Důkazy, že všechny postavy v seriálu Přátelé jsou sociopatické zrůdy

Něco si přejte, padají modly.

Rachel zničila život holce kvůli Rossovi

Vztah Rachel Rosse je na první pohled toxický. Tito dva se k sobě neustále vrací, rozchází se a vrací, jen proto, aby se chovali ke všem ostatním příslušníkům opačného pohlaví jako ke slizu „protože to není Rachel/Ross.“ Vzpomínáte si třeba na Bonnie?

Byla to milá sympatická a hodná holka, která začala s Rossem chodit na konci třetí série. A Rachel ji jako všechny Rossovy dívky, začala z majetnických důvodů nenávidět. Jako správný psychopat předstírala, že je její kamarádka, jen aby se s Rossem k sobě vrátili.

Dokonce Bonnie zmanipulovala k tomu, aby si oholila hlavu a s Rossem, kterého milovala, pustila. To všechno proto, aby Rosse dvakrát políbila a nakonec ho poslala do háje. A to vše stihla za 24 hodin. A pak že všechny ženy ví, co chtějí.

Janice si nezasloužila, jak se k ní všichni chovali

Bonnie bohužel nebyla jedinou obětí zvrácených sexuálně psychický hrátek Přátel. Taková Janice, která s Chandlerem chodila roky, si užila své. Milovala ho i přes to, že k ní cítil otevřený odpor. A proč? Protože se nahlas smála.

Což je dost odvážné od člověka, který je sám chodící sbírka neuróz a přiznává se k tomu, že nenávidí psy. Janice se však i přes to chovala k Chandlerovi a jeho přátelům vždy mile. Jen proto, aby se posmívali jejímu hlasu.

Nejenže si z ní Chandler dělal neustále legraci, ale rozešel se s ní poprvé na Valentýna, podruhé na Nový rok a potřetí radši předstíral, že se odstěhoval do Jemenu, místo aby s ní měl dospěláckou konverzaci. A nechal ji čekat 4 roky. Fuj.

Joey je emocionálně vyprázdněný závislák na sexu

Zatímco ostatní hrdinové Přátel se konstantně zamilovávají a projevují trochu něhy vůči objektům své vášně, tak Joey Tribbiani nikoliv. Tento mistr lásek na jednu noc se chová čistě jako sexuální predátor.

Když poprvé potká Moniku, která jej požádá o limonádu, tak se před ní (ačkoliv jí vůbec nezná) svlékne a očekává sex.

Dokonce se pokusí zneužít i psychicky nemocnou Ericu (Brooke Shields), která si o něm myslí, že je slavný seriálový herec. Případně se pokouší sehnat si spolubydlící ženského pohlaví jen kvůli tomu, že tak bude mít snadnější přístup k sexu. To ani nemluvíme o tom, jak jednou postižené dívce v chatce v osamělé přírodě spálil její umělou nohu a utekl. Zdá se vám to mile trapné? Tak si zkuste představit, že byl rok 1996 a ta handicapovaná chudinka v té době neměla ani mobil.

Phoebe ve skutečnosti všechny nenávidí

Když se Phoebe rozcházela se svými divnými kluky, tak tu pro ni všichni byli. Stejně jako v případě, kdy porodila trojčata nebo se rozebírala její hororová rodinná historie. Co ale udělala Phoebe pro své přátele?

Když jí Chandler sehnal u sebe v práci místo, tak ho začala s ostatními zaměstnanci týrat. Přestala se na týden bavit s Rossem jen proto, že se jí o něm zdál špatný sen. Odstěhovala se od Moniky, aniž by jí obtěžovala cokoliv říct. Vymyslela si fiktivní spolubydlící Dennise, jen aby nemusela bydlet s Rachel. Vidíte?

Monica má potřebu vše a všechny kontrolovat

Z Gellerových sourozenců je Monica rozhodně ta hodnější a příčetnější. Ale i tak má své děsivé chyby. Jasně. Porovnávat ji s Rossem a říct, že je lepší je jako porovnávat Mussoliniho s Hitlerem, ale pointu chápete, ne?

Ke konci seriálu už bylo obvyklým vtipem, že Monica ráda uklízí a potřebuje mít vše pod kontrolou. Smutné je, že s tímto nastavením nezačínala a její neuroticismus se pomalu vyvinul. Její nemoc se vyvinula natolik, že byla schopná málem fyzicky insultovat svého manžela jen proto, že uklidil byt jinou technikou, než používá ona. A takto začíná domácí násilí.

Všichni ignorují Joeyho příznaky bludu a mánie

Chandler prakticky roky Joeyho živil, ale to je pochopitelné. Protože tento kluk má očividně psychické problémy a pomáhat by mu měl každý. Začínal kdysi jako cool týpek a svůdník, jen aby se z něj časem stal maniak, co si myslí, že může pomoct zalidnit zemi pomocí kondomů, věří, že poškozené křeslo se samo časem uzdraví, pokouší se učit francouzsky tak, že zní jako člověk v kómatu. Zatímco jeho hloupost byla zezačátku milá, tak ke konci seriálu se stává alarmující.

Ross má PhD. v manipulaci s lidmi

Přišel čas na největší zrůdu celého seriálu. Rosse Gellera.

Člověka, který má ten zatraceně nejvíce nezdravý vztah se svou ex, psychicky jí týrá, když se při vztahové pauze s někým vyspí, klidně spí se svými studentkami a chodí po městě s velmi nebezpečnou opicí. A stejně jako jeho vztah s Rachel – zdá se to být roztomilé, ale není. Je to velmi nebezpečné. Ross je navíc objektivně strašný otec. Ačkoliv má syna Bena, tak z 236 epizod se tento kluk objeví nebo je zmíněn v 24 z nich. To už se častěji vidíme asi se svým dermatologem

Podobné články