Vystudujte lidská práva a získejte mezinárodní titul E.MA

Pokud se zajímáte o lidská práva a chcete získat zahraniční titul E.MA, pak je studium European Master in Human Rights and Democratisation tím pravým. Stačí ochota strávit rok v zahraničí, mít ukončené bakalářské studium a 4000 euro na poplatky. Hlásit se můžete až do půlky března.

Jednoletý studijní  program nabízí posluchačům trochu jiný pohled na lidská práva, než jsme na českých univerzitách zvyklí. Lidská práva jsou rozebírána v rámci oborů jako je politologie, filozofie, sociologie, antropologie či právo. Studentům přednáší odborníci z praxe i univerzit. Jedná se o projekt mezinárodní, který zaštitují asi čtyři desítky evropských univerzit, mezi nimi je i Masarykova univerzita jako jediný český zástupce.

 

Každý semestr na jiném místě

Během dvou semestrů se studenti seznámí jak s teorií v rámci přednášek a kurzů, tak i s praxí. První semestr je realizován v Benátkách, druhý semestr stráví studenti na jedné ze škol zapojených do tohoto projektu. Navíc posluchači odjedou na studijní pobyt do oblasti, kde dříve proběhl nějaký konflikt, aby zde poznali práci mezinárodních organizací, které zde působily. V minulosti to bylo třeba Kosovo.

 

Čas máte do března

Přihlášky do programu je možné zasílat do 19. března. A co je nutné splnit? Musíte být úspěšnými absolventy bakalářského studia oboru blízkého lidským právům, na svém studijním kontě mít alespoň 240 ECTS kreditů a umět dobře anglicky. Za registraci do programu pak zaplatíte asi čtyři tisíce euro. Absolventi studia se mohou uplatnit především ve veřejné správě, mezinárodních organizacích nebo na akademické půdě. Více informací a kontakty získáte na stránkách projektu (http://www.emahumanrights.org/) či na webu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity (http://www.fss.muni.cz/cz/site/aktuality/aktualita/1547).

autorka textu: Kateřina Tušarová

foto by StudentPoint

Podobné články