Co navštívit v Karlových Varech?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket
Share on pinterest

Koronavirová situace zasáhla do dovolenkových aktivit i českým turistům. Někteří bezstarostně vycestovali, jiní se na palubu letadla usednout obávají. Pokud patříte do druhé skupiny, možná se ještě rozhodujete, kam vyrazit “aspoň” v Česku. Jednou z možných destinací v Česku, kde se budete cítit jako v zahraničí, jsou Karlovy Vary. Léčivé prameny, nádherné stavby a palmy všude okolo vás hravě přesvědčí o tom, že se nacházíte někde za hranicemi. Na co byste ve Varech ale rozhodně neměli zapomenout?

Kolonády

Kolonády jsou absolutní klasikou, pokud se bavíme o Karlových Varech. Nádherná zastřešená sloupořadí s krásnou atmosférou si získají i toho největšího odpůrce romantiky. Pokud budete mít navíc štěstí a zastihnete některý z mnohých koncertů, která se v těchto místech pořádají a s teplou oplatkou v ruce si je vychutnáte, získáte nezapomenutelný zážitek.

Hotel Pupp a místa festivalu

Karlovy Vary jsou mimo jiné spojeny se světoznámým filmovým festivalem, který se zde každoročně na počátku léta koná. Rozhodně navštivte unikátní hotel Thermal a místo, kde se již tradičně v tomto ročním období rozkládá červený koberec.

Další ozdobou Varů je bezpochyby překrásný hotel Pupp, kde se již odedávna ubytovávají slavné osobnosti. Každá z nich, která si zde zaplatila pokoj, má svojí dlaždičku se jménem a rokem návštěvy přímo před hotelem.

Rozhledna Diana a Motýlí dům

Zapomenout byste neměli ani na túru vedoucí na rozhlednu Dianu. Pokud nejste příznivci dlouhých kopců, vyjeďte nahoru lanovkou, která začíná nedaleko hotelu Pupp. Když už budete nahoře, nezapomeňte navštívit tamní Motýlí dům, kde se pokocháte motýly různých barev i velikostí. Při zpáteční cestě vás čekají neméně krásná panoramata na celé Vary a nezapomenutelný zážitek!

Podobné články