Jaké jsou nejlepší filmy pro teenagery?

Tohle je 17 top romanťáren, které by měl vidět každý středoškolák.
Filmy o střední škole

Tohle je 17 top romanťáren, které by měl vidět každý středoškolák. Láska, zvraty, přátelství a fantazijní představy. Filmy z prostředí středních škol popisují všechny strasti a slasti, které teenageři na střední škole zažívají. . Jaké jsou ale ty nejlepší romantické filmy pro teenegery ze střední, a které by rozhodně neměly chybět na vašem pomyslném seznamu? Přinášíme vám ty nejlepší tipy na filmy pro teenagery!

POZOR SPOILERY!!!!

Charlieho malá tajemství

Introvertní, citlivý a ne příliš hovorný. Nejenže spolužáci patnáctiletého Charlieho považují za podivína, je navíc přímo ukázkovým příkladem středoškolského terče posměšků. Chudák Charlie to opravdu nemá lehké, cítí se sám a chybí mu kontakt s jinými lidmi. Jak je možné, že všichni okolo něj zažívají své vysněné love story a on stále nic? I na Charlieho však čeká spřízněná duše!

Panna, nebo orel?

Panna, nebo orel je klasická komedie pro teenagery. Zprvu nenápadná středoškolačka Olive se stane terčem pozornosti v okamžiku, kdy se rozhodne své nejlepší kamarádce zalhat o sexuálním zážitku s imaginárním přítelem. Bohužel pro Olive však nenadálá pozornost není pozitivního rázu, jedna lež se brzy kupí na druhou a zanedlouho ji všichni považují za lehkou děvu, která skočí do postele každému klukovi. Brzy zjistí, že z kupy lží už není cesty zpět. Proto se rozhodne svou novou identitu přijmout a za úplatu klukům nabízí, že ostatním můžou říkat, že spolu zažili intimní chvilky. Realita je však jiná, Olive je stále panna a všechny povídačky, které se kolem ní točí, jsou skutečně jen lži a ona brzy zjišťuje, jak bezpáteřní někteří kluci umí být. Z šera temných dní ji však nakonec vyvede láska, v kterou se neodvažovala doufat ani v tom nejkrásnějším snu.

Správně praštěný holky

Film správně praštěný holky patří mezi romantické filmy pro teenagery. Jedná se o příběh dvou nejlepších kamarádek a zároveň zarytých fanynek klučičí kapely 5 Leo Rise Gabby a Devon. Kvůli své lásce k této kapele se rozhodnou účastnit se soutěže středních škol, ve které si výherce první ceny vyslouží školní koncert oblíbené kapely. Přestože mají vítězství téměř na dosah, karty se z určitých důvodů nakonec obrátí. V tom okamžiku se holky stávají nejméně oblíbenými spolužačkami, všichni je nenávidí. Holky se však nevzdávají a rozhodnou se situaci zachránit. Nejprve kluky požádají, jestli by přece jen ve škole nazahráli. Jakmile je však odmítnou, kapelu se rozhodnou unést…

Divoška

Film o lásce ze střední Divoška sleduje příběh Poppy Moorová a její sestry, dvou středoškolaček z bohaté rodiny žijící na Malibu. Když si však její otec po smrti manželky najde novou paní, Poppy se jejich vztahu snaží všemožnými způsoby zabránit. Poslední kapka však nastává v okamžiku, kdy na party úmyslně zničí její šaty. Jako trest ji pošle na velmi přísnou anglickou internátní školu, kde s Poppy rozhodně nejednají v rukavičkách. Všichni ji považují za rozmazlenou bohatou holku, která se neumí chovat. Poppy však nemíní na internátu zůstat a všemi možnými způsoby se snaží o vyloučení. Nakonec se však se svými spolubydlícími spřátelí, a dokonce upoutá pozornost všemi opěvovaného syna ředitelky Freddieho.

Protivný sprostý holky

Cady přichází do města jako nová středoškolská studentka. Nemá to však vůbec snadné, dosavadní dětství prožila v Africe, kde ji po celou dobu učila maminka. Nový školní kolektiv je pro ni velkou výzvou, není snadné najít si kamarády, když do té doby do školy nikdy nechodila. Situace se ještě víc komplikuje, když se na ní zaměří hvězdná partička tří nejoblíbenějších holek na škole.  

Ledové království

I pohádky jsou pro teenagery, to byste se divili. Dvě královské dcery Anna a Elsa, kdysi tak blízké, jak jen sestry mohou být, zasáhne nechtěná superschopnost. Elsa od dětství dokáže zmrazit cokoli, na co ukáže. Jakmile však jeden z jejích ledových paprsků zasáhne mladší sestru, uzavře se ve svém pokoji, což je pro její věčně veselou sestru těžké. Dokáže Anna nalézt lásku, po které touží, znovu navázat vztah se svou sestrou a zlomit Elsinu kletbu? Tato jedinečná disney romantická komedie pro teenagery vás dozajista chytí za srdíčko!

10 důvodů, proč tě nenávidím

Manželům Stratfordovým se narodily dvě dcery, každá je však ze zcela jiného těsta. Tyto poměrně markantní rozdíly snad ve všech životních oblastech komplikují jejich vzájemný vztah. Bianca je křehká nádherná dívka, do které jsou zamilovaní snad všichni kluci ze školy, její sestra Katarina je poněkud přírodnější typ nepříjemné a nespolečenské dívky. Ačkoli by Bianca o nabídky na rande neměla nouzi, musí dodržovat otcovo pravidlo – nesmí randit, dokud si její sestra nenajde kluka. Nejenže ta však o kluky nestojí, kluci se o ní také příliš neperou. Jakmile se s těmito pravidly seznámí Cameron a Joey, kteří se snaží Biancu zaujmout, napadne je, že seženou někoho, kdo by na rande pozval její sestru.

Jediným vhodným adeptem, který je svolný pozvat Kat na rande zadarmo, je spoustou povídaček opředený Patrick. Přestože by ho zpočátku ani nenapadlo, že by takové randění mohlo mít šťastný konec, opak se ukáže pravdou. Zvrat však nastává, kdy Katrine zjišťuje prvotní úmysly Patricka, do něhož se začíná zamilovávat.

Pomáda

Děj oblíbeného hudebního filmu Pomáda popisuje prostředí střední školy Rydell v padesátých letech. Po prázdninách se setkává parta všech kamarádů, Danny Zucco, ve společnosti oblíbený posledního ročníku je však plní zveličeným erotickým dobrodružstvím, které prožil u moře, kde potkal tajemnou dívku Sandy. To však ještě netuší, že jeho Sandy nyní mezi dívkami vypráví svou verzi příběhu, která se od jeho nafouklé poněkud liší. Nečekané setkání je uvede do rozpaků a vztah, který začal nevinně na letní dovolené, prochází těžkou zkouškou Dannyho namachorvaných kamarádů.

LOL

Svět, který zobrazuje film LOL, se z velké části odehrává v internetovém prostředí sociálních sítí. Lola, kterou si ve filmu zahrála zpěvačka Miley Cyrus, a její přátelé se potýkají se slastmi a strastmi, které přináší střední škola, řeší problémy s rodiči a láskou. Lol perfektně zachycuje pocity a situace, kterými si prochází snad každý teenager.

Já, Simon

Simon Spier je právě ve věku, kdy začíná pátrat po své sexualitě. Brzy zjistí, že ho nepřitahují holky, ale kluci, načež si začíná dopisovat s neznámým internetovým přítelem, který se představí pod přezdívkou „Blue“. Zatímco on je po nějaké době připravený setkat se tváří v tvář a zjistit identitu známého neznámého, Blue tak odvážný není. Problémy však přichází v okamžiku, kdy nedpopatřením, dojde k zveřejnění celého chatu. Na chvíli to s nimi vypadá špatně, hrozí nejen odhalení jejich identit, ale ukončení jejich tajemného vztahu. To si však ve skutečnosti ani jeden z nich nepřeje.

Moderní Popelka     

Moderní popelka je novodobá verze klasické pohádky o Popelce, tato je však zasazená do prostředí dospívajících a na rozdíl od té pohádkové je tato moderní popelka rozhodně považována za dobrodružnější film pro teenagery. Vypráví příběh Sam, která během živelné katastrofy ztratí svého otce. Ten se však před nějakou dobou oženil s přítelkyní Fionou, která do domu přivedla své dvě dcery. Otec navíc veškerý majetek převedl na svou novou manželku. Sam, jakožto žačka posledního ročníku, sní o studiu na vysoké škole. Fiona ji však v domácnosti zaměstnává na plný úvazek a na nic jiného ji nezbývá čas. Útěchou se pro ní stane neznámé seznámení s chlapcem z internetu, s nímž se brzy sblíží. Jakmile však zjistí, že si celou dobu píše se svou tajnou láskou, největším miláčkem školy, chce vycouvat. Nakonec se ale rozhodne jít na maturitní ples, kde na rozdíl od klasické Popelky neztratí střevíček, ale telefon.

Přes noc třicítkou

Úspěšná třicítka, sexy a žádaná. Touto ženou se touží stát třináctiletá Jenna, která je ve svém mladém věku otrávená rodiči a klasickými teenagerskými problémy – od neoblíbenosti v kolektiv a tělesných nedostatků k nenaplněné lásce. Jejím největším přáním je být dospělá, atraktivní a úspěšná. V den svých narozenin se však její zdánlivě nesplnitelné přání stane skutečností v okamžiku, kdy na sebe vysype kouzelný prášek. Díky němu se totiž následujícího dne vzbudí v neznámém bytě vedle nahého muže a především v těle sexy třicátnice. Postupně se seznamuje se svým životem, který zahrnuje nejen neuvěřitelně pohledného partnera, bohatý sexuální život a slibně rozjetou kariéru. Brzy však zjišťuje, že přišla o to nejdůležitější, co ve svém životě měla, svého nejlepšího přítele Matta. Navenek dospělá žena, teď musí pomoci dívce uvnitř sebe samé získat svůj život zpátky a najít opravdovou lásku, kterou dlouhé roky přehlížela.

Všem klukům, které jsem milovala

Lara Jean, stydlivá mladá holka s duší neskutečného romantika, se potýká s klasickými problémy introvertního teenagera, kamarádstvím a tajnými představami o lásce. Výplody její fantazie však nečekaně dostanou reálnou podobu, když se její mladší sestra Kitty rozhodne poslat milostné dopisy, které si Lara Jean celé ty roky střádala. Jsou adresované klukům, ke kterým kdy chovala milostné city. Nechybí mezi nimi ex-přítel její starší sestry Margot, přítel bývalé nejbližší kamarádky nebo kamarád, který je ve skutečnosti gay. Přestože se tato událost zpočátku jeví jako katastrofa, nakonec jí přinese opravdovou lásku, po které celý život touží. Zaujmou-li vás eskapády LJ, určitě vás potěší, že její příběh můžete sledovat v dalších dvou dílech.

Stánek s polibky – romantický film pro tenagery

Stánek s polibky patří mezi oblíbené netflix filmy pro teenagery roku 2020. Přátelství mladé Elle Evans a Leeho Flynna se zdá jako vztah, který by si přál každý. Tráví spolu veškerý volný čas, vzájemně se podporují a milují se tak, jak se jen nejlepší kamarádi mohou milovat. Jejich přátelství je však svázáno neporušitelnými pravidly, mezi kterými je například přísný zákaz vztahu s rodinnými příslušníky toho druhého, což se stane problémem, když na oblíbenou studentskou akci přijdou s projektem stánek s polibky.

Když nervózní Elle nečekaně a s páskou na očima přistoupí ke stánku, zažije polibek, na který se nezapomíná, a který odstartuje nečekanou lovestory. Jakmile však zjistí, že její pan tajemný není nikdo jiný než Leeho starší bratr Noah, je v šoku, který ještě narůstá na intenzitě, když si uvědomuje, že mezi nimi vzniká něco mnohem silnějšího. Pořád je tu však jejich pravidlo, proto ji nezbývá nic jiného, než vznikající vztah tajit.

Muzikál ze střední – zamilovaný film pro teenagery

Dalším top zamilovaným filmem pro teenagery je Muzikál ze střední. Prázdniny a karaoke soutěž. Tam proběhlo osudové setkání Troye Bolton a Gabrielly Montezové. Přestože si velice rozumí, jsou si vědomi toho, že už se nejspíš nikdy neuvidí, protože žijí v úplně jiných částech Ameriky. Shodou okolností však maminka Gabrielly musí pracovat v Novém Mexiku, takže Gabriella nastupuje do nové školy, kde náhodou studuje také Troy. Po neuvěřitelném překvapení se rozhodnout přihlásit se na školní muzikál. Na konkurzu však konkurují sourozencům Ryan a Sharpay Evansovi, kteří se hudebním aktivitám společně věnují už od útlého dětství, kteří se nedokážou s porážkou smířit. Budou mít Troy s Gabrilleou štěstí v lásce, hudbě, nebo obou oblastech?

Hříšný tanec – klasický romantický film pro tenagery

Další romantikou pro teenagery, ačkoli starší, je Hříšný tanec. Francess (Baby) se svojí rodinou tradičně vyráží na letní prázdniny v drahém hotelu pro lidi z vyšší společnosti. Nemá však ani zdání, co jí tyto měsíce přinesou. Do té doby vzorná, nedospělá a poslušná Baby pozná nejen kouzlo tance, který bohatí konzervativci považují za hříšný, ale především atraktivního a osamělými ženami oblíbeného učitele tance instruktorem Johnnyho. Zlom filmu přichází v okamžiku, kdy Johnnyho taneční partnerka zjišťuje, že kvůli těhotenství nemůže dále vystupovat, Baby se nabídne, že ji může nahradit. Neumí však ani základní kroky, což se zpočátku zdá jako nepřekonatelná překážka. Jakmile však s Johnnym začne trénovat, přichází na nejen na kloub tanečního rytmu, ale především novým romantickým pocitům.

Sierra Burgess je marná

Střední školy a milostné trojúhelníky k sobě prostě patří, jeden z nich popisuje další romantický film Sierra Burgess je marná. Drama začíná v okamžiku, kdy všemi milovaná roztleskávačka Veronica dá fotbalistovi Jameymu naschvál číslo boubelaté a ve společnosti prakticky neviditelné Sierry místo svého, aniž by o tom věděla. V tomto okamžiku však příběh teprve začíná. Přestože si je Sierra velmi dobře vědoma, že Jamey neví, s kým si skutečně píše, a že tedy jeho lichotky nejsou určeny jí, ale nedokáže se ubránit sílícímu poutu, které mezi nimi navzdory okolnostem roste. Do tuhého však jde v momentu, kdy má dojít na osobní setkání. Zoufalá situace si však žádá zoufalé činy, a tak se Sierra spolčí se svou největší sokyní, což se brzy ukáže jako ne tak dobrý nápad. Příběh Sierry vás chytne za srdce. Přestože se zpočátku může zdát jako smutný film pro teenagery, zápletka vás přesvědčí o opaku!

Taková normální holka – film pro teenagery ze střední

Kdo se stane královnou maturitního plesu? Společností neoblíbený terč posměchů Laney by tipoval málokdo. Zejména ne školní oblíbenec Zack Siler se svým kamarádem Deanem, kteří se domnívají, že úťáplá myška bez tuny makeupu a umělých řas Laney nemá šanci. Zack však tvrdí, že královnu plesu dokáže udělat z kohokoli – a sázka je na světě. Problém však nastane, když Zack začne k Laney cítit intimní poutu, a zejména tehdy, když se Laney dozví, proč se o ní Zack začal zajímat.

Dokonalé rande

Univerzita Yale. Sen chudého Brookse zahrnuje randění s nejpopulárnější holkou ročníku, nablýskané auto a prestižní škola. Aby si však na svoje studium vydělal peníze, společně s kamarádem založí randící aplikaci, ve které zájemkyním nabízí služby partnera podle jejich vkusu. Čím více nabídek na rande však přijme, tím více ztrácí sám sebe, přátelství a lásku, kterou by zpočátku nikdo netipoval.


Stahování filmů a seriálů (většinou zdarma nebo za drobný poplatek):

uložto.cz – hodně oblíbené úložiště s filmy, seriály, dokumenty, e-knihami a spoustou dalšího (pokud byste používali i pro sdílení vlastního obsahu, dávejte pozor, aby byl obsah legální, to je důležité)

webshare.cz – rychlé stahování filmů a seriálů za poplatek a některé i zdarma

Pro nás pohodlné a pro sledování z gauče jsou asi nejzajímavější internetové a satelitní TV, namátkou jsme pár vybrali.

Voyo – online vysílání toho co zrovna běží a také velká videotéka (tedy taková videopůjčovna) v dobré kvalitě. Mají 7 dní zdarma na vyzkoušení po registraci. Pokud ve zkušebním období 7 dní sami službu nezrušíte (jednoduché), bude vám aktivováno plné předplatné.

Netflix – asi nejznámější v současné době. Opravdu mají velké množství filmů a seriálů i vlastní tvorbu. Perfektní kvalita a možnost stahování a pouštění filmů offline. Někdy jsou v českých titulcích drobné překlepy, ale nic zásadního.

Skylink – Skylink Live TV je internetová televize, která nabízí více než 60 programů. Sledovat můžete až na 4 zařízeních v rámci jednoho účtu. Je možné vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Telly. – dříve se jmenovala Digi TV. Mají základní i rozšířené balíčky kanálů a přikoupit lze např. i HBO atp. Pořady lze nahrávat a sledovat zpětně, sledovat vysílání můžete i na 4 zařízeních najednou. Jo a také mají 14 dní zdarma na vyzkoušení. 

Online sledování ZDARMA je dobré třeba na: 

sledujserialykukaj.to nebo třeba na lookmovie


Doufáme, že vám náš výběr nejlepších filmů pro teenagery udělal radost. Pokud vás zajímají další filmy o kterých jsme psali, inspirujte se v dalších článcích. Po romantice přeskočte třeba na TOP 11 filmů o upírech nebo TOP 10 psychologických hororů. Najdete u nás taky pár nejlepších francouszkých komedií a TOP 12 filmů pro holky na pyžamovou párty. A ve výběru pokračujeme na 15 nejlepších motivačních filmů, kde najdete i takové perly jako je třeba Forrest Gump.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.