Nejlepší filmy

Tipy na ty nejlepší filmy nejrůznějších kategorií!
Nejlepší filmy všech kategorií

Kdo by se rád během víkendového večera nepodíval na povedený film? Ať už máte náladu na drama, horor nebo romantický film, určitě si vyberete. Jako inspiraci vám přinášíme seznam našich výběrů těch nejlepších filmů z různých kategorií. Objevíte zde tipy na ty nejlepší filmy pro děti, teenagery i dospělé, jejichž sledování si zaručeně užijete.

Nejlepší historické filmy

Historie je tím nejlepším zdrojem velkých příběhů o dobrodružství, lásce a lidských osudech! Historické filmy proto mají velké kouzlo a zasednout k některému z nich během sobotního odpoledne může znamenat skvěle strávený večer. Ať už jsou natočeny podle skutečných situací, nebo jsou jejich zápletky vymyšlené, uvidíte, že si je zamilujete. Náš výběr těch nejlepších historických filmů najdete zde.

Pustit si můžete například legendární film Zachraňte vojína Ryana s excelentním Tomem Hanksem v hlavní roli, nebo se znovu zamilovat do Leonarda di Capria v dramatu o jedné z největších katastrof ve filmu Titanic.

Nejlepší psychologické horory

Bojíte se rádi, ale příšery a krvavé bitky vás zrovna neberou? Potom pro vás může být dobrou volbou psychologický horor, který je mnohdy ještě strašidelnější než film plný upírů a čarodějnic. Připravte se ale na to, že po zhlédnutí psychologického hororu byste rozhodně neměli zůstávat doma přes noc sami. Nejspíš totiž budete mít opravdu strach. Tipy na ty nejlepší psychologické horory najdete pod tímto odkazem.

Vyzkoušejte třeba horor o psychicky narušené dívce jménem Spolubydlící, či si pusťte Šestý smysl o psychiatrovi, který pracuje s malým chlapcem s vidinami strašidelných duchů.

Nejlepší rodinné filmy

Trávíte-li rádi večery s rodinou a chtěli byste si pustit film, který bude bavit vás i vaše ratolesti, je rodinný film tou nejlepší možnou volbou. Na výběr máte ze široké nabídky filmů o rodičích a jejich dětech, plných skvělých vtipů a kouzel a magie. Vyberte si z našich doporučení rodinných filmů. Zvolit si můžete klasický hraný film se známými herci i animovanou pohádku.

Pustit si můžete například zábavný film o dvou zoufalých rodičích a jejich třech nezbedných dětech z dílny Netflixu Yes Day, nebo vyzkoušet roztomilý film Mimoni. Pokud máte náladu na něco vážnějšího z české produkce, určitě vás nezklame Kuky se vrací.

Nejlepší filmy pro děti

I děti se samozřejmě rády dívají na filmy a vám možná dochází nápady na to, jaké snímky jim můžete pustit. V našem článku najdete tipy na velké množství dětských filmů, jejichž sledování si možná užijete i vy. Čekají na vás podivné animované postavičky, strašidelní čertové i veselé čarodějnice a jejich příhody.

Můžete se smát u filmu Děda, postrach rodin, nebo dětem pustit český film Myši patří do nebe, který jim nenásilnou formou přiblíží téma smrti. Na odlehčení se můžete společně podívat na jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec, Hledá se Nemo.

Nejlepší filmy pro teenagery

I starší děti a dospívající si rádi pustí film. Filmy pro teenagery se obvykle věnují méně kouzlům a nadpřirozeným jevům, za to je v nich více lásky, přátelství a příhod ze střední školy. Připomeňte si tedy všechny trapasy a trable dospívání s komediemi i vážnějšími kousky pro mladé dospělé. Některé z filmů jsou již naprostá klasika, zatímco jiné vyšly teprve nedávno. Který z našich tipů na filmy pro teenagery si vyberete?

Máte-li chuť na klasický film, který se ale bude líbit i vašim dospívajícím dětem, určitě vsaďte na Pomádu. Tenhle muzikál ze střední školy si zamilují mladí i starší. To samé platí o nádherném a dojemném Hříšném tanci, který zkrátka není možné nemilovat. Z trochu modernějších filmů můžeme jmenovat například Netflix film podle známé knížky Všem klukům, které jsem milovala.

Nejlepší thrillery

Při sledování thrillerů nám obvykle přebíhá mráz po zádech a emoce máme vybičované úplně na maximum. Pokud chcete unikátní filmový zážitek, rozhodně nebudete zhlédnutí thrilleru litovat. Jedny z nejlepších filmů vůbec, které oceňují kritici, navíc častokrát patří právě do této žánrové kategorie. A jaký thriller si tedy pustit? Odpověď najdete v našem výběru thrillerů.

Pokud máte zároveň rádi historii, určitě vás zaujme film Jméno růže, který vznikl podle slavného románu italského autora Umberta Eca. Mrazit vás bude při sledování thrilleru podle skutečné události Zodiac, který představuje řádění jednoho z nejhorších vrahů historie. Další tipy vám přinášíme v našem článku o těch nejlepších thrillerech.

Nejlepší filmy ze střední

Pamatujete si ještě, jaké to bylo, když jste chodili na střední školu? První zkoušky, lásky, hádky s přáteli i první důležitá rozhodnutí o budoucnosti. To všechno jsou věci, které teenageři na středních školách řeší a které jsou zároveň hlavními náměty filmů ze středních škol. Máme pro vás tipy na filmy z českého i zahraničního prostředí, které se odehrávají právě na středních školách.

Ani filmům ze střední se nevyhnou nadpřirozené prvky, a tak jedním z nejoblíbenějších filmů je příběh o lásce živé dívky a mladého upíra Stmívání. Trochu reálnější je film Já, Simon, který popisuje nejeden problém, se kterým se dospívající musejí vyrovnávat.

Nejlepší Netflix filmy

Netflix je neuvěřitelně populární platformou pro přehrávání filmů a seriálů. Najdete tam nejeden klasický film i mnoho nových snímků přímo z jejich produkce. Právě na ty se zaměřujeme v našem článku o nejlepších Netflix filmech. Pokud vás frustruje, že na Netflixu nenajdete mnoho filmů s českým dabingem, projděte si náš průvodce Netflixem v češtině.

Z netflixové dílny bychom vám rádi doporučili například film Roma, který dokonce získal Oscara. Podíváme se v něm na genia loci jedné mexické čtvrti v době, která rozhodně nebyla poklidná. Z historických filmů stojí za vypíchnutí Vykopávky o odkrývání jednoho z největších novodobých archeologických objevů v Anglii. Zasmát se naopak můžete u filmu Sváteční rande, který je ideální pro odreagování se po dlouhém dni.

Nejlepší Gay a LGBT filmy

V posledních letech se čím dál otevřeněji a častěji začíná mluvit o tématech spojených s LGBT, a tak je přirozené, že vzniká i nejeden film, který toto téma zpracovává. Můžete narazit na filmy pro teenagery, i propracovanější snímky světových režisérů. Jaký LGBT film si pustit, zjistíte v našem výběru těch nejlepších Gay a LGBT filmů.

Velmi dojemným a silným filmem je například film Tři generace o dívce, která si ze všeho nejvíce přeje být chlapcem. To, jak je pro ni samotnou i pro všechny v jejím okolí těžké se s tím srovnat, sledujeme právě v tomto filmu. Dobrou volbou může být i německý film Jonathan.

Nejlepší francouzské komedie

Francouzi to prostě umí. Jejich komedie jsou jedny z těch nejlepších. Však se na nich také podílela legendární jména jako Jean-Paul Belmondo, Luis de Funes, Pierre Richard nebo Jean Reno. Pojďte se tedy s námi pořádně zasmát při sledování francouzských komedií. Tipy na ty nejlepší najdete v našem výběru nejlepších francouzských komedií.

Vraťte se do minulosti například při sledování filmu Asterix a Obelix o této oblíbené galské dvojici, nebo sledujte osudy běžných Francouzů během okupace za druhé světové války ve filmu Velký flám. Opomenout bychom neměli také legendární film Drž hubu!, kde se v hlavní roli představí dva vynikající francouzští herci.

Nejlepší erotické filmy

Máte náladu na trochu toho vzrušení a přemýšlíte, jaký film si večer s partnerem pustit? Nechte se unášet na vlnách erotických příběhů, ve kterých vystupují přitažliví herci a herečky a o lechtivé scény v nich rozhodně není nouze. Tipy na ty nejlepší erotické filmy vás nezklamou.

Rozhodně se nemusíte omezovat jen na legendárních 50 odstínů šedi o nevinné Anně, ale vyzkoušejte třeba český erotický film Bestiář. Pokud vám jeden film nestačí, můžete si pustit hned celý seriál. Naším tipem jsou třeba Bridgertonovi.

Nejlepší animované filmy pro děti

Animované postavičky dokážou opravdu okouzlit, a navíc díky nim mohou vznikat filmy i o zvířatech nebo nadpřirozených postavách, které herci zkrátka hrát nemůžou. Pouští se navíc do celé řady témat, a tak se se svým potomkem můžete nad animákem smát, plakat nebo dokonce něco naučit. Odpověď na otázku, které z animovaných filmů pro děti jsou ty nejlepší, najdete v tomto článku.

Z méně známých animovaných filmů bychom doporučili například film Kancelář pro kontrolu pouliční magie nebo film Králiček Petr bere do zaječích. Chtějí-li vaše děti vidět své oblíbené seriálové postavičky ve filmu, pusťte si třeba SpongeBob ve filmu: Houba na útěku nebo Tlapková patrola ve filmu.

Nejlepší pohádky o čertech

U filmů pro děti ještě chvíli zůstaneme a představíme si náš výběr nejlepších pohádek o čertech. Většinu z nich známe už z dětství, kdy pohádky o čertech tvořily nedílnou součást adventního období. Budou tedy bavit děti i dospělé a možná vám příběhy o těchto nezbedných rohatcích připomenou dětství a šťastné chvíle z dospívání.

Zapomenout bychom určitě neměli na klasické filmy o čertech jako je Peklo s princeznou nebo S čerty nejsou žerty. Mezi novější filmy se řadí například film Čertí brko, který se na českých obrazovkách objevil až o Vánocích v roce 2018.

Nejlepší filmy o čarodějnicích

I čarodějnice se sice často objevují v dětských pohádkách, ale pozor! V tomto našem článku o nejlepších filmech o čarodějnicích rozhodně nenarazíte jen na filmy pro děti. Naopak objevují se v něm tipy na horory i historické filmy, ve kterých se tyto magické bytosti objevily. Každý milovník čarodějnic si tak určitě vybere film, který bude vyhovovat právě jeho gustu.

S dětmi můžete zhlédnout legendární ságu o mladém čarodějnickém učni, Harry Potterovi. Naopak sami si, poté co uložíte děti na kutě, pusťte strašidelný film Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Pořádnou dávku dramatu vám poskytne také historický film Čarodějky ze Salemu, ve kterém sice žádné opravdové čarodějnice nevystupují, ale to rozhodně nevadí.

Nejlepší filmy o upírech

Začalo to u hraběte Drákuly a zdá se, že od té doby jsou lidé upíry doslova fascinovaní. Není tak divu, že vznikla i celá řada filmů, které pojednávají o těchto děsivých stvořeních ze všech možných úhlů. V tomto článku vám představíme nejlepší tipy na filmy o upírech. Pokud byste dali přednost delší podívané, můžete se inspirovat v našem výběru nejlepších seriálů o těchto krvelačných bytostech.

Chcete-li si užít trochu té romantiky a možná se do některého upíra i trochu zamilovat, rozhodně nebudete litovat zhlédnutí filmu Interview s upírem. Děti si naopak užijí sledování zábavné komedie Hotel Transylvánie o otci a jeho malé dceři, kteří také mají pořádné tesáky.

Nejlepší filmy na pyžamovou párty

Dopřejte si chvíli pro sebe a své kamarádky a uspořádejte pyžamovou párty. Kromě výborného jídla, zkrášlovacích procedur a přátelského pokecu, byste rozhodně neměly zapomenout na správnou volbu filmu. Na pyžamovou párty ale nepatří vážné filmy ani dětské animáky, vybrali jsme pro vás proto několik nejlepších filmů pro holky na pyžamovou párty! Bude to nějaká romantiky, pořádná komedie, nebo snad něco lechtivějšího?

Chcete-li si s kamarádkami i trochu poplakat, neuděláte chybu sledováním filmu podle známého románu od Jojo Moyesové Než jsem tě poznala o bláznivé ošetřovatelce, která se stará o muže po vážné nehodě. Zasmějete se naopak u filmu Ďábel nosí Pradu, kde se vám představí Meryl Streep a Anna Hathaway.

Nejlepší motivační filmy

Na závěr vám představíme ty nejlepší motivační filmy, které si můžete pustit, pokud potřebujete trochu nakopnout. Ať už chcete rozjet nové podnikání, nebo být jenom šťastnější, tyto motivační filmy, obvykle podle skutečných událostí, vám dodají energii ke změně. Neváhejte tedy a vyberte si ten pravý, který bude impulzem k něčemu velkému právě pro vás.

Inspirativní může být například film 127 hodin, který pojednává o muži, který zůstane sám zraněný uprostřed Utahu. Ti, kteří míří vysoko, mohou být motivováni i fascinujícím filmem o životě jednoho velkého génia, Steva Jobse.

Podobné články

Jaké jsou nejlepší rodinné filmy posledních let a všech dob? Těchto 15 byste si neměli nechat ujít.

Nejlepší rodinné filmy

Rodinné komedie nabízejí zábavu pro celou rodinu. Nebudou se nudit rodiče, ani děti. Tohle je patnáct n...

LGBT filmy se věnují stejnopohlavním párům, milostné zápletce, ale také sebepoznávání a pokřiveným společenským koncenvím.

TOP 7 LGBT Filmů

Pokud jste unavení z klasických romantických komedií, filmy s lgbt tematikou by pro vás mohla být příj...