Zpověď homofobního gaye

Občas si říkám, proč jsem vlastně na chlapy.

Nejsem rasista, ale cikány nemám rád. Nejsem homofob, ale vadí mi líbání dvou mužů na ulici. To jsou typické věty, které můžete slýchat od lidí, kteří nejsou rasisté a homofobové, ale

Oni samozřejmě jsou rasisté a homofobové

To je stejná logika, jako kdybych se šel pravidelně po jídle vyzvracet a tvrdil bych, že nejsem bulimik, nebo bych nejedl maso a současně bych zpochybňoval smysl vegetariánství.

Pokud jde o mě, jsem gay, který o sobě rád mluví jako o homofobovi. S citlivostí lakmusového papírku vám ale jako čtenářům musí dojít, že to není pravý strach z lidí homosexuální orientace, spíš se jedná o zvýšený smysl pro sebeironii a sarkasmus. Jak se projevuje?

Zpěvačky

Asi nikdy mě nepřestane fascinovat obdiv gayů ke známým zpěvačkám. Proč má, sakra, chlap jak hora ve svém obýváku na čestném místě hned vedle televize hrdě vystavené CD Hany Zagorové a na zdi plakát Helenky? Proč má tolik gayů rádo Madonnu, Lady Gaga, Britney Spears a podobně? Někdy mi připadá, že stačí napsat srdcebolný text, objevit se na veřejnosti s teplým kamarádem nebo přiznat lesbickou zkušenost, a daná umělkyně má rázem o fanoušky postaráno. 

Gayové se navíc rádi ztotožňují s osudy ztrápených žen, kterým nepřeje osud nebo mají smůlu na chlapy. 

Věřím, že kdyby třeba taková Věra Bílá dala sbohem automatům, vyslovila by se pro přijetí rovného manželství, občas si vyšla na veřejnosti v extravagantním modelu s vykukující bradavkou a nazpívala by novou chytlavou písničku, hned by její plakát visel v nejednom studentském pokojíku dospívajícího homíka.

Mezi námi holkami.

Kámošky

V Bridget Jones se píše: „Tom má teorii, že homosexuály a svobodné třicátnice to k sobě přirozeně táhne: Oba jsou zvyklí na milostná zklamání a společnost je považuje za exoty.“ K tomu není co dodat. Je to pravda, jež by se mohla vytesat do kamenné stély a postavit doprostřed náměstí.

Zženštilost

Jako je snadné rozeznat ve Špindlerově Mlýně německého důchodce od toho českého, tak stejně jednoduché je poznat gaye. Myslím tím zženštilého gaye. Tři, dva, jedna. Tak dlouho trvá, než si v duchu řeknu: „Tak ten je jasnej.“ Rozvolněné pohyby, výrazné oblečení, dokonalý účes, hubené tělíčko, těžko popsatelný „gayský“ výraz. 

Kluci, pardon, ale vy ne. Chybí mi u vás živočišnost a přirozenost.

Ti jsou jasní.

Jsi pasiv, nebo aktiv?

Klasická otázka. Občas mi připadá, že těmito dvěma slovy se gayové rozdělují na dvě odlišná podpohlaví. Někdy se člověk může setkat i s pojmy jako: spodek/svršek, brankář/útočník, nahazovač/chytač. Je frustrující najít v obrovské kupě sena pohlednou jehlu, která nepíchá tak, jak si přejeme.  Ale myslím, že ve spoustě věcí, a v této obzvlášť, by si partneři měli vyjít vstříc. Jinak se může stát, že touto selektivní otázkou můžete přijít o možnost seznámit se s fajn člověkem

Gól!

 

Co na gayích nemáte rádi vy? Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho na Facebooku nebo mi napište do vzkazů.

 

Foto: Flickr.com

Podobné články