Proč je lepší být pes než člověk?

Někdy se probudíme a ptáme se se zaťatými pěstmi nebes:“Proč, proč jsem se nemohl narodit jako pes?!“ a pak tiše pláčeme nad touto karmickou nespravedlností. Protože přiznejme si to. Kdybychom mohli žít jako oni, tak se máme stokrát lépe.

Dostáváte odměny za banální věci

Ve skutečném světě vás od dospělosti nikdo nikdy nepochválí za snahu nebo za to, když se dohrabete z postele a dorazíte do práce, i když máte kocovinu. Pokud jste pes, tak dostanete pomazlení a laskominu i pokud si  na povel prostě jen sednete. Dokážete si představit, že by vám někdo po dosednutí do gauče dal jako odměnu nanuka? Docela fajn představa.

Pořád se usmíváte (a obzvlášť, když běžíte)

Jste unavení, vyčerpaní a je vám na nic? To nevadí, protože váš ochlazovací systém vás nutí neustále se usmívat, stejně jako všechny ostatní. V létě pak uvidíte plné ulice rozzářených šťastných lidí.

Myjete se jednou měsíčně

Místo všech kondicionérů, pleťových vod, peelingů a vod po holení teď máte pohodu. Jako hygiena vám stačí otřít své mokré tělo po dešti do gauče, když se nikdo nedívá.

Nemusíte řešit, co si dát na večeři

Tahle starost odpadá, protože to budou granule. Vždycky to jsou granule.

Celý svět je vaše toaleta, kterou uklízí někdo jiný

Sbohem umývání toalety, sbohem stydlivosti při hlasitém vyprazdňování se na návštěvě. Odteď se vyměšujete všude sebevědomě a s patřičnou hrdostí a nonšalancí.

Můžete chodit nazí

Tohle je sice dovoleno už Barceloně (jako fakt), ale ve velkém by to byla lepší zábava. Tak proč si neudělat takový Woodstock a nemít místo oblečení jen sem tam nějaký bahnitý flek?

Můžete bez důvodu vřeštět na věci a nikomu se za to nezodpovídat

Je konec těch dnů, kdy jste jeli v tramvaji plné lidí, pevně tiskli oči a představovali si, že svou frustraci ze sebe vykřičíte tak nahlas, až v okolních domech popraskají okenní tabulky. Protože teď to můžete dělat. Správný pes totiž štěká na každé podezřelé individuum, pařez nebo poletující pytlík a je mu sakra jedno, co si ostatní myslí.

Máte speciální končetinu jako indikátor radosti

Konec odhadování upřímnosti usmívajících se lidí. Pokud máte ocas, tak je komunikace mnohem snadnější. Veškerá vítání se svými přáteli budou mít teď epický rozměr.

Podobné články