Nejlepší rodinné filmy

Aktualizovali jsme o další rok. Rodinné filmy animované i hrané nabízejí zábavu pro všechny.
Jaké jsou nejlepší rodinné filmy posledních let a všech dob? Těchto 15 byste si neměli nechat ujít.

Příjemný film, oblíbené občerstvení a potřebné odreagování. Především ale společný čas, pohodový večer na gauči a spousta zábavy. To všechno vás čeká, pokud se rozhodnete strávit večer u pohodové rodinné komedie. Rodinné filmy slibují kvalitní humor a uvolněnou náladu.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo uložto.cz.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 


Nejlepší rodinné filmy 2021

Ty nejlepší rodinné filmy roku 2021 vám představujeme níže. Domácí promítání těchto filmů si užije úplně celá vaše rodina.

POZOR SPOILER! V tipech se objevují i informace o částech zápletky představovaných rodinných filmů.

Raya a drak

Jeden z nových animovaných rodinných filmů od Disneyho nás tentokrát zavádí do Jihovýchodní Asie. Statečná bojovnice Raya se v něm vydává na dlouhou cestu za posledním drakem, který by jí pomohl ochránit její lid před zlými stvůrami. V minulosti tak draci činili běžně, ale od posledních útoků těchto příšer uplynulo 500 let a draci již dávno nejsou běžnou součástí života lidí. Cestou za drakem (resp. dračicí) postupně nachází přátele a postupně zjišťuje, že i špatný svět má znovu dostat šanci.

Tento animovaný film si užije opravdu celá rodina, zejména proto, že pobaví i ty nejmenší, ale také dospělým divákům nabídne zajímavé hlubší myšlenky. K tomu si přidejte exotické prostředí Asie a krásně vyvedené animované postavy a uvidíte, že z večerního promítání nebude nikdo zklamaný.

Vlk a lev: Nečekané přátelství

Rodinné filmy rozhodně nemusí být jen animované pohádky, najdeme pěkné kousky i mezi hranými filmy. Ukázkou je například rodinný film s poněkud netradičním názvem Vlk a lev: Nečekané přátelství. V tomto příběhu sledujeme osud dívky Almy v kanadské divočině, která najde malé lvíče, jež mělo být původně součástí cirkusového představení. Do její péče se dostane také malé vlče. Zvířata tak vyrůstají dohromady na kanadském ostrově, daleko od všech nebezpečí okolního světa a civilizace. Jakmile ale lidé na toto podivné soužití přijdou, trojice je rozdělena a je jen na nich, aby se opět setkali…

Zejména děti budou tímto filmem o osudech malého vlka a lva nadšení. Dospělým může zápletka připadat trochu přitažená za vlasy, na druhou stranu je vše zpracováno relativně smysluplně a zábavně.

Encanto

I s dalším rodinným filmem od Disneyho se podíváme do exotických krajin. Čeká na nás jedno malé městečko v kolumbijských horách, kde žije rodina Madrigalových. V této rodině se každé dítě narodí s unikátním magickým darem, díky kterému je výjimečné. Jen Mirabel zjistila, že vlastně žádný dar nemá. Kouzelné místo Encanto, kde celá rodina žije, ale pomalu začíná ztrácet své magické schopnosti a možná bude právě Mirabel jediná, kdo může tento problém vyřešit…

Pokud máte chuť podívat se na veselý rodinný film plný energie a barev, Encanto vás rozhodně nezklame. Děj se vám doslova mihne před očima a vy si užijete temperamentní a zábavnou podívanou pro celou rodinu.

Yes Day

Mladý manželský pár byl pro každé dobrodružství a rád si užíval života plnými doušky. Alespoň než přišly děti. Nyní mají tři nezbedné ratolesti a jejich denním chlebem je používání slova ne. To se, pochopitelně, nelíbí jejich dětem, které by si představovaly zábavnější a nevázanější život. K rodičům se tak jednoho dne dostane myšlenka uspořádat takzvaný Yes day, kdy budou na všechno muset dětem říkat ano. Ty by si to měly užít a po zbytek roku se chovat trochu spořádaněji. Rodiče ale ještě netuší, do čeho se to pustili, když svým potomkům dovolili dělat vlastně cokoliv…

Yes Day je ztřeštěná rodinná komedie, u které se nasmějete. Dejte ale pozor, snadno se může stát, že se vašim potomků konceptem Yes day zalíbí a budou chtít, abyste takovou tradici zavedli i ve vašem domově.

Mimi šéf: Rodinný podnik

Oblíbená animovaná komedie Mimi šéf se v tomto roce vrátila s pokračováním u kterého se rozhodně pobavíte stejně jako u předchozího dílu. Sourozenci Tim a Ted už jsou ale dospělí a film více než o nich pojednává o ratolestech Tima, dvou dívkách. Rodinné problémy jsou ale jen začátkem v celé směsici příhod, které stíhají jejich rodinu. Brzy se ukáže, že jsou zapletení do velkého spiknutí a bude potřeba, aby se bratři opět spojili a pomohli nastolit pořádek.

Animovaný rodinný film Mimi šéf je trochu ztřeštěný, ale každý, kdo viděl první díl, si oblíbí i jeho pokračování. Opět se setkáme se spoustou roztomilých miminek, detektivní zápletkou a především s oblíbenými hrdiny, po kterých se nám od posledního dílu tolik stýskalo.

Nejlepší rodinné filmy 2020

Tohle je pět rodinných filmů roku 2020, které vám zaručeně zvednou náladu.

POZOR SPOILER! Část děje jednotlivých filmů je v něm vyzrazena. Pokud to nechcete vědět, čtěte jen titulky.

Croodsovi: Nový věk

Croodsovi: Nový věk je americký animovaný rodinný film z dílny Joela Crawforda, v němž se oblíbená rodina Croodsových vydává na další dobrodružství. Opouští jeskyni a rozhodnou se zapustit kořeny jinde. V místě nového bydliště se však setkávají s rodinou Lepšíkových, kteří nestydatě tvrdí, že jsou lepší a modernější rodina než poněkud zaostalí Croodsovy. Lepšíkovi jsou milí a na nové sousedy se těší, navázání přátelství mezi dvěma různě vyspělými rodinami je však těžší než by kdo zpočátku tušil.

Volání divočiny

Rodinný film roku 2020 Volání divočiny vypráví příběh psa Bucka, oblíbence celé rodiny. Jeho pohodové dny ve slunné Kalifornii končí v okamžiku, kdy je unesen obchodníkem se psy, který jej následně přeprodá do Yukonu. U nových majitelů si neužívá ani polovinu pohodlí, kterého se mu dostávalo v Kalifornii. Přestože jsou jeho nové podmínky k životu opravdu náročné, Buck se zocelí a vytrvá. Velkou oporou je mu také nový kamarád John Thornton, díky němuž přichází na kloub nehostinnému životu uprostřed sněhem pokryté divočiny. Film na námět známé knihy Jacka Londona.

Vzhůru za sny

Trpělivost dvanáctileté Míny dostává na frak. Nejenže se musí vypořádat s příchodem nechtěné nevlastní sestry, která je neskutečně otravná a protivná. Její rodina ji navíc nutí, aby se s ní skamarádila. Další zlomový okamžik přichází v noci, kdy ve spánku zjistí, jak a kde vznikají sny. Svět snů vypadá jako filmové studiu, každý člověk má svůj vlastní štáb, který má na starosti tvorbu jeho snů. Mína je nadšená a zaměstnance světa pravidelně navštěvuje. Pak ji ale napadne hloubavá myšlenka. Co by se stalo, kdyby se pokusila sny ovlivnit?

Děda, postrach rodiny

Vztah dědečka a Petera je tak tak silný, jak jen láska mezi vnukem a prarodičem může být. Proto Peter nadšeně uvítá myšlenku, že by se k nim dědeček mohl nastěhovat. Nadšení však nevydrží dlouho. Dědeček totiž nesloží hlavu v pokoji pro hosty, má se nastěhovat do Petrova pokoje, což se mu ani trochu nelíbí. Z milované osoby se tak náhle stane úhlavní nepřítel, který musí stůj co stůj opustit dům. Dědeček se ale nenechá tak snadno odradit, a tak se z poklidného domu stává otevřené bojiště.

Lassie se vrací

Malý Florián a přátelská fena Lassie jsou nerozluční přátelé. Jejich společné soužití však nemá trvat věčně. Floriánův tatínek záhy přichází o práci a celá rodina se musí přestěhovat do bytu, kam psi nemůžou. Lassie tak putuje k novému páníčkovi míle daleko od Floriána, k bohatému hraběti. Přestože ji v luxusním sídle prakticky nic nechybí, tajně teskní po svém kamarádovi a při první vhodné příležitosti se rozhodne utéct. Nezastaví ji ani nekonečná pouť přes půlku světa. Vidina, že znova uvidí Floriana a jeho rodinu, ji žene vpřed.

Nejlepší rodinné filmy 2019

Psí kusy

Lumpík z rodinného filmu Psí kusy je roztomilý nezbeda a trochu rozmazlený pejsek. Žije v pohodlí bezstarostné domácnosti a o skutečném světě toho ví pramálo. V kruhu své rodiny si vychutnává ty nejlepší pochutiny a drbání a mazlení kdykoli se mu jen zachce. Jednoho dne je však nucený opustit teplo svého pohodlného pelíšku a vydat se za vrátka bezpečného území. Zpočátku není příliš nadšený, postupem času však zažívá dobrodružství, o kterých se mu nikdy ani nesnilo.

Zloba: Královna všeho zlého

Z princových zásnub s Růženkou se raduje kdekdo, jen ne dívčina kmotra Zloba, která ji vychovala a Filipova matka, královna Ingrith, která se rozhodne plánovanou svatbu překazit a zničit říši, ve které Růženka žije. Aby uskutečnila své plány, rozhodne se pozvat Zlobu na večeři. Stolování a pokrmy jsou však přinejmenším zvláštní. Místo hlavního chodu se podává pobodaný manžel a následně obviní Zlobu, že na Růženku sneskla kletbu. Ze zdánlivě poklidné večeře se v ten okamžik stává otevřené bojiště.

Super mazlíčci

Dalším filmem pro celou rodinu jsou Mazlíčci. Robo City je jedno z nejmodernějších měst světa, místní jsou spokojení a bezstarostní, protože za ně všechno obstarávají roboti. Jednoho dne však starosta dostane nebezpečný nápad. Roboti jej oslní natolik, že se z města rozhodne vyhnat všechna zvířata. Pes Roger si však takové nesmysly neche nechat líbit. Ne nadarmo je považován za nejstatečnější zvíře ze všech. Aby však přemohl mocného starostu, musí se spojit i s těmi, které za běžných okolností obchází obloukem.

Aladin

Aladin je roztomilý sympatický mužík se srdcem na pravém místě. Jeho jedinou slabinou je příležitostné zlodějíčkování. Když se jednoho dne prochází společně se svou opičkou Abu na tržišti, seznámí se s milou služkou, do níž se na první pohled zamiluje. Z krásné služebné se však posléze vyklube princezna Jasmína, která utekla z paláce sultána. Aladin je americký hudební rodinný fantasy film z roku 2019 z dílny společnosti Walt Disney Pictures.

Shazam!

Superhrdina se skrývá v každém z nás. Je jen třeba dostat ho ven. Z mladého chlapce Billyho Batese se například po zvolání hesla SHAZAM! rázem stane svalnatý superhrdina s duší dítěte Shazama. V jeho těle vede život, který by si přál zakusit každý dospívající. Billy si této možnosti užívá naplno – létá, využívá rentgenové vidění, vyhýbá se nepříjemnostem a vyhledává dobré zážitky. Život však není jen o potěšení a zábavě, je na čase, aby Billy pomocí svých dovedností pomohl těm, kteří to skutečně potřebují.

Nejlepší rodinné filmy všech dob

S tebou mě baví svět

Český rodinný film S tebou mě baví svět je klasická komedie pro celou rodinu, o věčně vytížených matkách, zlobivých dětech a mužích, kteří se potýkají s domácími povinnostmi a starostmi o vlastní potomky. Tradiční pánská jízda na rodinné chatě na horách toho roku dostává pořádně na frak. Jejich manželky se rozhodnou přestat trpět jejich elitářství a uvědomí si, že i ony potřebují odpočinek. Proto na chatu nevyráží pouze pánové, ale i všechny jejich děti. Všichni se tedy musí smířit s tím, že jich na horách letos bude o něco víc.

Harry Potter

Dalším top rodinným filmem je dozajista příběh Harryho Pottera. Když se jednoho chladného večera upjaté rodině Dursleyových objeví na prahu domu malý uzlíček, nemají ani tušení, jak moc se jejich život změní. Už vůbec to neví malý Harry Potter, který do 11 let vyrůstá v  domnění, že svou jizvu ve tvaru blesku získal při autonehodě, během které zemřeli i jeho rodiče. To vše se ale má změnit s příchodem Harryho jedenáctých narozenin, kdy se před jejich dveřmi objeví obrovský, zarostlý muž jménem Hagrid s narozeninovým dortem a bláznivou historkou o škole čar a kouzel v Bradavicích. Jaké je Harryho překvapení, když zjistí, že všechny ty podivné věci, o kterých mu Hagrid vypráví, nejsou jen snůška lží, ale záblesk nového života, který ho od toho okamžiku čeká.

50x a stále poprvé

Henry v romantickém rodinném filmu 50x a stále poprvé vede život, který by mu záviděl snad každý muž. Ráno se probouzí s výhledem na krásnou havajskou přírodu a po boku krásných žen si užívá bohémského života. Nazávazné románky však končí v okamžiku, kdy v restauraci potkává nádhernou blondýnu jménem Lucy, do níž se na první pohled zakouká. Jaké je však jeho překvapení, když ho Lucy další den nepoznává. Následně se však dozvídá bolestnou pravdu. Lucy po vážné nehodě utrpěla zranění, které způsobuje ztrátu krátkodobé paměti. Jediné, co v její mysli zůstalo, je život před nehodou. Všechno, co následovalo poté, její mozek v noci vymaže. Henryho zalíbení se však navzdory nepžízni osudu postupně přetaví v opravdovou lásku, a jelikož láska nezná mezí, Henry je ochotný o ní každodenně bojovat . 

Millerovi na tripu

David Burke je dealer, který se živí prodejem vysoce kvalitní marihuany. Když se však jednoho dne zapojí do potyčky mladého souseda, místní ho oberou o vydělané peníze i drogy, díky čemuž se dostává do opravdu velkých potíží. Proto je nucen přijmout nabídku na odvoz drog do Mexika. Převoz většího množství drog přes hranice by mu však nepochybně vysloužilo spoustu let v přísném mexickém vězení, proto se rozhodne vydat se do zahraničí inkognito. Společně s erotickou tanečnicí v klubu, drzou teenagerku a přihlouplým sousedem sehraje iluzi šťastné rodinky vydávající se na dovolenou. Nevinnou rodinu se dvěma dětmi by přece nikdo nepodezříval z pašování marihuany, nebo ano?

Fakjů pane učiteli

Po propuštění z vězení má Zeki Müller jediný cíl, dostat zpátky své peníze, které jsou zakopané pod budovou místního gymnázia. Aby k nim měl snazší přístup, rozhodne se požádat o místo školníka. Shodou náhod však místo technické místnosti skončí v učitelském kabinetu. Od ideálního učitele má však Zeki opravdu daleko. Nerespektuje pravidla ani autority, mluví sprostě a náplň hodin by se při troše štěstí dala označit za vskutku kreativní. Jelikož ale gymnázium nepatří k elitním školám, jeho nevhodné chování je přehlíženo. Zeki se navíc musí potýkat nejen s nechvalně známou třídou 10.B, ale také s poctivou a nepříliš oblíbenou učitelkou Lisi Schnabelstedtovou. Čeká ho však spousta změn, které by nikdy nečekal – láska a nová přátelství.


Zábavných a komediálních příběhů nejen pro děti není nikdy dost, mezi animovanými pohádkami animovanými filmy pro děti je jen malý rozdíl. To třeba přehled nejlepších pohádek o čertech je celkem jasný. Koho filmy zajímají, může mrknout na přehled filmů z nejrůznějších kategorií.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.