Nejlepší animované filmy pro děti

Pohádky a zejména ty animované jsou oblíbené nejen u dětí, jaké jsme vybrali my?
Nejlepší kreslené filmy pro děti 1

Odvětví kinematografie, které cílí na ty nejmenší diváky, se pyšní spoustou parádních novinek. Mezi nejlepšími filmy pro děti se objevily například Rodina na baterky, Luca nebo další dílo sledující trampoty Baby corpu. Jaké jsou novinky ve filmovém světě, a jaké animované pohádky pro děti byste svým potomkům rozhodně měli pustit? Problém je trochu v tom, že měřit jen podle návštěvnosti v kinech nám nepřipadá fér a může to zcela vynechat některé zajímavé pohádkové a filmové počiny. Tak jsme v redakci zkusili vybrat každý za sebe a z toho pak sestavit vlastní přehled.

POZOR SPOILERY!!!! Můžete se tu dočíst obsah pohádky a pak byste třeba byli zklamáni při sledování.

Nejlepší dětské animované filmy 2021

Raya a Drak

Poměrně horkou novinkou je filmová pohádka pro děti s názvem Raya a drak, která vás zanese na tajemnou planetu Kumandra, na níž žije velmi stará civilizace a draci. Planeta se dělí na pět klanů, které společně tvoří Dračí zemi. Draci se už ale na planetě poměrně dlouhou dobu nezdržují, přestože ji kdysi chránili. Lidé tak musí čelit nebezpečné zlé síle. Bojovnice Raya však nemíní svůj domov tak snadno opustit a když v jedné chvíli o vše přijde, rozhodne se zasvětit svůj další život hledání bájného draka. Ve snaze zachránit zemi nakonec najde dračici Sisu, o které se domnívá, že by planetu mohla zachránit. Jaké je však její překvapení, když zjistí, že nejen ona, ale i Sisa i mnoho dalších potřebuje pomoc. A pomoc někdy nebývá skryta jen ve vítězném boji, vítězství je někde daleko hloub v nás samých. Na to vše ale nejdřív musí přijít Raya i drak.

Rodina na baterky

Oblíbenou komedií pro děti je dětská filmová pohádka Rodina na baterky. Když nadanou introvertku Katie Mitchellovou přijmou na univerzitu jejích snů, je nadšená. To však ještě netuší, že se jí do cesty postaví vlastní otec, který se rozhodne, že ji namísto plánovaného letu do její školy doveze autem. Společně s nimi se na cestu vypraví také maminka Linda, mladší bratr Aaron a domácí mazlíček Monchi. Jak to tak ale bývá, ne všechno jde podle plánu. Tentokrát se rozhodnou stávkovat nevyzpytatelné domácí spotřebiče, a hned všechny! Od té chvíle se už nikdo nemůže spolehnout na jakékoli elektrické zařízení, což všem značně komplikuje život. Rodina tak musí spojit síly a pokusit se zachránit lidstvo před apokalypsou způsobenou roboty, mobilními telefony a lednicemi…

Mimi šéf: Rodinný podnik

Kamarádství Tima a Teda se na konci posledního dílu zdálo jako trvalé. V rodinném podniku jsou však oba aktéři dospělí a k opravdovému přátelství mají skutečně daleko. Ted má plné ruce práce se svým podnikem a na nic jiného nemá čas, Tim je šťastný otec od rodiny. Vychovává dvě dcerky, Tabithu a Tinu. Tabitha je abnormálně nadané dítě, a proto chodí do specializované školy. Od mala velice obdivuje svého strýce Teda, což rozčiluje jejího otce. Jejich bratrské vztahy by se totiž stěží daly označit za přátelské. V té době však ještě netuší, že je čeká společné dobrodružství, které zorganizovala Tina, jež pracuje jako tajná agentka Baby corpu. Nyní přichází s jasným úkolem – přijít na kloub spiknutí ředitele sestřiny školy.

Luca

Luca je běžný kluk, který spokojeně žije se svými rodiči a babičkou. Má však poněkud netradiční mazlíčky – mořské příšery, které chová pod mořem. Luca totiž není ledajaký chlapec, žije totiž v podmořském světě. Přes den pomáhá v domácnosti, pase rybičky a vodí je na krmení. Když se jednoho dne seznámí s dalším podmořským klukem jménem Alberto, začnou s klukovinami. Alberto je spontánní dobrodruh, který sbírá předměty lidí a žije i na souši. To je pro Luca velký šok. Do té doby vůbec netušil, že lze žít a dýchat i na zemi, kde se jeho šupiny a rybí ocas mění na lidskou kůži a nohy. S Albertem poznává nové věci a zažívá spoustu dobrodružství, o jejichž existenci neměl dosud ani ponětí. Nádherná pohádka o tom, že odlišnosti se nemusíme a nemáme bát a že přátelství může překonat jakoukoliv těžkost.

Kancelář pro kontrolu pouliční magie

Jeníček a Mařenka by se od své klasické podoby z pohádky od těchto dvou nemohli více lišit. V animovaném filmu pro děti Kancelář pro kontrolu pouliční magie se živí jako tajní agenti, kteří se potýkají s nelehkým úkolem – vypátrat ztraceného krále. Není to však jen tak. Aby se tak stalo, musí využívat nejrůznější čáry, kouzla a především se musí naučit spoléhat jeden na druhého. Příběh je rychlý a plný akce. Pokud hledáte dobrodružný film pro děti, neváhejte si jej večer pustit!

Tom a Jerry

Jerry si v tomto snímku žije skutečně na vysoké noze, bydlí v luxusním hotelu na Manhattanu a užívá si života. V té době však shodou okolností v hotelu probíhá obrovská svatba, která je považovaná za akci tisíciletí. Proto se svatební organizátorka rozhodne najmout Toma, aby ji neposedného myšáka zbavil. V tomto okamžiku začíná klasický souboj kocoura s myší, na který jsme všichni zvyklí. Zpočátku dobrý nápad se však nakonec ukáže jako velký omyl a katastrofa. Jejich vzájemné boje zničí nejen kariéru svatební organizátorky, samotnou svatbu, ale i téměř celý hotel.

Divoký Spirit

Maminka Lucky Prescottové kdysi bývala nadanou krasojezdkyní. Ovšem do doby, než se jí stala vážná nehoda, která změnila celý její život. Malá Lucky se tak musí odstěhovat k tetě Coře, která se z ní od samého začátku snaží vychovat rozumnou a klidnou ženu. Brzy však zjišťuje, že takové plány jaksi nemají šanci na úspěch. Poté, co malá Lucky napáchá spoustu zvláštních eskapád, vrací se zpátky do rodného městečka. Po tolika letech si však nepřipadá doma a necítí se dobře. Pak ovšem potká mustanga Spirita, zvíře stejné duše a povahy jako je ona sama. Od toho okamžiku se z nich stávají nerozluční přátelé, kteří se chrání za každou cenu.

Králíček Petr bere do zaječích

Další flimovou novinkou roku 2021 je animovaný film Králíček Petr bere do zaječích je pokračování úspěšného prvního dílu o roztomilém králičím rebelovi Petrovi. Na obrazovky se však nevrací jen Petr, ale také Bea, Thomas a ostatní. Přestože se Petr v novém díle snaží ukázat, že se polepšil a z nenapravitelného lumpíka se stal rozumný mladý muž, ostatní mu příliš nevěří. Proto Petr vezme do zaječích a vydává se do světa, kde se na něj nikdo nekouká skrz prsty. Jeho rodině však Petr začne brzy chybět, a proto se ho rozhodnou přivést zpět. Na Petrovi pak zůstává rozhodnutí, kým se chce stát.  

Tlapková patrola ve filmu

Mezi nejoblíbenější pohádky dnešních dětí Tlapková patrola bezpochyby patří. Tato žhavá novinka, která v polovině srpna vstoupila do kin, dozajista potěšila každou dětskou dušičku, která sní o psích záchranářích, kteří umí lítat s letadlem, hlídat zákon a zachraňovat každého, kdo zachránit potřebuje. Z důvodu této mohutné oblíbenosti se štěňata vydala za dobrodružstvím až na plátno. Hlavním roli v tomto případě hraje starosta Adventure City Humdinger, který nemá rád psy, nenávidí ošklivé počasí, a navíc disponuje přístrojem, který může zajistit, aby se nad Adventure City už nestrhl jediný mráček. Takové pokusy však obvykle nemívají šťastný konec. Naštěstí je tu Tlapková patrola, aby situaci zachránila.

Nejlepší dětské animované filmy 2020

Až na měsíc

Další kreslenou pohádkou pro děti je animovaný muzikál z pera Glena Keanea, který vypráví příběh o dospívání, rozvodu a nelehkém smiřování se s novou rodinu. Hlavní rolí hraje dívka Fei Fei, jež zemřela maminka ještě, když byla malá, a poté, co si tatínek přivede domů novou ženu, rozhodne se postavit si kosmickou loď a hledat bohyni měsíce, kterou zná z mýtů. Bohyně Change vstoupila ně Měsíc poté, co vypila lektvar nesmrtelnosti. Kvůli tomu tak musela odejít od svého milého Houyiho, který zůstal na Zemi. Fei Fei však na Měsíci objevuje něco, co nemohl nikdo čekat a zjišťuje, že věci mohou být jinak, než se zdají.

Frčíme

Animovaný film pro děti roku 2020 Frčíme ukazuje tužbu dospívajících dětí po kousku magie ve zrychleném světě. Představí vám dva mladé teenagery Iana a Barleyho, kteří se vydají do světa hledat magii. To vše po té, co díky ní dostanou příležitost ještě jednou spatřit svého zemřelého otce. Není to však jen tak, musejí využívat právě kouzla a čeká je spousta složitých překážek a úkolů. V závěsu za nimi se však objeví jejich maminka Laurel, která se, po zjištění, že oba její synové zmizeli, společně s bojovnicí Mantykorou vydává na vlastní záchrannou misi. Cesta je dovede ke zjištění, že ani magie není všemocná, ale láska a rodina je možná důležitější než všechny ty vysněné fantazie.

Kouzelný drak

Cesty devítiletých spolužáků Din a Lina se poprvé střetly na školní chodbě, kde si odpykávali svůj trest. Už tehdy jim bylo jasné, že mají spoustu společného. Jejich nejoblíbenějším zvířetem je drak a oba vyrůstali pouze s jedním rodičem. Nečekaný a bolestivý zvrat přichází v momentě, kdy se Lina s tatínkem odstěhují a jejich nedlouhé přátelství tak dostává krutou ránu. Din se však Liny nehodlá vzdát. O několik let později se proto na vysoké škole rozhodne přichystat pro ní překvapení. Chce se s ní setkat na jejich oblíbeném místě. Bohužel však netuší, že Lina se za tu dobu změnila. Je bohatá a o Dina se už nezajímá. Din se však nevzdává, šetří peníze a zůstává hodným a milým klukem. Jeho snahu se rozhodnou ocenit místní Bohové, obdarují ho kouzelným drakem Longem, který dokáže splnit tři přání.

Scoob

Milovníci Scoobyho zpozorněte! Komedie pro děti Scoob vás seznámí s úplnými začátky přátelství Scoobyho a Shaggyho. Konečně budete mít možnost vidět, jak tato dvojka společně s detektivy Daphne, Fredem a Velmou zakládají společnost Záhady s.r.o. Přestože má tato povedená partička za sebou už několik úspěšně vyřešených případů, ten, kterému čelí nyní, je opravdu zapeklitý. Tentokrát se točí kolem záhadného a mystického psa Kerbera. Parta začíná pracovat naplno a brzy zjistí, že zásadním krokem k vyřešení případu je sám Scooby.

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku

Znáte tu nejslavnější a nejoblíbenější mořskou houbu kterou kdy svět spatřil? Ano, řeč je samozřejmě o postavičce jménem SpongeBob z amerického animovaného dobrodružného filmu, která se proslavila například nejlepšími krabími hamburgery na světě. Houba na útěku je volné pokračování filmů SpongeBob ve filmu a SpongeBob ve filmu: Houba na suchu. V tomto díle se SpongeBob společně s kamarádem Patrikem vydává do ztracené Atlantiky na záchranu svého šnečího kamaráda Garyho, který stanul tváří v tvář velkému nebezpečí. Tento díl diváka zavede do dob prvního setkání Spongeboba a Garyho v kempu Camp Coral.

Ježek Sonic

Ježek Sonic má schopnost, kterou mu nejedno zvířátko závidí. Může běhat tak rychle, jak jen chce. Takovou výhodu by však mnohem radši vyměnil za jediného kamaráda, se kterým by si mohl popovídat. Sice se čas od času vídá se šerifem Tomem, jako kamaráda ho ale vnímat nemůže. Šerif ho totiž kvůli jeho super rychlosti ještě nestačil zaregistrovat. Sonic svou super rychlost totiž používá záměrně, chce se vyhnout nevyžádané pozornosti ostatních. Jednoho dne však udělá zásadní chybu a podaří se mu vypnout elektřinu pro polovinu Ameriky. K vyšetření této události je najat jeden z nejlepších lidí, takže Sonic nemá šanci uprchnout.

Labutí Princezna: Královská svatba

Princezne Odetta a princ Derek se společně se svými přáteli vydávají na další dobrodružství, tentokrát do kouzlem opředené země Kathai, do které princeznu pozvala Mej Li – princezna, která si myslí na Čchena. Jakmile Odetta vstoupí do země, má pocit, že něco není správně. Brzy se ukáže, že její pocit nebyl mylný, kartami totiž zamíchala krutá čarodějnice Fang, která touží po Čchenovi také a odmítá se ho vzdát. Proto zemi opět zahalí do temných čar a kouzel. Podaří se zachránit princeznu a zajistit ji šťastné manželství?

Pan Jangle a Vánoční dobrodružství

Animovaný film pro děti Pan Jangle a Vánoční dobrodružství nás zavádí do krásného a poklidného času vánočního. Ocitnete se v prostředí dětského snu – to je svět, ve kterém se denně pohybuje výrobce hraček. V současné době však zažívá životní krizi, zradil ho jeho dobrý kamarád, a sebral mu tak radost a chuť do další práce. Jak se tak ale říká, horší časy střídají ty lepší. Pro hračkáře to platí v okamžiku, kdy mu do cesty vstoupí hodná, milá a zvídavá vnučka, která svou otevřenou povahou zažhne novou jiskru naděje.

Nejlepší dětské animované filmy 2019

Lví král

V kresleném filmu pro děti Lví král se dostáváme do prostředí africké savany. Z narození nového lvího potomka vládce Mufasy se všichni ze srdce radují. Jediný, kdo narození malého lvíčete neslaví, je Mufasův bratr Scar, který doufal, že by jednou mohl usednout na trůn. Scar proto začne spřádat plány, jak se malého lvíčka zbavit. Společně s hyenami nakonec naplánuje jeho vraždu, bohužel pro něj však podcení otcovskou lásku, která je silnější než cokoli na světě. Mufasa se obětuje, aby Simba mohl žít, čehož Scar dokáže krutě využít. Přesvědčí Simbu, že za smrt otce může on, a proto by se neměl doma nadále zdržovat. Simba strýce poslechne a vyráží do světa. Po cestě dospívá a navazuje nová přátelství. Jeho říše však mezitím střádá, žádá si přítomnost opravdového krále, syna Mufasy. Nové zpracování klasické a známé Disneyho pohádky vyrazí dech realistickou grafikou.

Kouzelný park

June a její maminka mají poněkud zvláštní zálibu, ve své hlavě vytváří atrakce, které ještě nikdo nikdy nevymyslel. Společnými silami si vysnívají kouzelný park, který by svými vychytávkami dostal každého. Nechybí v něm mluvící zvířata, dikobraz, bobři jako hlavní zaměstnanci a spoustu výjimečných a na první pohled nereálných atrakcí. June však nehodlá kouzelný park nechat pouze ve svých představách, a proto se rozhodne aspoň něco zrealizovat. Postavit kouzelný park však není nic snadného. Její pokusy proto nejednou končí katastrofou a zamračenými sousedy. June postupně ztrácí nejen chuť do jakýchkoli dalších počinů, vzdává se i svého fantazírování. Brzy se však ukáže, že myšlenky kouzelného parku se jen tak nezbaví a dostává skutečnou možnost svůj jedinečný nápad zrealizovat.

Špióni v převleku

Fenomenální špión Lance Starling a brilantní vynálezce Walter Beckett. Na první pohled byste vedle sebe těžko postavili dvě odlišnější postavy. Lance je vzdělaný, elegantní, vychovaný a jednoduše perfektní v jakoukoli denní dobu. Walter má jen svůj geniální mozek. Už jako malý kluk studoval prestižní univerzitu a v současné době pracuje v tajných výzkumech pro vládní službu. Netipovali byste, že někdy budou spolupracovat. Zoufalé situace si však žádají zoufalé činy. Svět čelí nebezpečnému padouchovi Kelleru Killianovi, proto se Walter s Lancem musí kousnout a vrhnout se do akce společně.

Pokémon: Detektiv Pikatchu

Dalším, tentokrát hraným filmem pro děti je Detektiv Pikachu. Oblíbená postavička Pikatchu přijímá roli detektiva a společně s dalšími aktéry se ukazuje v legendárním hraném filmu pro děti. Zmizením výborného detektiva Harryho Goodmana začíná případ pro detektiva Pikatchu. Pátrá po něm společně s jeho synem a jejich spolupráce se kupodivu ukáže jako nadmíru uspokojivá. Jako tým fungují naprosto bezchybně, a Pikatchu tak objevuje nový skrytý talent. Do cesty se jim staví podivný padouch a oni musí zjistit co za tím vším je. Je padouch člověk, nebo opravdu pokémon?

Tajný život mazlíčků 2

Teriér Max by měl svou paničku nejradši jen sám pro sebe. Bohužel ho však čekají poměrně velké změny, se kterými se musí potýkat. Nejprve musel zkousnout nového mužského člena rodiny, poté zvětšující se bříško jeho paničky a nakonec malého, uřvaného nováčka. I Max ale vnímá jeho bezbrannost a nevinnost, a proto sám sebe jmenuje jeho hlavním ochráncem. Péče o miminko s sebou ale přináší nejen velkou zodpovědnost, ale také spoustu starostí, z kterých si Max nakonec vybuduje nervový tik. Veterinář mu doporučí oddych na vesnici, což se brzy ukáže jako velký omyl. Max je mazlíček z města, venkovská zvířata jsou tedy nepřítelem číslo jedna. Max však není jediný, který čelí velké spoustě výzev, i jeho milovaná Bridgette dostává zabrat. Maxova hračka, kterou dostala na hlídání, skončí napospas nepříjemným kočkám. Proto se Bridgette vydává hračku v přestrojení zachránit.

Psí veličenstvo

Rex má v životě všechno, co by si jen takový pes mohl přát. Každé štěňátko v království mu závidí. Miluje ho i samotná královna, díky čemuž může využívat veškerého luxusu, které království nabízí. Bohužel však ani to nejhezčí období netrvá pořád. Přestože je hezký a roztomilý, čím je starší, tím víc je drzý a zlý. Zlomový okamžik nastává v momentě návštěvy amerického prezidenta, kdy Rex ztropí nehoráznou ostudu. Proto následně skončí na ulici, přichází o lásku i domov. Pes z královského dvora si však neumí poradit s nástrahami běžného londýnského života. V té chvíli ještě netuší, že ho tato nečekaná pouť změní, že pozná sílu opravdové lásky a pevnost upřímného přátelství.

Angry Birds ve filmu 2

Rozzlobení ptáci a zlomyslná prasátka znovu v akci, tentokrát v animovaném filmu pro děti Angry birds ve filmu 2, ve kterém se musí potýkat s novým záporákem, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova. Jindy nepřítelé na život a na smrt, Žluťas, Rudohněv, Bombas, Žluťasova sestra Stříbrnka dnes spojí síly s vepříkem Leonardem, jeho asistentkou Courtney, vepřovým sádlem mazaným vynálezcem Garrym a Orlem Vazounem své síly. Konečně odloží nepřátelství stranou a vydávají se na misi s jasným cílem, zachránit domov.

Jak vycvičit draka 3

Ostrov Blp má dva typy obyvatel – Vikingy a draky. Kdysi zapřisáhlí nepřátelé, dnes žijí v míru a pokoji. Jejich vládce je Škyťák společně se svým dlouholetým kamarádem drakem Bezzubkou. Kromě svého draka však chová hluboké city i k někomu dalšímu, kamarádce Astrid. Zatím ale nesebral odvahu jí to říct. Na ostrově se však nečekaně objevuje bílá dračice, která očaruje Bezzubku na první pohled. Je před ní nejistý a nemůže z ní spustit zrak. Kvůli svému rozptýlení včas nezaregistruje hrozící nebezpečí, jemuž jsou vystaveni všichni draci. Ve snaze zachránit situaci se Astrid se Škyťákem vydávají na dalekou pouť s nejasným cílem – najít báchorkami opředený Skrytý svět, který by drakům mohl posloužit jako bezpečný domov.


Stahování filmů a seriálů (většinou zdarma nebo za drobný poplatek):

uložto.cz – hodně oblíbené úložiště s filmy, seriály, dokumenty, e-knihami a spoustou dalšího (pokud byste používali i pro sdílení vlastního obsahu, dávejte pozor, aby byl obsah legální, to je důležité)

webshare.cz – rychlé stahování filmů a seriálů za poplatek a některé i zdarma

Pro nás pohodlné a pro sledování z gauče jsou asi nejzajímavější internetové a satelitní TV, namátkou jsme pár vybrali.

Voyo – online vysílání toho co zrovna běží a také velká videotéka (tedy taková videopůjčovna) v dobré kvalitě. Mají 7 dní zdarma na vyzkoušení po registraci. Pokud ve zkušebním období 7 dní sami službu nezrušíte (jednoduché), bude vám aktivováno plné předplatné.

Netflix – asi nejznámější v současné době. Opravdu mají velké množství filmů a seriálů i vlastní tvorbu. Perfektní kvalita a možnost stahování a pouštění filmů offline. Někdy jsou v českých titulcích drobné překlepy, ale nic zásadního.

Skylink – Skylink Live TV je internetová televize, která nabízí více než 60 programů. Sledovat můžete až na 4 zařízeních v rámci jednoho účtu. Je možné vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Telly. – dříve se jmenovala Digi TV. Mají základní i rozšířené balíčky kanálů a přikoupit lze např. i HBO atp. Pořady lze nahrávat a sledovat zpětně, sledovat vysílání můžete i na 4 zařízeních najednou. Jo a také mají 14 dní zdarma na vyzkoušení. 

Online sledování ZDARMA je dobré třeba na: 

sledujserialykukaj.to nebo třeba na lookmovie


Pohádek není nikdy dost, a mezi animovanými pohádkami a animovanými filmy pro děti je jen malý rozdíl, to přehled nejlepších pohádek o čertech je celkem jasný. Ale filmům i z ostatních žánrů se věnujeme také v dalších našich přehledech. Už jste si přečetli něco o historických filmech? Nebo vás táhne spíš napětí, to pak mrkněte na psychologické horory a filmy o upírech.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.