Nejlepší válečné filmy

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší válečné filmy! Těšit se můžete na filmy z různých období válečných konfliktů.
Úvodní obrázek válečné filmy

Válečné filmy, to nejsou jen příběhy z druhé světové války. I když válečných filmů z 2. světové války je natočeno asi nejvíce. Další filmy, na které se můžete podívat vypráví příběhy z 1. světové války, novodobých válečných konfliktů 21. století, nebo například pojednávají o válce ve Vietnamu. Nebo se můžete příjemně zachumlat pod deku a vychutnat si historickou filmovou podívanou ze středověku, starověkého Říma nebo Řecka. V následujících řádcích dostanete tipy na ty nejlepší válečné filmy.

Večer po všech povinnostech je ideální čas na to si odpočinout a podívat se na nějaký film. Aby pro vás nebyl výběr zklamáním a nemuseli jste přepínat mezi filmy, tak jsme si pro vás připravili recenze na nejlepší filmy podle žánrů, druhů a oblíbených témat filmů.

Pozor! Článek obsahuje spoilery! Některé pasáže v článku popisující filmy odhalují klíčové části děje nebo nečekanou formu filmu. Pokud nechcete přijít o překvapení, tak si projděte doporučené filmy, a nějaký film si vyberte a spoilerům v textu se vyhněte.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo fastshare.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 

Doporučujeme novinku – Na západní frontě klid – filmová verze z roku 2022

Hodnocení ČSFD75 %
Rok2022
Žánrakční, drama, válečný
Kde shlédnoutNetflix
Rozpočet filmu20, 000, 000 $

Firma Netflix uvedla na konci října novou verzi filmu podle knižního bestselleru Na západní frontě klid. Poprvé se ke slovu s filmovým ztvárněním slavného románu dostali Němci. Jedná se o jeden z nejdražších německých filmů všech dob s rozpočtem 20 mil. dolarů. Film se nyní uchází o nominaci na cenu Oscar a je natočen na mnoha místech v Čechách. V Ústeckém kraji konkrétně v Roudnici nad Labem, Žatci, ve Skupici nebo u Postoloprt v oblasti Louny. Zákopová oblast byla vytvořena v Milovicích ve Středočeském kraji. Hlavní postavu Pavla Bäumera ztvárnil Felix Kammerer.

 V úvodu filmu je vyobrazen záběr na hromady mrtvol v zákopové válce.  Film pojednává o 17letém hlavním hrdinovi, který se společně se svými spolužáky a přáteli hlásí během 1. světové války do německého vojska. Válka je u konce, a tak se hlavní hrdina se svými přáteli vidí hrdě a vítězně v Paříži. Bohužel ho čeká tvrdé vystřízlivění z představ, které o válce měl. Zažije hrůzy spojené se ztrátou přátel, špínu, krysy a jed yperit. Filmový snímek pracuje s motivem blížícího příměří, které ale nemusí pro konkrétní vojíny nastat brzy. Film protahuje děj až do konce válečného konfliktu v roce 1918.Film se nesoustředí pouze na hlavního hrdinu, ale je zde také mnoho záběrů zobrazující bídu, utrpení, kouření doutníků a hody velitele. Síla nejnovější verze filmu Na západní frontě klid je právě v obrazových záběrech. Výprava a akční scény jsou také skvělé.

Pokud vás zajímají i ostatní verze zfilmovaného knižního bestselleru, tak se můžete také podívat na verzi filmu z roku 1930 nebo z roku 1979.

Poslední Mohykán – Nejlepší válečný film s Indiány

Hodnocení ČSFD85 %
Rok1992
Žánrdobrodružný, akční, válečný, romantický, drama
Kde shlédnoutUloz.to
Rozpočet filmu40, 000, 000 $

Film Poslední Mohykán je napsán dle stejnojmenné knižní předlohy slavného románu J. F. Coopera. Ve filmu se můžete těšit na dechberoucí kompozici obrazu a hudby a budování jemných propracovaných vztahů mezi postavami, stejně tak i na brilantní výkony herců. Zažijete mnoho dobrodružství s nádechem romantiky. Hlavní roli ztvárnil Daniel Day-Lewis, který vyobrazuje idealizovanou postavu amerického pionýra. Film režíroval Michael Mann. Film plně neodpovídá knižní předloze. Například v knize byl hlavním hrdinou poslední člen kmene Mohykánů Uncas. Ve filmu hlavní postavu ztvárnil bílý lovec. Film získal Oscara za nejlepší zvuk a dále také Filmové ceny Britské akademie (BAFTA) za nejlepší masky a účesy a také za nejlepší kameru.

Příběh je situován v Severní Americe v roce 1575, kdy se odehrávají koloniální války mezi Francouzi a Angličany. Hlavní hrdina se vydává na pomoc svým přátelům Indiánům z k méně Mohykánů, se kterými vyrostl. Evropané kolonizující Severní Ameriku využívají ke svým bojům také indiánské kmeny.  Bílý lovec společně s jeho nevlastním Indiánským bratrem Uncasem a otcem Chingachgookem jdou na pomoc anglické posádce bránit jednu z pevností. Jsou jediní, kdo zbyli z Indiánského kmene Mohykánů. Uncas je tedy oním posledním Mohykánem.Nepřítel z druhého kmene Indiánů Huron Magua bojuje se svými muži na straně Francouzů. Chce pomstít svou rodinu, kterou mu Angličané vyvraždili. Příběh by mohl skončit příměřím, ale Huron Magua po podpisu kapitulace vyvolá potyčku, usmrtí britského velitele a zajme jeho dcery Coru a Alice. Poslední z kmene Mohykánů se statečně vydávají dívkám na pomoc proti přesile kmene Huronů. Více ve filmu.

Schindlerův seznam – Nejlepší ztvárnění holocaustu

Hodnocení ČSFD92 %
Rok1993
Žánrživotopisný, historický drama, válečné období
Kde shlédnoutUloz.to
Rozpočet filmu22, 000, 000 $

„Ten, kdo zachrání člověka, zachrání svět.“ (Talmud (6. st.) sbírka židovských etických a náboženských výroků.)

Schindlerův seznam je filmem, který vás vrhne do děje a dovede vás k hlubokému zamyšlení a lítostí nad válečnými událostmi, které provázely naší historii před méně než 100 lety. Schindlerův seznam není typickým válečným filmem, který vás přivede přímo na bojiště, ale ztvárňuje osud Židů v Polsku. Mistrovské dílo Stevena Spielberga získalo 7 Oscarů, ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii. Mezi hlavními postavami se objevují známé osobnosti jako je Liam Neeson, který ztvárnil Oskara Schindlera a Ben Kingsley jako Schindlerův židovský účetní. Film dokresluje i skvěle zvolená hudba Johna Williamse.

Ve filmu je vyprávěn příběh Oscara Schindlera, který pro záchranu více než 1100 životů přišel většinu svého majetku. Příběh se odehrává v polském městě v Krakově v roce 1939. Do města přijíždí český obchodník s německými kořeny, velký svůdník a vysoce postavený člen Nacistické strany Oskar Schindler. Má velké obchodní plány. Chce využít příležitosti a získat továrnu na smaltované nádobí. To se mu povede a následně společně se svým židovským účetním shání zaměstnance. Továrna se nachází blízko židovského ghetta. A proto má Schindler ve své firmě velký počet zaměstnaných Židů z okolí. Židovští obyvatelé města čelí čím dál většímu tlaku Nacistické strany až se Nacisté rozhodli Krakovské Židy přesunout do koncentračního tábora v Osvětimi.

Schindler s tím nesouhlasí a se svým účetním sepisuje Schindlerův seznam, který čítá neuvěřitelných 1200 jmen. Vykupuje Židy, kteří měli odjet do Osvětimi a převáží je do továrny na granáty v tehdejším Protektorátu Čechy a Morava. Bohužel jeden z vlaků neodjede do Čech, ale do Osvětimi. Více se dozvíte ve filmu.

Zachraňte vojína Ryana – Nejlepší válečný film se silným příběhem hrdinství

Hodnocení ČSFD89 %
Rok1998
Žánrválečné drama
Kde shlédnoutNetflix
Rozpočet filmu70, 000, 000 $

Bravurní film zachycující silný příběh kapitána americké armády Johna Millera. Film je režírován Stevenem Spielbergem. Hlavní roli ztvárnil Tom Hanks (John Miller) a Vojína Ryana hraje Matt Daemon. O skvělé filmové snímky se postaral  Janusz Kamiński, který točí detailní záběry vojáků v bojové akci, jejich chování, strach, ale i odvahu a sounáležitost.

Film je zachycen retrospektivně jako vzpomínka vojína Ryana na kapitána americké armády Johna Millera. Film Zachraňte vojína Ryana začíná vyloděním spojeneckých vojsk na pláži Omaha Beach v severozápadní Francii u Lamašského průlivu 6. června 1944. Kapitán John Miller se svou jednotkou dobývají úspěšně Omaha Beach. Během invaze zemřeli dva bratři a jejich třetí bratr zemřel již dříve v boji. Matce synů měla dojít tři úmrtní oznámení během jednoho dne. A proto dostane jednotka příkazem zachránit a dovést domů posledního přeživšího syna. Po jeho nalezení, ale vojín Ryan odmítá odejít, že by to bylo zbabělé. Jednotka kapitána Millera se přidává k jednotce vojína Ryana a společně brání most přes řeku před Německou armádou. Více ve filmu.

Film Zachraňte Vojína Ryana je inspirován fotografií Into the Jaws of Death. Na fotografii jsou vojáci 1. divize na pláži Omaha Beach 6. června 1944 v rámci operace Overlord, kdy se spojenecká vojska vylodila v Němci okupované Francii.

Statečné srdce – Nejlepší středověký válečný film s romantickým příběhem

Hodnocení ČSFD88 %
Rok1995
Žánrválečné drama
Kde shlédnoutYoutube
Rozpočet filmu54, 000, 000 $

Ve Statečném srdci budete společně s hrdiny filmů prožívat vlastenectví, hrdinství, lásku a následnou nenávist. Film je režírován podle reálné historické postavy Williama Wallaca. Hlavní postava byla upravena pro potřeby filmu. Ve filmu je William obyčejným vesnickým klukem, ale ve skutečnosti byl William Wallac synem nižšího skotského šlechtice. Film režíroval a hlavního hrdinu ztvárnil samotný Mel Gibson. Film získal 5 Oscarů a ocenění za nejlepší film.

Film se odehrává ve 13. století ve Skotsku. Malý William má odvážného otce, se kterým žije. V zemi vládne krutovláda krále Edwarda I. zvaného Dlouhána. Všichni, kteří se mu pokusili odporovat skončili do jednoho na šibenici. A bohužel došlo i na otce hlavního hrdiny, který se s ostatními snažil bojovat proti anglické vládě. Po smrti otce se ujme Williama jeho strýc, který ho vychová.

William se vrátí do rodné vesnice jako dospělý. Film Statečné srdce zachycuje smutný romantický příběh. Hlavní hrdina se tajně ožení se svou družkou, protože král si vyžaduje právo první noci a tomu se chtěli novomanželé vyhnout. Druhý den po svatbě je Williama žena Murron napadena vojáky a velitel se jí pokusí znásilnit. William zachrání svou ženu a posadí jí na koně, aby utekla. Bohužel ji chytí, obviní z napadení královských vojáků a popraví. William se vrací do vesnice, kde na něj již čekají vojáci, které přemůže a vraha své lásky zabije. Po úspěšném boji se přidávají k Williamovi další Skotové, kteří nesouhlasí s nemilosrdnou vládou Edwarda I. Dlouhána. Hlavní hrdina se stává vůdcem vzpoury a začíná válka proti Angličanům. Tažení proti vládě jsou zpočátku úspěšná a William Wallac si získává klíčového spojence. Více se dozvíte ve filmu.

Pianista – Nejlepší film zobrazující proměnu židovské komunity během druhé světové války

Hodnocení ČSFD88 %
Rok2002
Žánrživotopisný, válečný, hudební, drama
Kde shlédnoutYoutube
Rozpočet filmu35, 000, 000 $

 Film Pianista režíroval Roman Polanski, který sám na vlastní kůži prožil hrůzy holokaustu. Nacisté mu během druhé světové války vyvraždili rodinu a některé pasáže vychází přímo z jeho osobních zkušeností, kterých byl svědkem. Film získal 3 Oskary, z toho jednu herec hlavní role Adrien Brody za herecký výkon, a cenu Zlaté palmy.

Film Pianista vypráví příběh brilantního pianisty Wladyslawa Szpilmana a uznávaného interpreta Chopinových skladeb. V úvodu filmu zní v rádiu ve Varšavě Chopinovo Nokturno v podání hlavního hrdiny. Wladyslaw je mladý 28letý muž. Je rok 1939 a Polsko je napadeno Německem. Židovská komunita je v útlaku a dochází k tvrdým restrikcím. To velmi zasáhlo jeho rodinu, která si do té doby vedla na tehdejší poměry dobře. Židé musí být označeni Davidovou hvězdou a rodině hlavního hrdiny dochází peníze i jídlo. Jsou nuceni nejdříve prodat šperky a obrazy, následně nábytek, a nakonec i piano hlavního hrdiny. Restrikce přitvrzují a všichni Židé jsou umístěni do Varšavského ghetta, uzavřeného areálu s vysokými zdmi. Netrvá to dlouho a Židé jsou přesouváni do pracovních táborů. Wladyslawa a jeho rodiny se to také týká. I přes varování se rozhodne hlavní hrdina uprchnout. Více ve filmu.

Olověná vesta – Nejlepší film o vojenském výcviku budoucích vojáků

Hodnocení ČSFD86 %
Rok1987
Žánrválečný, drama
Kde shlédnoutHBO max
Rozpočet filmu30, 000, 000 $

Olověná vesta je drsným válečným dramatem s černým humorem a notnou dávkou sprostých slov, tvrdého drilu a proměny osobností vojáků během výcviku a války. Film je náhledem do psychologie člověka, ukazuje rozdíl a hranice mezi normálním člověkem a vycvičeným vojákem. Film režíroval Stanley Kubrick. Ve filmu se můžete těšit na geniální kamerové záběry, ve kterých je využito stejné techniky natáčení jako je tomu u filmu Zachraňte vojína Ryana – kamera s pohledem vojáka. Ronald Lee Ermey, který ztvárnil drsného cvičitele seržanta Hartmana se před natáčením živil jako cvičitel námořní jednotky. Na place mu byla v mnoha ohledech nechána volná ruka a mnoho známých hlášek bylo vymyšleno za pochodu během natáčení.

Film je rozdělen do dvou částí ve výcvikovém táboře a ve válce ve Vietnamu. Silná je především první část filmu, kde je zobrazena proměna běžného civilního člověka v odolného vojáka. Děj filmu se odehrává v roce 1967, kdy se dostaví do výcvikového tábora zájemci, kteří chtějí sloužit vlasti ve válce ve Vietnamu. Nechají se oholit na krátko a setkávají se se svým výcvikovým instruktorem. Ten se s nimi nemaže, týrá je, šíleně po nich řve, a především šikanuje obézního Leonarda Lawrence, který si vyslouží přezdívku Gomer Pyle. Za jeho činy instruktor trestá celý oddíl. Vojákům je odebrána jejich individualita a jejich jména. Bohužel psychiku tlustého Lawrence to zlomí. Druhá část filmu Olověná vesta je především o zachycení hrůz války a o lidských charakterech a povahách hlavních hrdinů ve válce ve Vietnamu. Film je pozoruhodný a netradiční v pasáži, kdy si vojáci sdělují své názory a myšlenky na situaci. Více ve filmu.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny – Nejlepší válečný film o netradičním zachránci v 1. linii boje

Hodnocení ČSFD83 %
Rok2016
Žánr historický, životopisný, válečný, drama
Kde shlédnoutNetflix, Voyo
Rozpočet filmu40, 000, 000 $

Film zachycuje reálný příběh mladého muže, který odmítal krveprolití a kohokoliv zabít během své služby ve válce. Do armády se přihlásil čistě proto, aby mohl pomáhat svým spolubojovníkům jako zdravotník. Byl vyznamenán nejvyšším americkým vyznamenáním, Medailí cti. Na jeho počest byl natočen film Hacsaw Ridge: Zrození hrdiny. Film byl 6x nominován na cenu Oscar, z toho získal dvě za střih a zvuk. Film režíroval Mel Gibson a scénář vytvořili Andrew Knight a Robert Shenkkan. Hlavní roli vojína Desmonda Thomase Dosse ztvárnil Andrew Garfield.

Příběh se odehrává během druhé světové války krátce po útoku Japonců na Pearl Harbor. Film pojednává o mladém americkém muži Desmondovi Dossovi, který se rozhodl narukovat do armády. Stal se zdravotníkem pěší divize a pomáhal svým kolegům raněným v boji. Nikdy u sebe nenosil zbraň, čímž se nesetkal s pochopením od svých kolegů. V armádě se setkává s otevřenou nevraživostí a nedůvěrou, protože odmítá v první linii bojovat bez zbraně. Byl to první a poslední americký voják, který bojoval v 1. linii během 2. světové války neozbrojený. V březnu 1945 propuká bitva o Okinawu. Cíl mise představuje útes zvaný Hacksaw Ridge, který může být klíčový k dobití celého Japonska. Po výstupu se američtí vojáci dostávají do těžké dělostřelecké a kulometné palby. Desmond Doss se nehodlá vzdát a během 12 vyčerpávajících hodin pomáhá svým kolegům dostat se z útesu do bezpečí. Během této akce vojín Doss zachránil 75 životů. Více ve filmu.

Četa – Nejlepší film, který realisticky zobrazuje válku ve Vietnamu

Hodnocení ČSFD88 %
Rok1986
Žánrválečné drama
Kde shlédnoutUloz.to
Rozpočet filmu6, 000, 000 $

Film režíroval Oliver Stone, který sám v roce 1967 dobrovolně narukoval a více jak rok bojoval v jihovýchodní Asii. Byl dvakrát raněn a také dvakrát vyznamenán. Filmové dílo Četa čerpá z jeho osobních zážitků, které si prožil během své služby vlasti. V Četě přesvědčivě Oliver Stone zobrazil krutou válku, která sebou nese degradaci lidskosti u vojáků. Hlavní hrdiny si zahráli Charlie Sheen, Willem Dafoea a Tom Berenger. Ve filmu se v úvodu jako tlumočník mihnul také Johnny Depp. Film Četa získal několik uznávaných cen, 4 Oscary za nejlepší film, režii, střih a zvuk. Tři zlaté Glóby za nejlepší film-drama, režii a mužský výkon ve vedlejší roli – Tom Berenger (seržant Barnes).

Hlavní hrdina Chris Taylor je mladým studentem, který opouští vysokou školu a dobrovolně narukuje do armády do Vietnamu. Už při příletu dochází k prvnímu vystřízlivění. Vidí černé pytle, ve kterých jsou nakládány lidské ostatky padlých amerických vojáků. Následně je přidělen k jednotce o třech členech, která má za úkol prozkoumávat džungli a vyhledávat nepřítele. Chris obdivuje své zkušené kolegy a snaží se s nimi spřátelit. Během noci, kdy přespává jednotka v džungli jsou napadeni. Jeden člen jednotky je zraněn a druhý nováček je zabit.

Ve filmu je vidět excelentní náhled do psychologie hlavních postav. Zatímco seržant Barnes představuje tvrdého vojáka, který v zájmu přežití je schopen zabíjet i nevinné. Seržant Elias se snaží v šíleném nelidském prostředí dodržet základní morální principy. Elias věděl, co Barnes provedl ve vesnici, kde bylo pobito několik nevinných osob a přísahá Barnesovi, že ho přivede před válečný soud. Barnes na další výpravě zabije Eliase, jen hlavní hrdina Chris ví, že Eliase zabil on, a ne severovietnamská armáda. Četa je následně vyslána do bojové oblasti, válečné běsnění je šílené a přežije ho jen několik vojáků. Více ve filmu.

Vyšší princip – Nejlepší československý psychologický film s válečnou tématikou

Hodnocení ČSFD90 %
Rok1960
Žánrválečný, drama, psychologický
Kde shlédnoutUloz.to

Vyšší princip vás strhne především všední statečností a hrdostí lidí postavených v tváří tvář smrti. Film režíroval Jiří Krejčík dle stejnojmenné knižní povídky Jana Drdy z knihy Němá barikáda. Vyšší princip vypráví příběh profesora Málka, učitele na maloměstského gymnázia.

Film se odehrává po atentátu na Heydricha v roce 1942. Nacisté se zběsile mstí za atentát. Tak je tomu i na maloměstském gymnáziu, kde se nejvyšší ročník připravuje k maturitám. Průběh výuky je narušen zatčením tří chlapců, kteří přimalovali na portrét Heydricha knírek a vousy. Třídní profesor Málek usiluje o propuštění svých studentů, kteří kromě špatného vtípku jsou nevinní. Více ve filmu.

Smrt čeká všude – Nejlepší film o válce v Iráku

Hodnocení ČSFD77 %
Rok2008
Žánrválečný, drama, thriller
Kde shlédnoutHBO max
Rozpočet filmu15, 000, 000 $

Film Smrt čeká všude je dramatem o zneškodňování výbušnin v Bagdádu během války v Iráku. Ve filmu budete napjatý k prasknutí, jak to zrovna dopadne. Film režírovala Kathryn Bigelow, která velmi kvalitně ztvárnila pohled do mužského nitra. Vizuální stránka zpracování filmu je více než působivá. Milovníci pomalých záběrů si zde najdou to své. Režisérka si dala na čas a velmi citlivě zachytila detaily ve filmu. Využila spontánních scén, které se naskytly při natáčení – záběr mouchy na ruce, kapající sliny aj.

Film byl natočen v Jordánsku co nejblíž hranic Iráku, aby co nejvěrněji zachytil reálné prostředí války v Iráku. Režisérce se to povedlo na výbornou, napětí, stres, vedro a prach z filmu přímo sálají. Kompars blízko Iráckých hranic mohli poskytnout kvůli zvolené lokalitě natáčení přímo uprchlíci z Iráku. Film získal neuvěřitelných 6 Oscarů za rok 2009 v kategoriích nejlepší film roku, nejlepší režie, původní scénář, střih, nejlepší střih zvukových efektů a nejlepší zvuk.

Film Smrt čeká všude sleduje příběh seržanta Williama Jamese během jeho služby v Iráku. Velitel jednotky amerických pyrotechniků tragicky zemře, a tak ho nahrazuje William. Hlavní postava při svém počínání na misi riskuje nejen svůj život, ale také životy svých spolupracovníků. Ti jsou zezačátku rozhořčení, ale postupem času antipatie a nepochopeni opadá. Během vojenské mise čelí trojice pyrotechniků různým nástrahám. Zneškodňují bombu uprostřed města, připletou se do přestřelky tváří v tvář… Více ve filmu.

300: Bitva u Thermopyl – Nejlepší starověký válečný film

Hodnocení ČSFD78 %
Rok2006
Žánrakční, válečný, fantasy
Kde shlédnoutYoutube
Rozpočet filmu65, 000, 000 $

Film zobrazuje legendární historický válečný střet bitvu u Thermopyl, která se zapsala do historie především tím, že udatní Sparťanští bojovnici překonali mnohonásobně větší perskou přesilu. Bitva se odehrála v antickém Řecku roku 480 př.n.l. v 6kilometrové úzké soutěsce u Thermopyl. Film je zejména unikátní ve způsobu natáčení, ve filmu jsou kombinovány prvky živé herecké akce a virtuálního pozadí. Film není rekonstrukcí historických událostí, ale je adaptací komiksu 300 Franka Millera a jeho bývalé manželky. V příběhu se můžete těšit na příběh války, vášně, hrdinství, nenávisti a zrady.

Hlavní hrdina už od útlého věku podléhal tvrdému vojenskému výcviku. O 30 let později ke králi Leonidasovi s jeho ženou Gorgo dorazí poslové. Ti doručili zprávu, že perský král Xerx si chce podrobit Spartu. Král se nerozmýšlí a bez slitování hodí posly do studny. I přes nepříznivou věštbu se nehodlá vzdát. Tato věštba je ale falešná, zaplatil ji Théron, který se spřáhl s Xerxem, aby se Sparťané vzdali bez boje. Sparťanští bojovníci jsou dodnes proslulí jako skvělý bojovníci plně oddaní boji. Nikdy se nevzdávali a postupovali v boji až do vítězství nebo smrti. Král se vydává s pouhým počtem 300 oddaných bojovníků k soutěsce u Thermopyl.

Všimněte si, že taktika boje, která se uskuteční u Thermopyl je naznačena na začátku filmu, kdy se mladý Leonidas utká s vlkem. K Leonidasovi se přidává také Arkaďan Daxos se svým vojskem. První útok je úspěšně odražen, ale to není konec války. Bitva bude pokračovat. Naneštěstí král Leonidas musel odmítnout z nesobeckých důvodu znetvořeného hrbáče Efialtése, který chtěl bojovat po jeho boku. Efialtés není fyzicky zdatný, nepozvedne ani štít a tím by mohl ohrozit další vojáky. Ten je zhrzený a prozradí Peršanům, jak přelstít nepřítele. Král Leonidas se chystá se svými muži k další bitvě. Více ve filmu.

Pokud nemáte zrovna chuť na válečné filmy, pak se můžete podívat na článek o těch nejlepších filmech rozdělených dle žánrů a druhů. Z tohoto hlavního článku si pak pomocí odkazů v článku můžete vybrat kategorii, která vás zaujala. Máme pro vás připravené recenze nejlepších historických, rodinných, vánočních nebo erotických filmů. Také jsme pro pány připravili tipy na filmy pro chlapy. A pro děti máme výběr těch nejlepších filmů pro děti, nejlepší dětské animáky a ty nejlepší pohádky o čertech. Najdete zde také doporučení na filmy o čarodejnicích, upírech, nejlepší thrillery, psychologické horory a mnoho dalšího.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.