Ušijte si květinu do vlasů za 15 minut

Chcete si pořídit květinu do vlasů, ale nechcete za ni utrácet moc peněz? Udělejte si ji sami, jde to zvládnout za 15 minut!

Co budeme potřebovat?

Na vytvoření květinové ozdoby do vlasů stačí pár maličkostí – tvrdý papír, pravítko, kružítko, tužka, nůžky, jehla, nit, dvě různě barevné látky a sponka do vlasů (nejlépe s otvorem, kudy se snadno provlékne nit).

K výrobě této vlasové ozdoby postačí pár maličkostí.

Příprava

Na tvrdém papíru si pomocí kružítka a pravítka vytvořte 3 kruhy (jeden o poloměru 5 cm, druhý o poloměru 4 cm a třetí o poloměru 1,5 cm) a potom je vystřihněte. Tyto kruhy vám poslouží jako šablonyZ látky, kterou chcete použít jako okvětní lístky, vystřihněte 10 kruhů o poloměru 5 cm (použijte k tomu hotovou šablonu z tvrdého papíru). Z druhé látky, která bude sloužit jako střed květiny, vystřihněte jeden kruh o poloměru 4 cm.

Tip! Tyto kruhy si můžete vyrobit předem a schovat. Až budete chtít sladit květinu s outfitem, ale nebudete mít správnou barvu, během chvíle si ji díky připraveným kruhům vyrobíte.

Začínáme!

Máte-li přípravnou fázi za sebou, můžete se vrhnout na samotnou výrobu květu. Ta je už velmi rychlá.

Přeložený kruh prošijte po obvodu tak, jak to vidíte zde.

Jeden kruh na okvětní lístek přehněte napůl. Na jehlu si dvojitě navlékněte nit a na konci nitě vytvořte uzel. Dávejte při tom pozor, aby byl konec za uzlem dlouhý alespoň 3 cm. Nyní vezměte jehlu a po půlkruhovém okraji lístku nit navlékejte, jako to vidíte na obrázku. Když máte nit po obvodě navlečenou, shrňte látku směrem k uzlu. Vytvoří se vám tak první okvětní lístek.

Když máte okraj prošitý, látku navlečenou na niti nařaste.

Okvětní lístky

Takto postupujte u všech dalších kruhů, přičemž všechny kruhy (ohnuté na půlkruhy) navlékejte na tu samou nit! Když máte všech pět půlkruhů navlečených a stlačených do podoby lístků, svažte oba konce nitě k sobě a přebytečnou nit jednoduše ustřihněte. Stejný postup opakujte i v případě dalších pěti kruhů do druhé vrstvy květu. Až budete hotovi, vezměte oba květy a položte je na sebe. Dbejte na to, aby vám listy vrchního květu vždy vyplňovaly mezery na tom spodním. Obě části květiny k sobě přišijte.

První a druhý květ na sebe položte tak, abyste vytvořili dojem mnovrstevnatosti květiny.

Tip! Květinu si můžete udělat také jednovrstvou. V tom případě přeskočte výrobu druhého květu a po vytvoření jednoho květu z pěti kruhů postupujte rovnou na následující odstavec.

Poslední dodělávky

Nyní vložte doprostřed vystřihnutého kruhu o poloměru 4 cm papírový kruh o poloměru 1,5 cm. Kraje látkového kruhu chytněte k sobě (tím papírový kruh zabalíte) a prostrčte je otvorem v květině tak, aby kraje látkového kruhu přesahovaly otvor na zadní straně květiny. Přebývající kraj přišijte k zadní straně květiny.

Hotovému květu ještě přišijte vnitřek.

Poté na spodní stranu květiny přišijte sponku s otvorem. Určitě můžete použít i obyčejnou sponku, ale tato spona má otvory přímo na nit a lépe drží. Po přišití spony máte květinu hotovou!

A takhle vypadá hotová květina ve vlasech.

Zpočátku vám bude možná výroba květiny trvat déle, než si pracovní postup osvojíte a zautomatizujete. Budete-li mít natrénováno, zvládnete celý postup za 15 minut!

 

Jak se vám líbí květiny ve vlasech? Nosíte je rády? Podělte se s námi o názory v diskuzi pod článkem nebo na našem Facebooku!


Foto: Veronika Mokrá, StudentPoint

Podobné články