7 nejoblíbenějších aplikací na počasí, které vás nezklamou

Počasí prostě neporučíme, ale můžeme na něj být připraveni. Pojďte se podívat na 7 nejlepších aplikací na předpověď počasí.
nejoblíbenější aplikace na předpověď počasí

Ráno chladno, odpoledne úmorné vedro a k večeru déšť a bouřky. To není nic neobvyklého a musíme s tím při svých cestách do školy nebo do práce počítat. Počasí prostě neporučíme, ale můžeme se na něj připravit díky předpovědím meteorologů. A pokud se vám stalo, že váš telefon ukazuje slunečné počasí bez deště, zatímco vy stojíte promočení na zastávce, určitě oceníte spolehlivou aplikaci. Vybrali jsme pro vás 7 nejlepších aplikací na počasí, které vás nezklamou.

Yr od NRK

Už vás zklamaly aplikace na počasí svou ne moc přesnou předpovědí? Vyzkoušejte aplikaci Yr, která zprostředkovává počasí z norského meteorologického ústavu a podle uživatelů jde o nejpřesnější aplikaci na počasí. V apce najdete jednoduché rozhraní, kde si můžete vybrat mezi světlým a tmavým rozvržením. Pro rychlejší informace o počasí si můžete na plochu přidat také stylový widget s nastavitelným vzhledem.  

Aplikaci na počasí Yr najdete volně ke stažení na Google Play i na App Store. Po její instalaci si zvolíte lokaci bydliště a můžete ji hned začít používat. Kromě úžasné vizualizace 48hodinové předpovědi počasí s animovanými mraky, deštěm, sněhem, mlhou, západem slunce i jeho východem se můžete těšit také na podrobnosti o teplotách, rychlosti větru nebo na předpověď srážek pro následujících 90 minut. Ale pozor – předpověď deště funguje většinou pouze v Norsku 🙂

Aplikace také varuje před nebezpečnými meteorologickými jevy jako jsou třeba bouřky nebo kroupy. A kromě aktuálního počasí můžete v Yr vidět i dlouhodobou předpověď. První tři dny jsou rozepsané hodinu po hodině. Nechybí ani graf s počasím, západem i východem slunce. Nevýhodou je anglická jazyková verze. Češtinu tady bohužel nenajdete. Ale o to větší motivaci naučit se anglicky máte!   

Klara od MET Norway

I aplikace na počasí Klara používá meteorologickou stanici MET Norway, takže se může pochlubit přesnými daty. Tedy, když nepočítáme aktuální dešťové přeháňky, které stejně jako u apky Yr fungují spíše v Norsku než v Čechách. Ale i tak se jedná o přesnou aplikaci, která vám kromě aktuálního počasí ukáže i dlouhodobou předpověď počasí.

Vzhledově není tak propracovaná jako Yr, ale je snadná, přehledná, a dokonce i v češtině. Barevné rozhraní si můžete vybrat ze 4 dostupných barev, které jsou poeticky popsané jako Modrá obloha, Darth Vader, Minimal nebo Jaro. Předpovědi počasí jsou zobrazovány v grafech, které ukazují aktuální i pocitovou teplotu, úhrn srážek, vánek, oblačnost, rosný bod a vlhkost. To vše v aktuální den a 2 dny následující.

Dlouhodobá předpověď na týden dopředu je vyobrazena pomocí symbolů slunce, mraků, deště nebo bouřky. Kromě počasí v aktuálním místě si můžete nastavit svá oblíbená místa a sledovat aktuální počasí také tam. To se hodí třeba na dovolené. A ani tady nechybí přehledný widget na obrazovku. Pokud máte v mobilu Aladina a Radar od Androworks, můžete je propojit přímo v aplikaci Klara. Pokud vás apka zaujala, je ke stažení na Google Play.

Počasí Česko od BVL Apps

Čistý design, ohromující animace aktuálního počasí a přesné předpovědi. Tak by se dala jednoduše shrnout aplikace Počasí Česko od vývojářů BVL Apps, kterou můžete stáhnout zdarma na Google Play pro zařízení s Android.

Aplikace Počasí Česko vám díky pohyblivé animaci ukáže, jaké bude dnes a zítra počasí. Kromě aktuální teploty a pocitové teploty nechybí ani detailní předpověď pro jednotlivé hodiny, a dokonce i minuty. V přehledu vidíte také vlhkost, tlak, UV index, viditelnost, rosný bod, srážky, vítr a východ/západ slunce. Třetí okno s názvem „denně“ obsahuje dlouhodobou předpověď na 9 dní se symboly předpokládaného počasí. 

Český jazyk aplikace není sice 100 %, ale tuto drobnost umíme prominout. Co nám ale hodně vadí jsou reklamy a absence widgetu. Opravdu chcete otevřít aplikaci, když se chcete kouknout na počasí? My ne! Ale podle uživatelů jde o parádní aplikaci, která je přesná, což se o většině líbivých aplikací říci nedá.   

Meteoradar od InMeteo

Aplikaci Meteoradar zná v Česku opravdu každý. Jde o jednu z nejstahovanějších a nejoblíbenějších aplikací na předpověď počasí. Vzhledově sice není nic moc – její design patří mezi zastaralejší, ale na druhou stranu je poměrně přesná. A navíc je v češtině, což se také cení. Kromě předpovědi počasí vám ukáže i srážkové mraky a riziko bouřek.

V menu aplikace si můžete vybrat mezi klasickou předpovědí počasí nebo meteomapu, kde vidíte aktuální počasí a srážky. Zobrazení předpovědi je snadné – vyberete si místo, kde vás zajímá počasí, chytnete posuvník a pomocí něj se přesouváte v čase. Vidíte, odkud se táhne déšť a jakým směrem, takže můžete odhadnout, jestli vás dešťová sprcha mine nebo bude vaše město dalším terčem dešťových mraků.

Zajímavá je i funkce kamery, kde se můžete podívat na aktuální počasí v různých městech nebo vesnicích. Bohužel, většina z nich nefunguje a přesměruje vás maximálně na web provozovatele kamery. A videokamery, které zrovna fungují mají většinou neaktuální informace, ale zase se můžete podívat, jak vypadalo Vysoké Mýto v zimě. Myšlenka pěkná, ale provedení pokulhává. Meteoradar od InMeteo di můžete stáhnout v App Store a Google Play. 

Počasí & Radar od WetterOnline

Máte problémy s alergií, nedělá vám dobře změna počasí nebo máte v rodině někoho, kdo má problém s dýcháním? Zkuste aplikaci Počasí & Radar, která kromě tradiční krátkodobé i dlouhodobé předpovědi počasí ukazuje také kvalitu ovzduší a pylové zpravodajství.

Design aplikace je sice trochu zastaralý, ale na druhou stranu v ní najdete opravdu vše. Předpověď počasí v grafech, meteoradar na mapě, srážkovou mapu, teplotní radar, větrný radar, zprávy o počasí, fotografie z různých míst, východ slunce, západ slunce, video z kamer a mnoho dalšího. Výhodou aplikace je, že je v češtině a podle recenzí je poměrně přesná. A má dokonce i widget na obrazovku.

Aplikace Počasí & Radar je k dostání zdarma na Google Play nebo App Store s reklamami. S velkým množstvím reklam. Pokud nechcete být obtěžováni zaručeně nejlepšími produkty na trhu, připlaťte si za verzi bez reklam, která je k dostání za 28,99 Kč měsíčně nebo 179,99 Kč ročně.

Ventusky od InMeteo

Nesmíme zapomenou ani na velice oblíbenou českou aplikaci Ventusky z dílny plzeňské meteorologické společnosti InMeteo. Aplikace přehledně zobrazuje meteorologická data z celého světa na mapě. Vy se tak můžete kdykoliv podívat na to, jaké počasí je například v Londýně nebo v New Yorku.

Podle recenzí uživatelů jde o fakt přesnou aplikaci, ve které nechybí animace teploty, větru, deště a bouřek. Nás nejvíce zaujala animace větru, protože díky ní vidíte neustálý vývoj počasí. Jiný směr větru totiž může výrazně ovlivnit počasí v následujících hodinách. A alergiky určitě potěší i informace o kvalitě vzduchu.

Tahle aplikace je ke stažení na Google Play i na App Store, ale bohužel není zadarmo. Vyjde vás přibližně na 99 Kč, což je zanedbatelná částka za kvalitně zpracovanou spolehlivou aplikaci. A abyste nekupovali zajíce v pytli, můžete si ji vyzkoušet v rámci 14 dní zdarma.

YoWindow od RepkaSoft

Na žebříčku nejlepších aplikací najdeme i apku YoWindow od vývojářů RepkaSoft. V čem je tak jedinečná a úžasná? Je zábavná! Zobrazuje animovanou krajinu s realistickým odrazem aktuálního počasí v místě, kde se nacházíte a mění se podle času i počasí.

Krajinu si můžete vybrat dle libosti – některé jsou zdarma, jiné jsou placené. Na výběr je farma, vesnice, oceán, město, les a další. Všechny krajiny jsou interaktivní, mění se podle počasí, ale také podle času a ročního období. Když ve městě prší, lidé otevírají své deštníky. Když je noc, kůň na vesnici zaleze do své stáje a na pastvu vyjde až při východu slunce.   

Ale kromě aktuálního počasí, můžete v apce vidět pocitovou teplotu, pravděpodobnost deště, UV index a předpověď počasí na 14 dní dopředu. Podle recenzí je předpověď spolehlivá. Navíc dokonce i v češtině. A pokud vás zajímá, jaké počasí je nebo bude například v Praze, v Ostravě nebo dokonce V Londýně, stačí se jen podívat do aplikace. Aplikace je volně ke stažení na Google Play i na AppStore.

Oblíbených aplikací je určitě více, ale my jsme zvolili nejlepší výběr mezi uživateli. Jakou aplikaci si zvolíte je jenom na vás.

Počasí můžete zkusit i předpovídat podle přírody. A protože počasí souvisí s cestováním, mohly by vás zajímat i Chorvatsko – dobrá volba, nebo risk? A další naše články: Jak si naplánovat létoKam vyrazit na dovolenou po studiích.

Chytrých aplikací není nikdy dost, souhlasíte? Sepsali jsme naše zkušenosti s food aplikacemi a také jsme vyzkoušeli některé na učení jazyka – ať už se chcete učit slovíčka, nebo se rovnou vrhnout na kurz  online angličtiny.

 

Podobné články