nový rozměr. Jsou jako dvě roztomilá hopová kuřátka, co se snaží tvářit se jako kohouti.

Chinaski – Klára

Ty nejlepší nápady vznikají po několika sklenkách. A po několika sudech vznikne toto. Jejich nesehranost je ale vtipná. Ano, hoši opravdu pili jak Dáni a teď plácaj a plácaj. Ještě k tomu dost falešně. Doporučuju počkat si na refrén. Po něm to naštěstí hned zabalili. Byť teda nevěřím, že měli tolik soudnosti. Spíš normálně vytuhli.

UDG – Meli Melo

Víte co, já taky neumím udělat knedlíky, ale sakra, taky se o to nepokouším s kamerou za zadkem, nenatáčím své nezdařené pokusy a nedávám to na YouTube, že jo. No nevím, asi nás může těšit jenom to, že UDG se tady konkurence bát rozhodně nemusí.

Foto: deviantart.com

Video: YouTube.com

Podobné články