8 nejbizarnějších smrtí v historii lidstva

Zabit padající želvou? I takové věci se stávají

Mysleli jste si, že Darwinovy ceny za nejzbytečnější a nejbizarnější smrti jsou jen záležitostí dneška? Omyl. Historie nám ukazuje, že dnešní nešťastníci jsou oproti dřívějším smolařům prostí amatéři.

Aischylos – zabití želvou pomocí zmateného orla

Tento otec řecké tragédie byl už ve starověku soudobou celebritou. Způsob, ale jakým zemřel, ho dělá ještě výjimečnějším. Podle historika Valeria Maxima se v roce 458 př.n.l. vydal na Sicílii se svou novou hrou. Nad jeho hlavou se v té době prolétal orel s želvou v pařátech. Tito dravci mají v dané oblasti takový poměrně sofistikovaný zvyk. Hází želvy z výšky na kameny, aby se rozlouskly a tito milí ptáčkové je mohli pak následně vyklovat. Jeden nešťastný zmatený orel si však v osudný den spletl kámen s dramatikovou lesklou pleší a jedna z nejbizarnějších smrtí byla na světě.

Vévoda Jiří Plantagenet – odsouzen k utopení ve víně

Tento pán byl rebel. A to doslova. Spřádal totiž konspirace oproti svému bratru – králi Eduardu IV. Popouzel tehdejší mešťanstvo ke konspirování a odmítání svého vládce. Ten bratrovy provokace nakonec psychicky nevydržel a uvěznil jej v Toweru. Obě komory parlamentu ho odsoudily k smrti, ale daly mu možnost volby způsobu, jakým to bude provedeno. A vévoda to pojal vskutku stylově. Přál si být utopen ve svém oblíbeném nápoji Malmseyském víně. Nutno podotknout, že jeho sommeliérské zážitky nekončily smrtí. Tělo Jiřího bylo totiž doručeno panovníkovi v barelu plném whiskey. Šťastný to muž.

Zatraceně velké množství lidí se utrsalo k smrti

Spousta moralistů by dnes nejradši všechny ty nechutné natřásací twerkingy zakázala a věřte tomu nebo ne, ale lidé v 16. st. by jim dali asi zapravdu.  V roce 1518 ve Štrasburku jistá Frau Troffea začala v ulicích tančit. Tato dost absurdní podívaná nejdříve ostatní pohoršovala, ale pak se k ní k jistému překvapení okolí, postupně začali všichni přidávat. Lidé tančili v křečích, zmítali se, měli halucinace, třásli se, nejedli a nepili. Nakonec umírali na infarkt, mrtvici nebo vyčerpáním. Tato událost již byla potvrzena z mnoha zdrojů a dodneška není vysvětleno, jestli ta náhlá proměna města v utančený La la land byla nemocí, kletbou nebo jen davovou hysterií.

Uhihňání k smrti řeckého filosofa po spatření opilého oslíka

V roce 206 př.n.l. lidé neměli televizi a tak se prostě museli zabavit alternativními způsoby. A filosof Chrysippus byl v tomto velice aktivní kreativec. Jednou ráno přišel za svým oslíkem a dal mu plný měch vína. Pohled na zmatené opilé zvíře v něm probudil takový záchvat smíchu, že chtěl ve svých experimentech zajít dál. Oslík se potácel a nešťastně hýkal a milý filosof mu napídl pár sladkých fíků. Když je zvířátko začalo dezorientovaně žvýkat, tak se Chrysippus rozhihňal ještě víc, až z toho uprostřed smíchu ztuhl a svalil se na zem mrtvý. Taky znáte ty nápisy v zoo jako „nekrmte zvířata“? Tak už aspoň víte proč.

Blowjob zabil francouzského prezidenta

V roce 1899 zemřel francouzský prezident Felix Faure jednou z nejpříjemnějších smrtí, jaká může být. Začal si dvouletou aférku s milenkou slavných Marguerite Steinheilovou. Při jednom příjemném odpoledni, kdy na něm prováděla orální sex, dostal mrtvici a zemřel tak v jejím náručí. Nebo spíše doslova v jejích ústech. Říká se, že jeho ruce v tom okamžiku ztuhly křečí v jejich vlasech natolik, že nešťastnou ženu museli vymotávat.

Norského krále zabil zub z hlavy jeho nepřítele

Sigurd Eysteinsson aka Sigurd Mocný vládl v devátém století na Orknejích. Dostal se v té době do křížku s Maelbrigtem Tesákem, který své jméno získal údajně kvůli svým obrovským křivým zubům. Poté co ho porazil, tak si jeho hlavu přivázal k sedlu koně, protože Vikingové jsou prostě drsní a takové věci dělají. Tesákovy zuby se však při jízdě otíraly králi o lýtko, až mu způsobily malý škrábaneček. A protože ústní hygiena mrtvol je poněkud neslavná, tak nešťastný Sigurd skončil se smrtící infekcí.

Muž zakopl o své vousy při požáru

Hipstři zpozorněte a radši si své pečlivě pěstěné bradky oholte. Mohou být totiž příčinou vašeho zániku. Jistý rakouský občas Hans Steininger v 16.st. se proslavil tím, že si vypěstoval vous dlouhý okolo 1,5 metru. V roce 1567 však jeho dům zachvátil oheň. Hans utíkal z hořící budovy tak hystericky, až si svůj vous přišlápl, spadl ze schodů a…zlomil si krk. Nicméně jeho smrtelně nebezpečný vous popelem nelehl. Dodnes je toto monstrum k vidění v malém rakouském muzeu.

Rasistický právník se omylem zastřelil při soudu

Clement Vallandigham byl politik z Ohia a velice, velice špatný právník. Zastupoval svého klienta, který se zapletl do barové rvačky, která skončila smrtí jednoho černocha. Tvrdil, že oběť se sama omylem zastřelila. Při demonstraci celé bitky v soudní se natolik rozvášnil, že si pro ni půjčil i pistoli. Neuvědomil si, že je však nabitá a sám se před zraky šokovaných soudců střelil do břicha. O den později zemřel. Říká se, že někteří právníci jsou zde od toho, aby chytali kulky za své klienty. Chudák Clement toto rčení ovšem posunul na nový level.

 

 

Podobné články

Herci malých rolí

Klasik kdysi řekl, že není malých rolí, pouze malých herců. Ony ale malé role jsou. A mají své česk...