Vyšlo holení už z módy?

Ochlupení – často diskutované téma. Jak to vidíme my?

Žijeme v době, kdy je holení takřka samozřejmostí nejen u žen, ale i u mužů. Naše generace se doslova o chlup vyhnula bujným kšticím na všech možných partiích těla. Vážně ale toto tvrzení platí?

Zabij bobra, zachraň strom

Vzpomínám si, že v pubertě jsem netrpělivě vyčkával první chloupek, ať už bude kdekoli, abych ho mohl oholit a říct si, že jsem pašák a dospělej, protože jsem „musel“ použít žiletku. Když se holení stalo častým, pochopil jsem, proč je to taková otrava, jak dospělí říkají. Pocit hustokrutopřísnýho gangstera brzo vyprchal a holení bylo na obtíž.

Někomu ochlupení sluší.S prvními intimními zkušenostmi nepřipadalo v úvahu, že bych o sebe nepečoval. Nepřipadalo tedy v úvahu, že by moje pohodlnost zvítězila.

Výhody vs. nevýhody

Já osobně jsem spíš pro pečlivé upravování. Znáte to… škrábání, pupínky a dle mého názoru úplné vyholení (teda aspoň u mužů) vypadá trochu „dětsky“. Na druhou stranu, když pak ten „pindík“ není pomalu ani vidět v tom houští, je to hodně špatný. Stejně tak když chci položit hlavu na rameno a jeho chlupy z podpaží mi dělají pod nosem knír, to taky není nic moc. (smích)

Když pomineme estetický pohled na věc, z hygienických důvodů je jednoznačně lepší nějaká ta úprava. Ne že ne.

Vzpírá se ve mně ještě moje schizofrenní já, které je toho názoru, že jemní a zženštilí kluci by měli být upravení a holit se. A zase ti mužnější mají určitou toleranci, protože se to k nim prostě hodí. Co si budeme povídat, kdyby mi v posteli ležel třeba Hugh Jackman, opravdu nebudu řešit, jestli je někde oholenej, nebo ne. (smích) Koneckonců, proti gustu… A co si myslí ostatní členové našeho queer týmu?

Monika

Holení je někdy strašná pruda, zvlášť pro holky, co mají dlouhý nohy, to trvá hodiny. Vždycky když se mi nechce a potřebuju všechno hladký do plavek, nahlas nadávám cosi vulgárního o lobby firem na výrobu holicích strojků. Jenomže se nikdy nic nevyrovná tomu pocitu, když je člověk hladce oholený a cítí každý závan větru na nohou v krátké sukni. U partnerů a partnerek to beru jako jejich volbu. Vybírám si podle jiných věcí než podle toho, jestli a jak často si ten druhý co holí. Důležité je, aby byli čistí a voňaví. Hygiena je základní.

Bára

Holení je super a nezbytné, takže já jsem jednoznačně pro holení. Nohy a podpaží je naprostá samozřejmost, není nic horšího než zarostlá slečna,  vypadá to hrozně. Sametově jemná kůže je také o něčem jiném než šmirglová pokožka. A co se týče intimních partií, jsem spíše pro všechno dolu, nebo aspoň většinu. Je to prostě komfortnější, takže můj názor je, že holení není nikdy dost.

Líbí?

Dominik

Kdybych se holil, vypadal bych lépe. To je velká výhoda. Nevýhoda je, že by to znamenalo, že bych se holil, a to se mi nechce. A stejně jsem single. Nikdo si mne nahého neprohlíží. Až budu mít kluka a ten bude chtít, abych se holil, tak se budu holit. No spíš ne. Ono islám se nám očividně nepodvolí, možná bych jim měl vyjít vstříc. Navíc neholený vypadám starší. Už tak mě tipují na staršího, než jsem. Jo, ale kdybych chtěl balit teenagery, tak asi není ideální v nich budit pocit, že mi mají vykat. Jo, oholím se. No, dneska není čas. Tak zítra. Věšina mých známých se holí, je to příliš mainstream. Ale hryže to. Hned jak přijdu domů, tak se oholím. Vydržel jsem skoro dva týdny, chvilku ještě počkám, mám práci. Jo, takže je čas učit se do školy, nejdřív se raději oholím. Vypadám stejně blbě jako neoholený.

Tomáš

Holení patří neodmyslitelně k hygieně většiny lidí. Vzhledem k tomu, že máme patrně zvířecí předky z afrických savan, zdědili jsme po nich někdy až dost viditelné ochlupení, které je nejlépe z estetického hlediska odstranit. U mužů je to zpravidla ochlupení na tváři, které se ale nemusí holit celé, pokud je patřičně upraveno. Co je ale dle mého názoru dobré holit, je asi ochlupení v podpaží, neboť chlupy v parných dnech, kdy máme tendenci více odhalit svá těla, nejen špatně vypadají, ale taky dost zapáchají. Ta naše lidská srst totiž zadržuje pot, který se následně rozkládá, a to pak máme na některé jedince z MHD opravdu nemilé vzpomínky. U mužů je často vidět i ochlupení na hrudi a na zádech, což v tílku opravdu vypadá dosti nevzhledně. Holení by se mělo stát zvykem každého. Pohled na některé lidi, dokonce i ženy, kterým z podpaží vlají kadeře čehosi, co bych nerad komentoval, je opravdu nezáviděníhodný. Upřímně, člověk zarostlý se asi ani nemá moc rád, nýbrž je mu jedno, jak na druhé lidi působí

 

Foto: Flickr.com (vince42, Dan Steely, Hairy+Jacques)

Podobné články