Vyrobte si kouzelnou hůlku podle Harryho Pottera

Máte rádi knížky J. K. Rowlingové? Pak bude výroba čarovné hůlky přesně to pravé pro vás.

Kouzelná hůlka… Stačí jedno mávnutí a hravě zmizí protivný pupínek nebo naopak v peněžence přibyde pár drobných. Kdo by si ji nepřál? Magický nástroj či skvělý dárek pro fanouška Harryho Pottera. Vyrobit si svou vlastní hůlku je hračka.

Co na výrobu hůlky potřebujeme?

Pro zhotovení hůlky postačí klasická čínská hůlka, tavná pistole, korálky a barva.

Co budeme potřebovat?

1. krok

Na širším konci hůlky vytvoříme pomocí roztaveného silikonu rukojeť hůlky, a to tak, že naneseme silnější vrstvu po délce zhruba 6–8 centimetrů.

Silikonem vytvoříme rukojeť.

2. krok

Chladnoucí, silikonem obalenou hůlku promneme v dlaních, aby se více spojila s tavnou hmotou, dosáhneme tak také optimálního tvaru. Tohle je ta nejobtížnější část, která vyžaduje už trochu zkušeností s horkým silikonem, nebo alespoň poctivou dávku štěstí a dobrého odhadu. Dávejte opravdu veký pozor, tady se jeden snadno spálí

Tuhnoucí silikon vytvarujeme.

3. krok

Nyní můžeme jeden konec rukojeti podle chuti ozdobit například korálky.

Konec hůlky ozdobíme pomocí korálků.

4. krok

Buď můžeme nechat hůlku takto jednoduchou, nebo ji dále ozdobit. Zde je hůlka doplněna ještě spirálovitě naneseným silikonem po celé délce.

Otáčením hůlky vytvoříme spirálové zdobení.

5. krok

Obarvíme akrylovou barvou, necháme zaschnout a máme hotovo. Teď už stačí jen vyslovit to pravé zaklínadlo a něco si přát.

Hotovo. Můžeme začít kouzlit.

 

Líbí se vám nápad s kouzelnou hůlkou? Jste také Harryho fanoušci? Napište nám do diskuze pod článkem nebo na náš Facebook!

 

Foto: Hana Nováková, StudentPoint

Podobné články