Nejlepších devět pohádek o čertech

Čertovské pohádky jsou nedílnou součástí vánoc, ale nemusíme se k nim vracet jen jednou za rok.
Pohádky o čertech a pohádky s čerty

Kopyto, ušmudlaná tvář od popela a pytel na hříšníky. Pohádky o čertech patří k oblíbeným, ať už kvůli samotným postavám čerta, tak kvůli boji dobra se zlem. Hříšníci jsou potrestáni a dobro a láska vždycky vítězí. Čerti v takových případech bývají hlavními aktéry, kteří se starají, aby dobráci získali pověstné štěstí a darebáci shořeli v pekle. Jaké jsou ale ty nejlepší pohádky s pekelníky, které byste určitě měli vidět?

Pozor SPOILERY!! Níže se můžete dovědět části děje čertovských pohádek.

Hrátky s čertem

Krásnou pohádkou, kde figurují rohaté postavy, jsou Hrátky s čertem. Ačkoli postavy jako loupežník Sarka Farka, Školastikus nebo neobvyklý čert Lucius už nejsou žádní mlaďáci, pohádka dokáže nadchnout i mladšího diváka. Popisuje příběh princezny Dyšperandy a její služky Káči, které hluboce touží po vdavkách, bohužel jim však chybí to nejdůležitější, vhodný nápadník. V tu nejméně očekávanou chvíli se však zjeví mladý myslivec a řekne, že jim ochotně sežene nápadníky. V té chvíli však ještě netuší, že se upsaly čertovi. Naštěstí pro ně se ale za ně rozhodne bojovat voják Martin Kabát, který nepřipustí, aby peklo získalo dvě mladé duše.

S čerty nejsou žerty

Jedna z našich nejlepších pohádek o dobru a zlu, o tom, že dobří lidé vždycky zvítězí. Volné zpracování pohádky čertův švagr. Děj se točí kolem nešťastné záměny, která do pekla místo darebné macechy Doroty Máchalové přivede babičku mlynářova syna. Nemotorný čert Janek se pak snaží svou chybu napravit a situaci vyřešit. Z mladého mlynáře Petra a čerta Janka se však nakonec stanou dobří přátelé a ve snaze zachránit Jankův vroubek, který si v peklu udělal, skončí ve vojsku místního knížepána. Jankův úkol však nevzdávají, Dorota Máchalová jednoduše patří do pekla. Ani pro dva mladé vojáky však tento úkol není snadný, zlomyslná Dorota s sebou vždycky nosí pírko, kterým čerta spolehlivě odežene. Během plnění svého úkolu se však Petr setkává s plachou Adélkou a její namyšlenou sestrou Angelinou, do které se na první pohled zakouká. Brzy však zjišťuje, že její sestra patří do stejných končin jako jeho nevlastní matka.

Princezna ze mlejna

Další pohádkou o čertovi a nejen o něm je Princezna ze mlejna. Na malé vesnici v jižních Čechách žije hezký mladík Jindřich s velkým snem – vysvobodit zakletou princeznu a vzít si ji za ženu. Když se však jednoho dne vydá do světa a cesta ho zavede do útulného mlýna, kde pozná starého mlynáře a jeho překrásnou dceru Elišku, brzy své plány přehodnotí. Jindřichův pobyt na mlýně se však příliš nezamlouvá roztomilému čertovi v podány Yvetty Blanarovičové a vodníkovi, kteří si dělají naděje, že by jednoho dne mohli stanout po Eliščině boku. Problém však nastane v okamžiku, kdy se ve hře objeví další nápadník, starý, zahořklý a neuvěřitelně bohatý knížepán. Jelikož však zatím Eliška není zasnoubená, mlynář, který touží po nástupníkovi, dá neuvážený slib – buď si Eliška vybere nastávajícího do úplňku, nebo ji dá tomu, kdo si o ní řekne první.

Z pekla štěstí

Další krásnou pohádkou s čerty, tentokrát z pera Zdeňka Trošky, je pohádka Z pekla štěstí, ve které si legendární dvojroli Boha a Lucifera střihl Karel Gott. Pohádka vypráví příběh chudého Honzy, jehož přátelé jsou čerti, kteří mu darují tři magické předměty. Právě díky těmto kouzelným věcičkám dokáže porazit draka a získat Markytku, do které je zamilovaný. Jejich cestu k lásce však čeká mnoho zákeřných nástrah, třeba Markýtky zlomyslná a nepřející sestra.

Anděl páně

Pohádka Anděl páně, v níž opět figurují čerti, již pár let každoročně baví diváky den před Štědrým dnem. Potkáte v ní roztomilého Ivana Trojana v roli anděla Petronela, Jiřího Dvořáka jako čerta a Jiřího Bartošku v roli Boha. Pohádka vás za vede do času vánočního. Je předvečer Štědrého dne, všichni se chystají na Vánoce. Jen Petronel dělá jednu chybu za druhou a odmítá za ně brát odpovědnost. Jednou však musí skončit i trpělivost Pana Boha. Za trest ho pošle na Zem, kde má za úkol napravit jakéhokoli hříšníka. V opačném případě se z něj stane padlý anděl a skončí v pekle. Petronel tak zanedlouho v podobě chudého žebráka kráčí po Zemi v doprovodu nezbedného čerta Uriáše. Přestože se od samého začátku snaží úkol splnit, o lidech toho ví pramálo, proto na své cestě napáchá spoustu chyb. Ty ho ale nakonec přivedou ke zdárnému výsledku, nenapraví totiž jen pozemšťany, ale především sám sebe.

Taneček přes dvě pekla

Taneček přes dvě pekla je klasická veselá pohádka o čertech pro děti, která vás pohladí po srdci. Provede vás peklem a všemi jeho kategoriemi a příběhem namyšleného mladíka Káji Fouska, pro kterého si na tancovačce přijde čertice a odvede si ho do pekla. Čertice z první kategorie se ho rozhodnout napravit a odnaučit ho jeho nafoukanosti. Co však nikdo nečeká, je láska. Jedna z čertic se totiž do Káji zamiluje a on do ní. Nakonec společně opouští peklo a odcházejí vést život na zem.

Peklo s princeznou

Krásná pohádka, neuvěřitelné kostýmy a mladý, krásný princ v podobě Jirky Mádla. Pokud si toužíte vychutnat opravdové peklo, tato pohádka vás dozajista potěší. Setkáte se v ní s celou řadou čertů, samotným Luciferem a jeho žárlivou a majetnickou snoubenkou. Vypráví příběh dvou královských rodin, které se při narození svých dětí dohodly o jejich sňatku. Jelikož však ani jeden z nich netouží po takových vdavkách, rozhodnout se utéct. Na cestě se však potkají, aniž by věděli, že pochází z královských rodin a velmi brzy se do sebe zamilují. Následuje však velké překvapení a nástraha v podobě Luciferova zájmu o princeznu.

Čertova nevěsta

Královští manželé Alžběta s Bořivojem vedou pěkný život, k dokonalosti chybí už jen potomek. Krále to příliš netrápí, zato královna nemyslí na nic jiného. Pro děťátko by udělala cokoli, dokonce se i upsala ďáblovi. A protože čert ví vždycky o všem, s jednou takovou nabídkou se vytasí na Čertově mlýně. Když však vystaví svou podmínku, král rezolutně odmítne. Královna však po dcerušce touží tak moc, že smlouvu s ďáblem za zády manžela podepíše, a tak se jim za několik měsíců narodí překrásná dcera Štěpánka. Přestože se od dětství kamarádí se synem matčiny komorné Štěpánem, matka si pro ní představuje jiného muže. Všechno se však mění v okamžiku, kdy se dozví o paktu s ďáblem, který z ní dělá manželku samotného Lucifera. Štěpán se své milované však nemíní vzdát, ani v okamžiku, kdy se z ní stane přízrak plížící se kolem zámku.

Čertí brko

Čert Bonifác je jen stěží vzorným čertem, rád se věnuje vlastním zálibám a povinnosti ho příliš nezajímají, z čehož vždycky kouká akorát problém. Jednoho dne však vládci pekla přeteče trpělivost a milého čertíka pošle do světa na zkušenou s úkolem. Bonifác má donést čertí brko do pekla, které spadá pod obec Pytlov. Není to však ledajaké brko, je kouzelné – dokáže zapisovat veškeré hříchy, kteří obyvatelé spáchali, a že jich není málo! Bonifác však na zemi nezažívá nejlepší časy, neví, jak lidský svět funguje. Od proradných lidí ho ale zachrání pohledná šenkýřka Markéta.


O filmech se teď snažíme psát víc. Najdete u nás třeba pár nejlepších francouzských komedií a TOP 12 filmů pro holky na pyžamovou párty. A jestli chcete něco náročnějšího, tak zkuste historické filmy, psychologické horory nebo 11 filmů o upírech  – i když upíři nejsou jen o strachu, je to často i o romantice.

Pohádky to je samostatná oblast filmů, takže máme pro vás nejlepší animované pohádky, kvůli kterým se redakce málem pohádala. A chystáme i animované pohádky pro děti posledních let.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.