Zvířata ve filmu

Říká se, že pokud má být film úspěšný, musí v něm být děti nebo zvířata. My se dnes zaměříme na ty chlupatější – na zvířátka.

Všichni je milujeme. Možná proto, že neumí mluvit a trpělivě naslouchají (prostě na vás čučí). Možná proto, že dokáží být tak zatraceně roztomilí (nejedna dáma by je mnohdy ráda vyměnila za svého partnera). Není tak divu, že se chlupáči i nechlupáči stávají častými sympaťáky stříbrného plátna, obzvlášť v rodinných filmech.

Lassie je asi největší zvířecí filmovou hvězdou.

Nejčastěji se mezi lidmi prohánějí psí herci. Aby taky ne, máme k nim nejblíže a navíc vycvičit psa k hraní není zase tak složité. Jen si zkuste něco takového se slonem nebo lvem! Hraný Lví král by sice úspěch mít mohl, no více jako akční krvák, než rodinná komedie. Co se týče psů, už se v kinech objevila snad všechny plemena, od čivavy přes retrievery až k vlčákům. A nesmíme zapomenout na nejznámější psí herečku Lassie, fenku Kolie, která se poprvé objevila už v roce 1859 v knize The Half-brothers od Elizabeth Gaskellové.

 Jesse se s kosatkou Willy zkamarádil hned.

Mnohdy však filmaři pracují i s méně obvyklými členy živočišné říše. Například v Zachraňte Williho udělali hvězdu z kosatky Keiko. Snímek se zaměřil na otázku osvobození zvířat (v našem případě kosatek) ze zajetí. Keiko se taky dočkala osvobození, na lidech však zůstala závislá. To je hlavní důvod, proč divoká zvířata ve filmech uvidíte jen zřídka.

 Co je? Nikdy jste neviděli ochočeného geparda?

Ale i přesto se jich pár najde. Třeba gepard ve filmu Můj kamarád gepard (i když přimhouřím oči i brýle, tak nevím, jak z originálního názvu Duma udělali takový titulek) nebo vlci ve filmech Tanec s vlky a Bilý tesák. Pak samozřejmě letí i exotické opičky, které jsou už od pohledu k sežrání. Kdo by nemiloval šimpanze Jacka, který se prohání v oblečení na skateboardu. Jen škoda, že celkově je film VIP ubohá blbost, při které i tříletým zůstává rozum stát.

 Dnes neumírej!

Mnohdy se to se zvířaty ale přežene. V Dr. Dolittlovi je tolik potvůrek – chlupatých, letájících, kálejících všude možně – že nevíte, kam se dívat dřívě. Nemluvěo tom, že Eddie Murphy je jako herec taky celkem šelma, které je plná obrazovka.

Máte rádi filmy, ve kterých jsou hvězdami zvířata? 

Foto: YouTube.com

Podobné články