Top jarní songy, které vám rozzáří den!

První jarní den se prostě musí oslavit. Naše hudební redakce vám přináší několik hudebních tipů, které vás sluníčkově naladí. Nebo aspoň rozesmějí.

Příchod jara by se měl pořádně oslavit, jaro je přece šťastné období. Květinky pučí, čmeláci bzučí, potůčky zurčí a chlapci skučí, když holky vytáhnou minisukně. Sluníčko nás pošimrá paprsky na tváři a hned máme den o něco veselejší. Ale co když celou tu jarní krásu zastíní černý mrak a sluncem zalité okolí zasype tuna sněhu? Pustíme si super jarní muziku! 

Začneme trošku oldschoolkem, dáme si lehkou alternativu, pokračovat budeme starými dobrými peckami a nakonec si dáme naprostou klasiku

Dáda Patrasová – Brouci na jaře

Ne, nezbláznili jsme se. Jen se zaposlouchejte do téhle písničky. Kdo jiný by dokázal o jaru a rojení broučků zazpívat procítěněji a veseli než právě Dáda. Můj veliký favorit a dávný vzor. 

Nightwork – Maja

A u broučků ještě chvilku zůstaneme. Co si budeme povídat, k jaru prostě patří, a přestože jsou otravní, mnohdy jsou to právě oni, kdo nám připomene, že meze už nejsou tak studené… Tuhle písničku vybrala naše redaktorka Ivet. 

Divokej Bill – Čmelák

A do třetice všeho otravného a bzučícího, přesto poslouchatelného. Divokej Bill je strará klasika, na kterou se už pozapomíná, takže proč toho jejich broučka trochu neoprášit. Opět Ivetina volba, slečna je asi trochu zatížená na létající potvory. Škoda, že Létající Čestmír není jarně laděný song… Už bychom ho tu jistě měli.

Proljeće – Jaro

Znáte? Já také ne. Rozumíte? Já také ne. Ale chlap je to pěknej! Navíc veselost a hopsavost se téhle písničce nedá upřít. Doporučila nám ji naše redaktorka Kačka. A musím uznat, že vkus má opravdu dobrý.

Tata Bojs – Jaro

Tak, a teď vážně. Jaký jarní song by mohl být více jarní než právě píseň Jaro od Tata Bojs! Broukejte si spolu s naší redaktorkou Alčou. Jenom pozor na alergii. Wuchůůů.

Nightwork – Globální oteplování

Žádné pořádné jaro se nemůže obejít bez narážek na globální oteplování, bez páření motýlů a bez hřejivé atmosféry. „K jaru je tenhle song první asociace,“ říká naše redaktorka Ája.

Fešáci – Jaro

No, a zatímco si tady posloucháme jarní songy, myslíme na prohřáté meze a těšíme se na slunné dny, za oknem se nám vyrojilo něco podezřele nevhodného na tuhle dobu, něco bílého a studeného… Klasika!


Tak pojďme doufat ve slunečné zítřky a s tím bílým sajrajtem venku opatrně, lepí to a klouže to! Krásný první jarní den všem!


Foto: deviantart.com

Video: YouTube.com

Podobné články