3 investice, které se vyplatí

Humorně pojatý náhled na investice? Nedejte se zmást, někdy věci vypadají jinak než vypadají.

Žádné kavárny, restaurace nebo kadeřnictví nás zrovna neláká? Naše peněženka a zejména karta v ní radostí plesá, protože šetříte! Ale inflace vám ty ušetřené penízky stejně tak trochu ukusuje. Pokud si myslíte, že nyní nemáte tolik prostoru k utrácení, šeredně se mýlíte. I v této situaci se dají kvalitně utratit peníze. Investice je trochu nadnesený výraz, ale utrácení peněz může být i radost a tak trochu investování do sebe sama.

Nakupování oblečení

V současné době, kdy vlivem technologií jsou všichni spíše na síti je někdy obtížné vyjít si do města s kamarády, vyzkoušet si tuny pěkných kousků a udělat si radost. Eshopy jsou pro zákazníky přístupné ve dne v noci. To znamená, že se nám naskytuje vhodná možnost, jak vyplnit volné chvilky. Dovolují-li to naše povinnosti a finanční prostředky, můžeme brouzdat internetem a vybírat si podle svého vytříbeného stylu cokoli se nám hodí. Zakoupené kousky sice možná nevynosíte hned, ale budou na vás poslušně čekat ve skříni a vy si v mezičase můžete promýšlet, jak je zkombinujete a využijete tím svou investici. Pokud nejste sportovci a outdoor vás tolik neláká, je samozřejmě množství dalších obchodů s oblečením, co třeba Answear nebo Bibloo.

Nakupování jídla

Tento bod samozřejmě není myšlen tak, abyste vykoupili svůj nejbližší obchod, ale spíše tak, že si můžete najít časově náročnější recepty či připravit pokrm, který jste chtěli zkusit dříve, ale neměli jste potřebné suroviny a čas. Nyní si můžete v klidu sednout, promyslet všechno potřebné a vrhnout se na přípravu! Nebo se zamyslet nad složením stravy a zkusit se vrhnout na cvičení, krabičkovou stravu, nebo proteinové diety? A pokud jste dost velcí, nezapomeňte si to proložit nějakým dobrým pitivem. Víte že i alkohol může být investice?

Nakupování na zvelebování domova

Výjimečně se pod tímto bodem neskrývá vysavač či hadr na prach, ale vybírání různých bytových doplňků a nových kousků nábytku či nádobí. Pořádně se zamyslete a řekněte si, co byste na místě, které nazýváte domovem, chtěli zlepšit, abyste byli ještě spokojenější a po odvedené práci se mohli náležitě pochválit! Na závěr chci říct, že pořídit třeba robotický vysavač je fakt výhra. Sedět s nohama na gauči a koukat jak někdo uklízí za vás, je pecka.


Jasně, že tohle nebyl článek o investicích jako takových. To je úplně jiná oblast a jiný level. Pokud vás to zklamalo a čekali jste odborné rady, doporučujeme Jak investovat jako student nebo O kterých formách spoření byste měli vědět.

Podobné články