5 důvodů, proč jsou delfíni monstra a měli byste se jich začít bát

Nebojte se hadů nebo pavouků. Bojte se delfínů

Delfínci? To jsou ta roztomilá zvířátka, co si nechávají tetovat holky na kotník, ne? Omyl. Delfíni jsou potenciálně nebezpečná monstra a roztomilí vám připadají jen proto, že o nich nic nevíte. Zatím.

Jsou mnohem chytřejší, než si myslíte

Delfíni jsou natolik inteligentní, že jsou považováni za druhý nejchytřejší živočišný druh. Takže před nimi těsně vedeme. Těsně. Jejich inteligenci většina lidí bere s rezervou, protože se přece jen jedná o zvířátka, ale jejich bystrost je přitom děsivá. Přečtěte si výňatek z jednoho článku z Guardianu o skupině delfínů z Institutu mořských savců v Missisipi. Delfíni zde byli trénováni na sbírání odpadků. Odměnou jim pak byly ryby. Jeden obzvláště zákeřný delfín Kelly si z toho udělal šikovnou živnost.

Kelly se posunul mnohem dále. Když někdo z návštěvníků upustil papírek, tak jej schoval pod kámen na dno bazénu. Po příchodu trenéra se potopil a odtrhnul z něj pouze kousek. Když získal odměnu, tak se opět ponořil a odtrhl další. Toto chování je zajímavé, protože dokazuje, že Kelly vnímá koncept budoucnosti a dokáže si oddalovat vlastní uspokojení (…). Ve skutečnosti spíš on cvičil s lidmi než naopak.

Jejich sexuální zvyklosti jsou naprosto děsivé

Delfíni mají s lidmi mnoho společných vlastností a jednou z nich je smysl pro romantickou lásku. A jak to známe z naší společnosti, tak taková zamilovanost může dopadnout velice, velice špatně.

Ačkoliv tvoří páry, tak není neobvyklá delfíni gang rape vyděšené samice nebo sexuální obtěžování lidí. Které je mnohem častější, než byste si mysleli. Takže se nebojte katastrofických scénářů z Jurského parku. Dinosauři jsou hodní a hloupí. Bojte se delfínů v noci v temném parku.

Neštítí se i vraždy ze sexuální frustrace

V minulých letech zažily pláže San Francisa nárůst mrtvol sviňuch, které nejevily známky ohlodání, ale byly výrazně poškozeny v oblasti genitálii. Vědci dospěli k názoru, že mladí delfíní samci si na nich pouze vybíjeli svou sexuální frustraci.

Takže nadržení delfíní puberťáci jsou opravdu problém.

Můžou být vycvičeni jako lidská zbraň (a v minulosti se to dělo)

Počátkem šedesátých let začala americká a sovětská armáda trénovat delfíny s nápadem, že by mohli hledat podmořské miny a hlídkovat nepřátelské plavce. Což delfínům se svou echolokací nečiní problém. Časem se tento projekt stal mnohem ambicióznějším a vznikl nápad na vražedné delfíní oddíly. Pokud se teď smějete, tak věřte, že si neděláme legraci. Američané se reálně pokoušeli proměnit tato zvířátka ve vražedné zbraně, jak potvrdil v minulosti bývalý námořní voják Brendan Webb.

Delfín byl vybaven přílbou, která obsahuje jehlu se stlačeným plynem na hlavě. Jakmile vás začne sledovat, tak váš šťouchne čumákem, jehla vystřelí a zemřete na embolii.

A taková jehla do žíly byla jedna z těch jemnějších metod. Podle New York Times na sobě delfíni měli připevněné výbušniny a fungovali jako sebevražedné střely kamikadze. Až kvůli protestům ze strany aktivistů za práva zvířat Murder- Dolphin, byl tento projekt ukončen.

Hlídají jedno klíčové středisko s nukleárními hlavicemi (jako vážně, neděláme si legraci)

Námořní základna Kitsap je známou úložnou jaderných hlavic (v roce 2006 jich zde bylo kolem 2 000), proto bezpečnost této oblasti je jednou z největších priorit na zemi. A kromě nejmodernějších technologií, které tuto základnu střeží, je klíčovou složkou obrany…hádejte co? Partička trénovaných delfínů.

Ačkoliv to zní bizarně, tak to má svou logiku. Největši škodu mohou na takové základně vypátrat malé nenápadné týmy nezachytitelné radarem, co sem připlavou a kdo je může vypátrat lépe než delfín?

A teď si to v hlavě zopakujte. Největší vojenská jaderná základna na světě je střežena delfíny. Snad si na to vzpomene, až se příště budete dívat na Flippera.

Podobné články