Kam vyrazit na dovolenou po studiích

Studentský život sebou přináší spoustu krásných zážitků, ale také starostí, kterých se jistě každý student po ukončení studia rád zbaví. A určitě jedním z nejlepších způsobů, jak si co nejlépe doplnit energii, o kterou jste v náročném zkouškovém období přišli, je dovolená a cestování. Nabídek je v dnešní době nepřeberné množství v různých cenových kategoriích, což jistě ocení právě studenti, kteří tak mohou cestovat i v případě, že nemají zrovna peněz nazbyt. Není dnes problém zjistit, kde hledat levné ubytování, kde nakoupit letenky, kde dostanete výrazné slevy například při návštěvě různých historických památek nebo muzeí. Velmi populární jsou v dnešní době také tzv. first minute či last minute zájezdy, při jejichž nákupu získáte také výrazné slevy.

Takže pokud přemýšlíte, kam se letos po náročném školním období vydat za dobrodružstvím, nastává už nyní možná ten nejlepší čas, začít si hledat informace. Jednou z velmi navštěvovaných destinací právě studenty, je určitě Anglie. K návštěvě míst, které stojí za to, je právě zde rozhodně nespočet. Projít se před Buckinghamským palácem, vyfotit se u Big Banu, vidět Tower Bridge, to vše zní určitě velmi lákavě. A pokud se z historického Londýna budete chtít uchýlit více do přírody, nabízí se například Skotsko, kde můžete trávit nádherné chvíle v krásné přírodě hor i jezer, stanováním či plachtěním. Za poznání jistě stojí i například Irsko, se spoustou památek a kouzelné přírody, což jistě také stojí za shlédnutí.

Pokud vás láká cestování spíše jižněji, do teplejších oblastí, můžete zvolit například Řecko. Nádherné pláže, koupání v moři, exotika, dobré jídlo a pití spojené s návštěvou proslulých historických míst třeba v Athénách určitě poskytne také nezapomenutelné zážitky. Řecké ostrovy si zamilujete hlavně s půjčeným autem. Pokud budete v Heraklionu, určitě využijte autopůjčovnu Kréta.

Mnoho lákavých míst nabízí také Francie, kterou lze procestovat od severu na jih, a jistě se ani na chviličku nebudete nudit. Můžete vyrazit do Paříže, která na vás dýchne svojí zvláštní atmosférou a zde navštívit její nejznámější místa, jako je Eiffelova věž, muzeum Louvre, bazilika Sacré-Coeur, Vítězný oblouk, Moulin Rouge a v neposlední řadě slavnou katedrálu Notre-Dame, která byla bohužel postižena požárem. Z Paříže můžete vyrazit na jih a navštívit Normandii či Bretagne nebo romantickou, nádhernou Provance.

Toto je pouze malý výčet úžasných míst, kde je možno strávit krásnou dovolenou. Možností a příležitostí je samozřejmě mnohem více, stačí se jen porozhlédnout po nabídkách a vybrat si nejen z nabízených destinací, ať už evropských či z ostatních částí světa, ale i způsobu dopravy. Cestovat můžete samozřejmě individuálně, ale můžete také využít cestování po Evropě pohodlnými a levnými dálkovými autobusy, či zvolit leteckou dopravu.

Jestliže vás tedy láká vyrazit za dobrodružstvím, ať už si vyberete jakoukoliv destinaci, zkuste využít výrazných slev při akcích last minute a můžete začít balit.

Zajímavých místa a měst je na světě moc. Pokud vás to zajímá, můžete si přečíst něco o Dánském městě Kodaň, městě bez davů turistů, nebo vzdálenější destinaci jako je Srí Lanka dobrodružně. A pokud chcete zůstat doma, i tady je krásných měst mnoho. Můžete si přečíst třeba něco o Karlových Varech.

 

Podobné články