Nejlepší filmy pro děti

Hrané pohádky i animované filmy
Dětské filmy

Děti jako diváci jsou poměrně nároční, ale přesto se každý rok mnoho tvůrců pokouší natočit pro ně další a další filmy. Určitě si z dětství pamatujete na své oblíbené hrané pohádky nebo animované filmy pro děti. Dětské filmy nabízejí obrovské množství možností. Ať už hledáte dobrodružné filmy pro děti, animované pohádky pro děti, nebo komedie pro děti, v našem žebříčku si přijdete na své. Přinášíme vám totiž spoustu tipů na ty nejlepší dětské filmy u kterých se budete vy i vaši potomci báječně bavit. Pusťte si třeba dojemný animovaný film pro děti Andělčino vánoční přání nebo vsaďte na zábavnou komedii Děda, postrach rodiny.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo uložto.cz.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 


Filmy pro děti 2021

POZOR, článek obsahuje spoilery! Část děje jednotlivých filmů je v něm vyzrazena.

6. Yes Day

Yes Day je rodinný film pro starší děti a jejich rodiče, kteří si občas přestávají rozumět. Rodiče tří dětí dříve podnikali spoustu věcí a ničeho se nebáli. Jak šel čas a přišly děti, postupně se z uvolněné dvojice stal pár, který dětem říká hlavně ne. Což děti samozřejmě nedovedou pochopit. Jeden známý rodičům poradí, aby vyzkoušeli takzvaný koncept yes day, kdy na jeden den budou dětem na všechno říkat ano. Děti by se tak měly vyřádit a po zbytek doby se chovat relativně slušně a respektovat rozhodnutí rodičů…

Pokud máte náladu na bláznivou komedii, kde se rodina společně pouští do spousty šílených aktivit, určitě se podívejte na Yes Day. Není to ten nejkvalitnější film pod sluncem, ale pobavíte se u něj a třeba vás to inspiruje k uvolnění pravidel ve své vlastní rodině.

5. Raya a drak

Pokud máte doma ratolesti, které milují nadpřirozené bytosti a zejména draky, určitě se u vás stane oblíbeným dětský animovaný film Raya a drak. Vypráví příběh říše, kde po staletí draci žili v symbióze s lidmi a při útoku monster je ochraňovali. Dnes už tomu tak není, ale vypadá to, že se monstra vrací. Mladá válečnice Raya se tak vydává na dalekou cestu za hledáním posledního draka, který je může zachránit…

Film je inspirovaný japonskou kulturou, takže v něm můžete očekávat i různé orientální vlivy. Každopádně je to moc hezká podívaná pro celou rodinu o jedné statečné dívce, která se rozhodla zajistit bezpečí pro svůj lid.

4. June a Kopi

June a Kopi je indonésky film o adopci pouličního psa jednou mladou rodinou. Mladá paní najde zanedbanou June na ulici a rozhodne se ji adoptovat. Doma se June potkává se psem rodiny Kopim, od kterého se postupně naučí chovat mezi lidmi správně. Když se rodině narodí malá holčička Karin, začne ji June ochraňovat a starat se o ni. Jednoho dne, když se Karin ztratí v lesích, June a Kopi neváhají a vydávají se jí hledat…

Film je velmi dojemný a ukazuje, jak těžké může být zapojení se do nové rodiny, ale jak přínosné může zároveň být. Pro našince může být zajímavé i to, že se celý film odehrává v Indonésii, na kterou nejsme z filmů moc zvyklí.

3. Luca

Tvůrci oblíbených pixarových filmů Coco a Příběh hraček dali za vznik novému filmu, který se jmenuje podle hlavního hrdiny Luca. Luca ale není ledajaký chlapec, žije v podmořském světě. Přes den pomáhá rodičům s hospodářstvím, pase rybičky a vodí je na krmení. Jednoho dne se však seznámí s dalším podmořským klukem jménem Alberto a začnou spolu podnikat bláznivé klukoviny. Alberto je dobrodruh, který sbírá předměty lidí a žije částečně i na souši. To je pro Luca velký šok. Do té doby vůbec netušil, že lze žít a dýchat i na zemi, kde se jeho šupiny a rybí ocas mění na lidskou kůži a nohy.

S Albertem poznává nové věci a zažívá spoustu dobrodružství, o jejichž existenci neměl dosud ani ponětí, spřátelí se i se suchozemskou dívkou a to přinese další bláznivé obraty. Nádherná filmová pohádka o tom, že odlišnosti se nemusíme a nemáme bát a že přátelství může překonat jakoukoliv těžkost. U tohoto filmu si užijete zejména letní atmosféru italského přímořského městečka, která vynahradí jakékoliv další nedostatky. Děti zase budou výskat nad příhodami, které se dvojici kamarádu během filmu stávají.

2. Rodina na baterky

Mezi nejlepší filmy pro děti určitě patří i veselý animák od Netflixu o tom, co se může stát, když se technologie vymknou kontrole. Katie a její mladší bratr stejně jako všechny ostatní děti trávili hodně času přilepení k obrazovkám svých telefonů a tabletů. Jejich otec se vždycky snažil vyrazit do přírody a vrátit je zpět do reálného života. Když se Katie vydává na vysokou školu přes celou zemi, rozhodne se proto, že ji celá rodina doprovodí a udělají si takový rodinný výlet. Během jejich cesty ale dojde ke vzbouření technologií a možná budou oni ti jediní, kdo budou moci zachránit svět před katastrofou, způsobenou zblázněnými spotřebiči a elektronickými zařízeními.

Rodina na baterky je fajnový film o rodině, se kterou se snadno ztotožníte. Sledování filmu se bude líbit dětem i dospělým a všichni najdou pochopení pro postavy ve filmu. Připravte se na pořádnou jízdu, cesta napříč Spojenými Státy začíná!

1. Myši patří do nebe

Příběh o smutném tématu, které dětem citlivě a pozitivně přibližuje. Vypráví o malé myšce a lišákovi, kteří během společné šarvátky skončí tragicky. Dostanou se tak do zvířecího nebe, kde na ně čeká nové dobrodružství. Společně musejí překonat řadu překážek a úkolů během putování nebem. Na této cestě možná zjistí, že k sobě budou mít bližší vztah, než si na začátku mysleli.

Myši patří do nebe je krásný film od českých autorů, který přibližuje dětem téma smrti a posmrtného života. Postavičky jsou namluveny známými českými herci, a tak pravděpodobně narazíte na hlasy, které důvěrně znáte. Celý film vznikl na základě knižní předlohy od spisovatelky Ivy Procházkové.

Filmy pro děti 2020

6. Děda, postrach rodiny

Peter a jeho děda byli vždycky ti nejlepší parťáci. Proto má Peter radost, když mu rodiče oznámí, že se k nim dědeček bude brzy stěhovat. Bohužel brzy ho tato radost přejde, když se dozví, že se děda nastěhuje do jeho pokoje, což bylo místo, které měl do té doby Peter jen sám pro sebe. Rozhodne se tedy dědu pomocí série naschválů vypudit, aby se raději odstěhoval do domova důchodců. Jenomže jeho dědeček se snadno nevzdává, a tak přijme výzvu a pustí se s vnukem do boje o to, kdo bude mít v rodině navrch.

Zábavný rodinný film, od kterého sice nečekejte nic světoborného, ale děti se u něj určitě budou smát a za břicho popadat. Váš možná zase potěší hvězdné obsazení v podobě Roberta de Niro v hlavní roli dědečka.

5. Cesta za živou vodou

Severský fantasy film vhodný spíše pro starší děti, to je Cesta za živou vodou. Volně navazuje na první díl norských autorů Cesta za králem trollů. Král a královna v místním království byli otráveni a z otravy jsou obviněni dva bratři dobrosrdečného Espena. Ten nevěří jejich vině a aby je zachránil před popravou, přesvědčí princeznu, aby se s ním vydala hledat legendární místo, kde se má skrývat živá voda. Ta by mohla pomoci navrátit život královi a královně a zároveň tak ukázat pravdu o tom, kdo byl jejich vrahem.

Krásný hraný film odehrávající se z velké části v kulisách norské přírody, přestože království ve filmu je vymyšlené. Je to takový dobrodružný film pro děti, který asi nebude vhodný pro ty úplně nejmenší, ale rozhodně si ho jako rodina užijete.

4. Mulan

Máte-li chuť na film s cizokrajnou tématikou, s Mulan určitě neuděláte chybu. Film je hranou verzí příběhu o mladé dívce Mulan, která se rozhodne ochránit svého nemocného otce před naverbováním tím, že zaujme jeho místo. V přestrojení za chlapce se tak s ostatními muži vydává do boje, kde musí prokázat svou sílu a odhodlání. Možná bude mít příležitost přesvědčit celou zemi, i svého otce, že je dobrou a schopnou dcerou…

Pokud by vám moderní zpracování Mulan nevyhovovalo, stále máte možnost podívat se na původní animovaný příběh o Mulan od Disneyho z roku 1998. V hlavní roli nového rodinného filmu se představí herečka Yifei Liu, kterou můžeme znát například z filmů Čínská vdova nebo Never gone.

3. Lassie se vrací

Příběh o velkém přátelství mezi fenkou a malým chlapcem. Hlavní hrdinkou je bezpochyby psí slečna Lassie, která žila dosud celý život poklidně na venkově se svým oblíbeným majitelem, dvanáctiletým chlapcem Flo. Když ale tatínek od rodiny ztratí práci, musí se Flo s rodiči přestěhovat do malého bytu, kam psi nesmí. Lassie se tak ujme hodný hrabě, který ji převeze přes celou zemi, aby ji dal své vnučce jako dárek. I když je o Lassie dobře postaráno, stýská se jí po její rodině, a tak jednoho dne uteče a putuje přes celou zemi zpět domů.

Příběh o Lassie, odvážné kolii, která se vrátila domů ke svým původním majitelům, je velmi dobře známý a byl zfilmovaný hned několikrát. Nejnovější filmové adaptace se ujal německý režisér a zasadil ji do německého prostředí, takže se můžete těšit na krajinu, která je nám důvěrně známá i na heroický příběh jednoho psa.

2. Andělino vánoční přání

Druhý díl o malé Andělce z dílny Netflixu. Zatímco v prvním díle se malá Andělka rozhodla zachránit Ježíška z jesliček v kostele, aby mu nebyla zima, teď řeší jiné problémy. Její tatínek odjel za prací do daleké Austrálie, a tak má trávit Vánoce jenom sama s maminkou a sourozenci. Andělka si ale moc přeje, aby byla celá rodina opět pohromadě, a tak se rozhodne zajistit návrat otce domů na Vánoce. Spolu s jedním z bratrů a kamarádkou vyzkouší spoustu způsobů, jak dostat tatínka domů. Pomůže třeba vykopání tunelu skrz zemi z Irska, kde Andělka bydlí?

Andělino vánoční přání je krásný film o rodině, a přestože je občas melancholický, rozhodně patří mezi ty příběhy, které si na Vánoce budete vy i vaše ratolesti chtít pustit. Vánoce navíc představuje velmi krásně a čistě, protože v nich nejde o velké množství dárků ani nezdobenou večeři, ale především o to, aby byla rodina spolu.

1. Frčíme

Ve filmu Frčíme se nám představí kouzelný svět plný magických bytostí, ale v trochu jiné podobě, než jak ho známe. Žijí v něm všechny možné kouzelné a nadpřirozené bytosti, ale s příchodem moderních technologií přestala být kouzla potřeba, a tak žijí vlastně docela normálním životem. Dva elfí bratři v den narozenin dostanou od své matky dárek, který jim nechal jejich otec. Je to kouzelná hůl, která umožní ho na den vrátit zpátky. Po nepovedeném pokusu s nimi ale zůstanou jen tátovy nohy a oni se vydávají na cestu napříč zemí, aby nalezli kouzlo a dočarovali mu i zbytek těla. Cestou si uvědomí, že ne všechna kouzla vymizela a možná jich ještě pár zbývá…

Klasický, hezký animovaný film od Pixaru, který určitě nezklame dětské, ani dospělé diváky. Důležité je v něm zejména pouto mezi bratry, kteří jsou sice odlišní, ale to nic nemění na tom, že se mají opravdu rádi a vždy drží při sobě.

Filmy pro děti 2019

6. Willy a kouzelná planeta

Pro malé milovníky vesmíru tu máme tento populární film z roku 2019. Malý Willy v něm spolu se svými rodiči proplouvá vesmírem. Jejich poklidná cesta je ale narušena průletem skupinou asteroidů, při které je nutná evakuace. Willyho kapsle ale odletí jinam než ty ostatní a Willy se tak nečekaně ocitne na cizí planetě úplně sám, jenom s kamarádem robotem. Společně začínají objevovat kouzelnou planetu a pokouší se na ní přežít, dokud nepřijede záchranná mise. Potkávají místní obyvatelé, se kterými se rychle spřátelí. Brzy si ale uvědomí, že krásná planete skrývá také nejedno nebezpečí…

Willy a kouzelná planete je film vhodný spíše pro mladší diváky, dospělí si asi jeho sledování moc neužijí. Patří mezi nejlepší kreslené pohádky pro děti. Pro mladší diváky je ale jako dělaný a uvidíte, že budou s napětím a nadějí sledovat Willyho osudy na kouzelné planetě.

5. Aladin

Čas od času se Disney vrhne na zfilmování svých oblíbených animovaných pohádek většinou s velkolepými kulisami, známými herci a chytlavými songy. To je i případ Aladina, který byl dlouho pouze ve formě animovaného filmu, dokud se ho v roce 2019 nerozhodli natočit znovu.

Příběh chudého chlapce z ulice s malou opičkou a létajícím kobercem, krásné a odvážné princezny Jasmíny, která se nechce podřizovat zarytým způsobům, a jedné skleněné lahve, ve které se ukývá džin. Ten vám může splnit jen tři přání. Co si budete přát? Orientální atmosféra, spolu s nádechem tajemna a magie dělá z Aladina skvělý film na rodinný večer.

4. Hledá se Yetti

Animáky umí dělat i jiná studia než jen Disney. Třeba parádní podívaná pro děti Hledá se Yetti vznikla ve studia Laika. Ve filmu se setkáme se sirem, který je velkým odborníkem na všechny nadpřirozené postavy, ale všichni ostatní ho považují za šarlatána. Proto se vydává do hor, kde chce objevit Yettiho, vývojovou formu mezi člověkem a opicí. Opravdu najde jednu osobu, která by mohla odpovídat jeho popisu. Bohužel je poslední svého druhu, a navíc to vypadá, že potřebuje pomoci…

Připravte se na dost šílenou podívanou, která bude vhodná spíše pro starší děti než pro úplně malé diváky. Spolehnout se ale můžete, že i u tohoto filmu se opravdu nasmějete a nebude litovat jeho zhlédnutí.

3. Fany a pes

Animovaný film pro děti o událostech, které hýbaly dějinami. Tento film se odehrává v roce 1989 v německém Lipsku a zábavnou formou přibližuje dětem pád komunistického režimu. Hlavní hrdinkou je malá Fany, která dostane na léto za úkol pohlídat své nejlepší kamarádce psa. Ta totiž odjela do Maďarska na prázdniny s maminkou, ale s novým školním rokem se nevrátila. Utekli totiž na západ. Fany se vydává hledat svou kamarádku, aby jí mohla vrátit jejího milovaného psa, a přitom se stává svědkem významných změn.

Chcete-li dětem pustit film a zároveň hledáte něco trochu poučného, bude Fany a pes určitě dobrou volbou. Nenásilně se seznámí s dějinami i jinak než během hodin dějepisu, a navíc si při tom užijí spoustu zábavy.

2. Jak vycvičit draka 3

Jak vycvičit draka 3 je poslední díl z trilogie filmů o mladém dračím jezdci Škytákovi, který žije na dalekém severu. Zrovna plánuje, jak řekne dívce, která se mu líbí, že ji má rád, ale nakonec se mu rychle změní plány. K pobřeží se totiž blíží velké nebezpečí, které může ohrozit všechny draky…

Další díl Jak vycvičit draka si opravdu užijete. Animace je nádherná, doplněná o úžasnou a dramatickou hudbu Johna Powella. Třetí díl je už sice o něco méně dobrý než předchozí dva, ale stále si udržuje vysokou míru zábavnosti a dobrého příběhu, takže se u něj děti, zejména milovníci draků, rozhodně nebudou nudit.

1. Klaus

Španělský animovaný film, který vznikl po taktovkou Netflixu, vás dost možná překvapí tím, jak moc je dobrý. Je to jeden z nejhezčích a nejmilejších dětských vánočních příběhů o tom, jak vlastně vůbec vznikl Santa Klaus. A nepředstavujte si elfy a soby táhnoucí po obloze saně. V tomto filmu je Klaus obyčejný výrobce hraček, který se setká s líným pošťákem, jenž dostal od otce za úkol vybudovat funkční poštovní pobočku až na severním pólu.

Ve filmu nečekejte moc nadpřirozena, tady se dobro tvoří vlastníma rukama. Vzhledem k množství nových filmů s vánoční tématikou, které každý rok vznikají, je někdy těžké si vybrat. V případě Klause rozhodně neuděláte chybu.

Nejlepší dětské filmy všech dob

9. Zootropolis: Město zvířat

Už jste někdy slyšeli o městě, kde žijí jen zvířata? Asi ne, ale přesně taková je Zootropolis, velká metropole, kde spokojeně žijí různé druhy zvířat vedle sebe. Své sny si tu může splnit úplně každý, a tak do města přijíždí i králík Judy, který se chce stát součástí policejního sboru. Brzy ale zjistí, že být jediným králíkem ve skupině není jednoduché. Spojí se ale s vychytralým lišákem, aby spolu vyřešili jeden opravdu zapeklitý případ…

Zootropolis je sice trochu bláznivý film, ale věřte, že dětem se bude moc líbit. Králičí slečna a její liščí pomocník se jim zapíšou do srdcí a budou tento film o zvířecím městě rozhodně chtít vidět víckrát než jen jednou.

8. Doba ledová

Vraťte se spolu s dobou ledovou do minulosti! Konkrétně do dob, kdy se po zemi proháněli obří mamuti, potkat šavlozubého tygra byla běžná věc a moře bylo plné ledových ker. Animovaný film Doba ledová nám představuje osudy skupinky zvířat, které se náhodou potkají během velké migrace na jih za teplem. Hlavními postavami jsou přátelský mamut Manfred a bláznivý lenochod Sid, kteří dostanou na starost lidské miminko, jehož matku honí smečka šavlozubých tygrů. Přestože nevědí zhola nic o tom, jak se starat o lidské mládě, ujmou se tohoto úkolu, jak nejlépe umí…

Pokud se vašim ratolestem Doba ledová zalíbí, rozhodně nemusí smutnit. Existují totiž další tři díly, kde opět potkáte oblíbené hrdiny a poznáte nové problémy, které v sobě toto mrazivé období naší historie skrývalo.

7. Sám doma

Sám doma je naprostá vánoční klasika, kterou si oblíbí snad úplně všichni. Zatímco celá jeho rodina odletí na Vánoce pryč, zapomenou v nenadálém shonu doma malého synka, Kevina. Ten tak zůstává přes celé svátky sám v jejich obrovském domě, který se navíc chystají vykrást lupiči. Kevin je ale chytrý kluk a vymyslí hned několik způsobů, jak se se zlými lupiči vypořádat. Hrané filmy pro děti mají své kouzlo a Sám doma patří rozhodně mezi ně.

Malý Kevin si získal srdce rodin po celém světě. Jeho příhody jsou sice trochu děsivé, ale na druhou stranu se u nich velmi nasmějete a když je budete brát s rezervou, je o parádní rodinnou zábavu postaráno. S Kevinem se navíc můžete potkat i ve dvou dalších dílech, které o tomto vynalézavém hochovi natočil režisér Chris Columbus.

6. V hlavě

Zábavný a krásný film o tom, jak může být komplikované dospívání a co se děje v hlavách nás všech, nejen dospívajících. Díky filmu V hlavě se podíváme přímo do mozku jedné teenagerky a pomocí animovaných postaviček budeme sledovat, co ovlivňuje její chování. Krásný animák pro všechny, kteří hledají něco jiného než klasické princezny a draky.

Dospívající Riley je nešťastná, protože se kvůli otcově nové práci celá rodina musí přestěhovat, takže přijde o kamarády. Mezitím sledujeme ústředí v jejím mozku, kde sedí několik emocí, které ji ovládají v podobě animovaných postaviček. Bohužel se nedopatřením Smutek s Radostí ztratí a než se jim povede vrátit se zpět, zůstane Riley napospas Strachu, Hněvu a Znechucení…

5. Coco

S dalším oblíbeným animákem se podíváme až do dalekého Mexika, ve kterém žije hlavní hrdina filmu Coco, malý Miguel. Díky filmu budou mít děti příležitost poznat tradice také z jiné části světa a dozvědět se něco o latinskoamerické kultuře. A to vše zábavnou formou v podobě podívané, do které se zamiluje každý dětský divák.

Malý Miguel si moc přeje stát se hudebníkem, ale jeho rodina o tom nechce ani slyšet. Zdá se, že skrývají nějaké tajemství a právě pro to jim hudba tolik vadí. Při snaze předvést své rodině, jak je pro něj hudba důležitá, se Miguelovi podaří dostat do Říše mrtvých, kde se setkává se svými předky, kteří mu pomáhají objevit příběh jejich rodinné historie. To vše v rytmu veselé mexické hudby a barev. Ještě žádný film plný mrtvých nebyl tak veselý…

4. Ledové království

Další animovaná klasika od Disneyho, kterou milují zejména malé slečny. Představuje nám příběh svou sester, princezen Anny a Elsy. Starší Elsa se narodila s výjimečnou kouzelnou mocí, postupně ale její síla začala být čím dál větší, a tak se rodiče rozhodli zámek uzavřít před světem, dokud Elsa nebude umět svou sílu ovládat. Bohužel král a královna jednoho dne tragicky zemřou a Elsa s Annou zůstanou na všechno samy. Po letech se rozhodnou zámek otevřít, ale během slavnosti návštěvníci objeví Elsinu sílu a ona poté, co omylem pokryje celé království vrstvou sněhu a ledu, uteče do hor. Vydávají se ji hledat vojáci, kteří ji chtějí potrestat za to, co udělala, ale její sestra Anna se pokusí za Elsou dostat dříve…

Ledové království je ideální film, který pustit dětem během chladným zimních večerů. Je v něm spousta zábavných a chytlavých písniček, krásné princezny, nadpřirozené bytosti, a dokonce jeden mluvící sněhulák…

3. S čerty nejsou žerty

Tato dětská filmová pohádka, která vznikla na základě námětu od české spisovatelky Boženy Němcové, se stala běžnou součástí našich televizních programů během všech vánočních svátků. Na S čerty nejsou žerty se rády podívají děti všech věkových kategorií, větší děti budou mít z filmu legraci, zatímco ti menší diváci se možná budou i trochu bát děsivých pekelníků, kteří v něm vystupují. S čerty nejsou žerty tedy rozhodně můžeme zařadit mezi nejlepší české filmy pro děti.

Čestný Petr se pokouší udržet si rodný mlýn, ale jeho macecha Dorota a zlý správce se snaží udělat vše pro to, aby mu ho mohli sebrat. Naštěstí všechny skutky lidí sledují v pekle a když se někdo chová hodně nepřístojně, rozhodnou se pro něj poslat čerta, aby ho přivedl do pekla. Takto se do světa lidí dostane i čert Janek, který má za úkol odvést do pekla právě Dorotu. Bohužel všechno zkazí, omylem unese nesprávnou osobu, a nakonec se ještě nechá spolu s Petrem naverbovat…

Hledáte-li další strašidelné filmy pro starší děti, zkuste třeba Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Vzhledem k tomu, jaký úspěch film slavil, můžeme jen doufat, že se zfilmování dočká i druhý díl knižní ságy a my se tak budeme moci těšit na Sirotčinec slečny Peregrinové 2 film.

2. Hledá se Nemo

Velmi populární film od Disneyho, od jehož vzniku již také uplynula řada let, který se odehrává hluboko pod mořskou hladinou. Seznamujeme se v něm s přátelskou rybičkou Nemo, klaunem očkatým, který se svou rodinou obývá jednu sasanku v na život bohatém korálovém útesu. Jednoho dne se ale malý Nemo přimotá pod ruku potápěči, který ho uloví a odveze ho do svého akvária v australském Sydney. Jeho otec se ihned vydává Nemá hledat, ale cesta k australskému pobřeží není pro malou rybku nijak jednoduchá. Na druhou stranu má na své cestě příležitost objevovat celou řadu krás podmořského světa, které se prostřednictvím filmu přiblíží i dětským divákům.

Hledá se Nemo je filmem od tvůrců dalších velmi populárních dětských animovaných filmů jako například Příšerky s.r.o. nebo Příběh hraček, který se dočkal hned několika dílů. Film je zábavný, občas sice trochu melancholicky laděný, ale uvidíte, že se od něj malí diváci nebudou moci ani na chviličku odtrhnout.

1. Nekonečný příběh

Jeden z nejoblíbenějších rodinných filmů všech dob, to je Nekonečný příběh. Vznikl na základě nesmrtelné knihy od autora Michaela Endeho už v 80. letech 20. století, ale oblíbí si ho mladší i starší diváci i dnes. Přináší totiž jedinečný příběh o dětské fantazii a možnostech, které nabízí. Takové dobrodružství jako hlavní hrdina filmu, malý Bastian, by totiž chtěl zažít každý z nás.

Bastian má ve škole problémy s šikanou a jednou, když prchá před zlými spolužáky, rozhodne se schovat v obchodě. Tam je uschována tajemná kniha, od jejího čtení ale Bastiana odrazuje majitel obchodu. Chlapec lákavému příběhu ale neodolá a začte se do knížky o světě zvaném Fantazie, který potřebuje být zachráněn. Jak Bastian pokračuje se čtením, postupně zjišťuje, že se sám stává součástí příběhu říše Fantazie a možná i on v něm bude hrát významnou roli…


Krásných příběhů nejen pro děti není nikdy dost, mezi dětskými filmy obecně, animovanými pohádkami a animovanými filmy pro děti je jen malý rozdíl. To třeba přehled nejlepších pohádek o čertech je celkem jasný, ale u pohádek a filmů jsme se občas i pohádali, každý má své oblíbené. Oddech si proto můžete naplánovat u rodinných filmů a komedií.

Filmům i z ostatních žánrů se věnujeme také v dalších našich článcích. Už jste si přečetli něco o historických filmech? Nebo vás táhne spíš napětí? Tak mrkněte na psychologické horory a filmy o upírech.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.