Vyrobte si roztomilé sněžítko!

Takovéto těžítko je velice užitečná věc. Nebo je to sněžítko? Ať tak či onak, vyrobit si ho je opravdu snadné!

Letošní dlouhá zima je konečně za námi, přišel tedy čas se s ní definitivně rozloučit. A proč to neudělat kreativně, třeba výrobou vlastního sněžítka? Pozorování vloček, zvolna se snášejících na drobnou figurku nebo domeček ve skleněné kouli, je příjemně uklidňující. Výroba není vůbec složitá a výsledek jistě potěší každou malou i větší slečnu.

Co budeme potřebovat?

Na výrobu sněžítka budeme potřebovat: skleničku se šroubovacím víčkem (od marmelády nebo majonézy, já jsem použila kořenku z Ikey), tavnou pistoli nebo voděodolné lepidlo, malou figurku (skleněnou, porcelánovou nebo klidně i malou hračku z Kinder vajíčka), třpytky, vodu a lékárenský glycerín (ten však není bezpodmínečně nutný).

Vše, co potřebujeme.

1. krok

Nejprve pečlivě vymyjeme a vysušíme připravenou skleničku a doprostřed víčka kápneme trochu lepidla.

Nakapeme lepidlo doprostřed víčka.

2. krok

Opatrně připevníme vybranou figurku.

Nalepíme figurku.

3. krok

Nyní do skleničky vlijeme vodu tak, aby zaplnila zhruba  2/3 obsahu nádobky. 

Nalijeme vodu.

4. krok

Zbytek skleničky dolijeme glycerínem. Lze jej snadno koupit v lékárně – jedná se o běžnou součást kosmetických výrobků, např. hydratačních krémů. Pokud jej nemáte, nevadí, není pro výrobu sněžíka nutný. S jeho použitím ale budou třpytky klesat pomaleji než při použití samotné vody. Nádobku nenaplníme celou, malý kousek místa nám musí pod hrdlem zůstat.

Přilijeme do vody glycerín, aby se třpytky v nádobce vznášely hezky zvolna.

5. krok

Opatrně nasypeme třpytky. Nemusíte na nich šetřit – čím více, tím lépe, proto jich použijte klidně větší množství. Hezky vypadá i kombinace různých barevných variant. Vsypávání třpytek do nádobky je trošku ošemetná fáze: třpytky totiž mívají ve zvyku rozsypat se všude kolem, jen ne tam, kam potřebujeme.

Opatrně přisypeme třpytky.

6. krok

Když jsme se sypáním třpytek hotovi, nádobu uzavřeme a důkladně utáhneme. Aby nám tekutina neprotékala a víčko dobře těsnilo, můžeme vnitřní hranu víčka opět potřít lepidlem a až poté uzavřít. 

Uzavřeme a pořádně protřepeme.

7. krok

Teď už jen stačí protřepat a promíchat a můžeme se kochat poletujícími vločkami. Je hotovo!

 

Máte rádi sněžítka? Také ve vás vyvolávají nostalgii a vzpomínky na dětství?  Podělte se s námi o názory v diskuzi pod článkem nebo na našem Facebooku!

 

Foto: Hana Nováková, StudentPoint

Podobné články