Neznámé filmy, které by vám ale neměly uniknout

Nepatří mezi hollywoodské trháky a v kinech byste je hledali jen těžko. Přesto tyto filmy rozhodně stojí za zhlédnutí.

Máte pocit, že už jste viděli všechny blockbustery i megafilmy? Nevíte, co si pustit během dalšího filmovéího večera? Objevte neznámé filmy, tedy málo známé snímky, které vám nedovolí odlepit oči od obrazovky.

Sviňky (Polsko, 2009)

Tento polský film, který jste mohli vidět například na ČT 2, vypráví příběh mladého chlapce, Tomka, žijícího na polských hranicích s Německem. Kvůli snaze vydělat si peníze se dostává až k prostituci, začíná se nabízet na ulici. Snímek natočený podle skutečné události zobrazuje tíživou realitu polsko-německého pohraničí a poukazuje tak na velký problém prostituce mladistvých.

La Cara Oculta (Španělsko, 2011)

La Cara Oculta je španělský thriller s perfektní pointou, která vám zcela jistě vyrazí dech. V první polovině filmu se seznamujete s hlavními hrdiny a sledujete postupné náznaky tajemna. Druhá polovina pak objasňuje celý příběh a vy nestačíte žasnout nad dokonale promyšleným příběhem. Nechybí napětí, atmosféra ani skvělé herecké výkony. Jedinečnost tomuto filmu ale dodává právě hlavní pointa. A rada na závěr: nedívejte se na trailer, v podstatě vám prozradí celý příběh dopředu.

Princezny (Španělsko, 2005)

Další z velmi zajímavých španělských filmů, který vysílala i Česká televize. Drama o dvou prostitutkách a jejich snech a přáních nabízí velmi silný příběh. Hlavním hrdinkám budete opravdu fandit, aby uskutečnily vše, po čem touží a vzdaly se svého dosavadního života. Zvláštní atmosféra filmu vás pohltí, především v několika opravdu velmi silných scénách.

Znásilnění (USA, 1988)

Tento film byl natočen už roku 1988, přesto ale není příliš známý. A to je škoda. Jedná se o opravdu syrově natočený snímek s Jodie Foster v hlavní roli. V tomto dramatu sledujeme soudní proces s několika muži, kteří v baru znásilnili mladou dívku Sáru. Jsme svědky velmi složitého případu, protože Sára nemá zrovna nejlepší pověst a obhajoba viníků tak má usnadněnou situaci. Tento film patří k těm, na které se nezapomíná. Především závěrečná scéna vám v paměti zůstane opravdu velmi dlouho.

Oddělené světy (Dánsko, 2008)

Tento dánský film pojednává o rodině, která zasvětila svůj život Svědkům Jehovovým a přináší tak svědectví o této komunitě a životních postojích jejích příslušníků. Během několika mrazivých scén budete se zatajených dechem sledovat, co všechno jsou lidé schopni udělat pro svou víru a jak těžké je vzepřít se tomuto systému. Velmi nenápadný snímek s velmi silným příběhem. I tento film jste mohli zhlédnout v programu České televize.

Nadaný žák (USA, 1998)

Strhující příběh mladého chlapce, který zcela náhodou zjistí, že jeho soused je nacistický zločinec. Nikomu to ale neprozradí a nutí starce, aby mu o válce a holocaustu vyprávěl. V některých scénách, kdy se starý muž znovu vžije do své někdejší role, vám půjde mráz po zádech. Vztah těchto dvou lidí bude postupně nabývat na intenzitě a vy budete s napětím sledovat, jak vše dopadne.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená místa tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo fastshare.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. Jsou to sice placené služby, ale zase tam je opravdu dobrý výběr a nemusíte se bát, že nevědomky překračujete zákon.


Koho filmy opravdu zajímají, může mrknout na přehled filmů z nejrůznějších kategorií, kde jsme shrnuli články a témata, které už o filmech máme. Třeba vás tam něco zaujme.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.