Výsledky ankety: Co nás vytáhne z pelechu?

Nejlepším budíkem je pípání!

Znáte ten pocit, jo, jste po koncertě, v puse sucho, hlava jako střep, za okny sněhové vločky, vy jste rádi, že žijete a najednou… Budíčééééék! Pojďme se společně podívat na to, jak dopadlo hlasování v hudební anketě na naši otázku: Jaký song vás dokáže vzbudit a donutí vás vyhrabat se z pelechu?

Čtenáři mají jasno

Nadpoloviční počet hlasů dostala možnost Jako budík mám jen pípání, aby se mi můj oblíbený song neznechutil! V závěsu ale boduje se 14, 1 % možnost Cokoli od Evy a Vaška – musím vstát a vypnout to! Takže pokud ještě nevíte, co koupit kamarádovi, který každou chvíli zaspí a chodí pozdě, k Vánocům, je to jasný. Taková bestofka Evy a Vaška je trefou do černého! Téměř deset procent našich čtenářů budík prostě neřeší. Zvolili si možnost Na vstávání kašlu, vedle hlavy mi zní U2 a já chrním klidně dál! A co by ne, komu by se do toho mrazu chtělo, že jo? Máme tady ale také ranní ptáčátka It’s A Party od The Subways. Vstanu a hned mám chuť jít pařit! Tuto možnost si zvolilo krásných 8, 5 % z vás. Nevím, jestli dalších 7 % z vás, kdo jste odpověděl Mě budí má drahá polovička – zpěvem z koupelny!, mám litovat, nebo vám má závidět. Ale dokud vám nezpívám já, máte určitě šanci na přežití. Wake up od Rage Against The Machine! dostala bodů nejméně, ale každý hlas se počítá. A třeba se někomu z pípálků zalíbí.

Jak to vidí redakce

Irča.Irča Menšíková: Já mám úvodní melodii z Hry o Trůny, protože je to hezky motivační po ránu a moc se mi ta melodie líbí, takže je fajn, že mě něco takového ráno budí…. na druhou stranu mi to stejně nepomůže, abych se někdy z té postele fakt zvedla. (smích)

Lili.Lili Nábělková: Já jsem si jako melodii na budíka ořízla refrén písničky Watch The Sun Come Up od Exampla. A proč zrovna tohle? No protože Example patří k mým oblíbeným hudebním umělcům navíc, když vás budí písnička, kde se zpívá: Hey, good morning. Watch The Sun Come Up. It’s calling, I want another day with you a s tak příjemnou melodií, vás to prostě donutí vstát s úsměvem na tváři a ještě se zavřenými očima si začnu zpívat. Hned mám ten den lepší, i když vstávám brzy nebo je venku škaredě.

Alča.Alča Fialová: Já mám už pěknou dobu na budík Oh Darling od Beatles. Takovéhle oslovení z úst fab four je pro mě, beatlesáckého maniaka, nejlepší probuzení! Na druhou stranu, když mi teď tenhle song vleze do přehrávače, i přes svou lásku k Broukům ho hned přepínám, což je ale asi prokletí všech “budíkových“ písniček.

Bára.Bára Turková: Já mám od Subways It´s a party, protože je to fakt jediný, co mě probudí. Ale je fakt, že po nich nikdy vesele nevyskočím z postele a nezačnu juchat. Ale to je spíš tím, že vstávám poslední dobou hodně brzo ráno a spát chodím dost pozdě. Každopádně tuhle písničku už nemůžu poslouchat normálně, v mp3 ji vždycky musím přepnut.

Tomáš.Tomáš Nevídal: Ranní vstávání pro mě, stejně asi jako pro většinu z vás, představuje hodně nepříjemnou část dne. Dříve jsem si to zkoušel zpříjemnit tím, že jsem měl jako budík nějakou oblíbenou pecku. Ale vždycky to dopadlo tak, že se mi tím ta písnička akorát zhnusila. Tak jsem od toho opustil, a mám jen klasický pípání.

Adri.Adriana Martinovičová: Já mám jako budík svou oblíbenou písničku Swing Life Away od mých největších miláčků Rise Against. Začíná příjemnou kytárkou, což je zvuk, který mě nikdy neomrzí. Naopak, hezky mě naladí. Tak je to tedy v ideálním případě, poslední dobou mě ale spíš budí dělníci, kteří nám každé ráno skotačí na terase a za hromadného hlaholu nám zateplují byt.

 

Foto: Deviantart.com, soukromé archivy redaktorů

Podobné články