Top gay města

Kam se vydat za super gay zábavou? A kde utratit růžové penízky?

Bary, kluby, restaurace, noční podniky, kosmopolitní život, prides, výstavy atd… Každé město má své kouzlo, ale která města nejvíce lákají homosexuály svojí náklonností a zábavním životem? Vzhledem k tomu, že žijeme v Evropě, tak v tomto díle zmíním z velké části evropské destinace.

Berlín

V Berlíně se pravděpodobně nachází nejvíce gay atrakcí na celém světě. Více než v Londýně, New Yorku či San Franciscu. Berlínu se proto neoficiálně řiká hlavní město evropského gay života. Je zde  Schwules gay muzeum, ale také i gay památník, vzdávající čest homosexuálům, kteří byli obětmi perzekuce a vražd. Schwules muzeum, založeno roku 1985, je nejen významná instituce pro výzkum, archivaci a komunikaci zaměřující se na historii a kulturu LGBT komunit, ale také zde můžeme najít řadu zajímavých výstav a akcí. Nejvíce gay barů a klubů najdete ve čtvrtích  Schöneberg, Friedrichshain a Prenzlauer Berg.

Berlín se stal jednou z nejnavštěvovanějších destinací.

Amsterdam

Pravděpodobně nejvíce liberální město světa, tudíž Mekka homosexuálů. V Amsterdamu se každým rokem v srpnu pořádá jedna z nejvelkolepějších gay prides vůbec. Součástí této pride je tzv. Canal Parade, což je průvod velice pestrých loděk s ještě rozmanitějšími posádkami po amsterdamských kanálech. V březnu se zde koná Fetish Fantasy víkend a v říjnu Leather Pride. Stejně jako v Berlíně, i zde můžeme najít gay/Homomonument, také vzdávající čest pronásledovaným homosexuálům po celém světě. Památník se nachází ve Westerkerk čtvrti blízko domu Anne Frank. Reguliersdwarsstraat je hlavní ulice plná gay zábavy. Kerkstraat je jedná z nejstarších ulic, kde se rozvíjel gay život a můžeme zde najít proslulou noční saunu The Thermos.

Barcelona

Barcelona je město s velmi uvolněnou a přátelskou atmosférou a originální architekturou. Říká se, že dokonce i za Francova totalitního režimu byla Barcelona vůči homosexuálům poměrně vstřícná, na rozdíl od ostatních španělských měst. Toto dokazuje velice nezávislého ducha a charakter, kterým je Katalánsko známé. Hlavním centrem gay party scény je L’Eixample, také známý jako GayEixample. Pláže a plážové resorty jsou samozřejmě vyhledávanou lokací pro mnoho homosexualů, Je zde mnoho pláží, kde je povolen nudismus, jako například Platja de la Bossa Rodona.

Madrid

Madrid se může pyšnit velmi vzkvétající komunitou gayů a lesbiček, a to nejen díky malebnému a příjemnému charakteru samotného města. Čtvrť Chueca je známá jako jedna z největších homosexuálních komunit na světě. Chueca je domovem mnoha obchůdků, restaurací, barů a klubů. Celkově je v této části města velmi uvolněná atmosféra a řada podniků orientovaná na heterosexuály zde pořádá nejrůznější akce pro homosexuály. Náměstí Chueca je typickým místem pro shledání a následné pokračování do pestrého víru města. Během jara se zde koná mezinárodní fetish víkend Sleazy Madrid, Gay Pride v červenci, gay film festival LesGaiCineMad v listopadu a mezinárodní medvědí týden Mad.Bear v prosinci. V roce 2017 Madrid bude hostit World Pride.

Londýn

V Londýně žije jedna z největších evropských gay komunit a svojí diverzitou populace tvoří velice kosmopolitní město. Old Compton Street, okolí SoHo a Vauxhaull oblast jsou epicentrem pro gay život. Londýn se navíc může pyšnit hojným počtem divadel konkurujících New Yorku a Paříži a legendární hudební scénou. Na jaře v Londýně probíhá BFI London Lesbian and Gay filmový festival a Gay Pride v červnu. Mezi nejzajímavější kluby patří Barcode Vauxhall, Blush, Dalstone Supeerstore, Fire, Freedom Bar, Heaven, Popstarz, Ruby Tuesdays a Shadow Lounge.

Londýn se svojí multikulturností patří k oblíbeným místům.

New York

New York je v podstatě rodné město gay života a hnutí gay práv. Nachází se zde hotel Stonewall Inn, což je historicky významné místo pro celé gay hnutí. Konaly se zde jedny z prvních demonstrací a nepokojů gay komunit proti policejním zátahům. Stonewall nepokoje, které se udály 28. června roku 1969, jsou považovány za nejdůležitější událost vedoucí k zrovnoprávnění homosexuálů a k uskutečnování gay prides. Greenwich Village, Christopher ulice a Osmá avenue patří k hlavním lokacím plnýcm gay barů a obchodů.

 

Kde se nejvíce líbilo vám a kam byste doporučili se vydat? Podělte se o své zkušenosti na našem Facebooku!

 

Fotky:  Flickr.com  (Photo RNW.org) (Tobias Nordhausen(Paul Simpson)

Podobné články