Ušijte si masku na spaní: Klidný spánek zaručen!

Někteří z nás rádi odpočívají i během dne, kdy je denní světlo na obtíž. Usínáte rádi v absolutní tmě? Právě pro vás je tu návod na senzační masku na oči!

Dostatek spánku přináší kromě růžových tváří také jasnou pleť, zářivé oči a dobrou náladu. Pokud se vám lépe usíná a sní ve tmě, ale vaše žaluzie či závěsy přeci jen propouští světlo z pouliční lampy do vašeho pokoje, vyrobte si masku pro klidný spánek. Vezměte si k ruce kus na dotek příjemné látky s oblíbeným vzorem (o rozměrech přibližně dvakrát 17 x 8 cm), jehlu, nit v barvě látky, prádlovou gumu (cca 13 cm dlouhou, záleží na obvodu vaší hlavy), trochu vaty na vycpání a tužku.

Látku zakoupíte kromě galanterií také v prodejnách Ikea.

Krok č. 1

Podle šablony, kterou si buď můžete sami namalovat, nebo stáhnout. Vystřihněte dva stejné díly (šablonku doporučujeme obkreslovat po rubové straně křídou či obyčejnou tužkou). Práci si ulehčíte přišpendlením šablony k látce.

Puntíky teď frčí!

Krok č. 2

Oba díly přiložte lícem k sobě, rub tedy budete mít na vnější straně. Jehlou provlékneme nit v požadované barvě a po obvodu prošíváme. Nesmíme zapomenout nechat asi 2 cm rezervu na obou bočních stranách masky, abychom masku mohli „převléknout“ na líc, naplnit a vložit do stran gumičku. Než však masku obrátíme na líc, prošijeme masku ještě jednou.

Je lepší dělat kratší stehy, aby u sebe jednotlivé díly pevněji držely.

Krok č. 3

Když máme prošito, obrátíme masku jednou z neprošitých dírek na líc, dovnitř vložíme rovnoměrně trochu vaty, ale ne moc, ať vám maska hezky leží na obličeji a nemáte z ní plyšáka. Z obou stran vložíme do masky konce gumičky (pozor, ať ji nemáte přetočenou). Poté švy v nezašitých místech obrátíme dovnitř a zašijeme zvenku.

Prádlovou gumu je z estetického hlediska dobré ladit s barvou látky.

Maska je hotová! Mimo domácí použití je také vhodná na cesty – do auta, letadla či vlaku. Není nic lepšího, než si při dlouhé, úmorné cestě zakrýt oči maskou a do MP3 přehrávače pustit relaxační hudbu, třeba se zvuky šumějícího moře.

Dobrou noc!

Foto: Kamila Kyseláková, StudentPoint

Podobné články