Věk nejmladšího vraha? Šest let

Šestiletý Carl, osmiletý Amarjeet nebo jedenáctiletá Bely.

Carl Newton Mahan – 6 let

Carlovi bylo 6 let, když zavraždil svého 8letého kamaráda. Kamaráda zabil ve dvacátých letech kvůli malému kousku železa. Chlapci hledali kov, který by mohli prodat do šrotu a vydělat si tak trochu peněz. Začali se o kus železa prát a kamarád praštil Carla do tváře. Toho to naštvalo a utekl domů, kde začal plánovat pomstu. Vzal si otcovu brokovnici a běžel zpět za kamarádem. Namířil na něj zbraň a chlapce zastřelil. Chlapec dostal 15 let v nápravném zařízení, ovšem po krátké době byl propuštěn, protože v té době neexistoval zákon, podle kterého by mohli soudit tak mladého člověka. Carl byl v té době nejmladším odsouzeným člověkem v celé Americe.

Carl Newton Mahan.

Amarjeet Sada – 8 let

Tak se jmenuje pravděpodobně nejmladší sériový vrah v historii. Pochází z Indie a byl obviněn z vraždy tří dětí, včetně jeho sestry a sestřenice. Jednoho červnového odpoledne roku 2007 si chtěla přijít matka pro svou 6měsíční dceru do jeslí, ovšem v postýlce dívku nenašla. Na místo dorazila policie a zanedlouho přivedla v poutech mladého chlapce, který se ke všemu dobrovolně přiznal. Holčičku uškrtil a ochotně zavedl vesničany k místu, kde ji zakopal. Sada vědomě rozdrtil tělo holčičky kamenem a ukryl jej. Podle indických zákonů nemohl být odsouzen k smrti, ani poslán do věznice. Proto byl poslán do polepšovny, kde bude do svých 18 let.

Mladý Amarjeet Sada.

Mary Bell – 11 let

Mary Bell byla ve svých 11 letech usvědčena z vraždy dvou malých kluků. Nejprve uškrtila 4letého Martina, jehož mrtvé tělo poté nechala v opuštěném domě v Anglii. O pár dní později vraždila znovu, tentokrát ale s posilou. Vzala si na pomoc 13letou kamarádku Noru. Uškrtily 3letého Bryana a na břicho mu vyryly písmeno M. Malý chlapec měl ostříhané vlasy a odříznuté genitálie. Obě dívky byly poslány před soud. Kamarádka Norma byla ovšem osvobozena a trest si začala odpykávat pouze Mary Bell. Původně si měla ve vězení odsedět zbytek svého života, ale po 12 letech dostala novou identitu a byla propuštěna.

Mary Bell.

Dívka „A“ – 11 let

Jedenáctiletá školačka z Japonska zavraždila při obědové pauze v prázdné třídě svou spolužačkou Satomi. Dívka „A“ podřízla své spolužačce krk a žíly. Nechala ji ležet na zemi a celá od krve se poté vrátila zpět ke svým spolužákům. Jakmile byla dívka „A“ zadržena, ke všemu se přiznala a jako důvod uvedla to, že se jí Satomi posmívala kvůli její váze a pomlouvala ji na internetu. Japonský soud nařídil, aby byla dívka umístěna do nápravného zařízení, kde byla pouhé čtyři roky.

Dívka zavraždila spolužačku v prázdné třídě.

Christian Fernandez – 12 let

Christian byl v roce 2011 souzen jako dospělý za vraždu prvního stupně. Nejprve sexuálně zneužíval svého 5letého bratra a poté toho 2letého zavraždil. V roce 2013 se jeho obhájcům podařilo prosadit, aby byl souzen jako mladistvý a zůstal tak v nápravném zařízení, dokud nedosáhne plnoletosti.

Christian Fernandez.

Foto: firsttoknow.com, jacksonville.com, pixabay.com

Podobné články