Tipy na skvělý den v Praze

Prahu už pravděpodobně navštívil téměř každý mockrát. Přesto si zachovává svoje kouzlo a lidé se do ní rádi vrací. Letos do ní možná na pár dní zavítá více Čechů než je obvyklé. Mnozí by si mohli klást otázku, jestli je ještě v Praze co dělat, když už viděli Pražský hrad, prošli se po Karlově mostě a viděli postavičky na Orloji. V tomto článku na Vás čeká několik tipů, které při plánování výletu v Praze, můžete využít.

Letná

Pokud budete mít štěstí na své straně a usměje se na vás sluníčko, nabízí se strávit krásné odpoledne v parku. Jednou z možností je Letná, rozsáhlá a krásný park, v němž si buď můžete dát něco dobrého, projít se, nebo si třeba zahrát nějakou hru.

Muzem medúz/výstavy

Alternativa k venkovním výletům jsou samozřejmě různá muzea nebo výstavy. Skvělou možností je poměrně nově otevřené muzeum medúz, které musí okouzlit snad úplně každého. Barevně osvětlená akvárka, v nichž se prohání různé druhy medúz, se určitě zapíší do vašeho cestovatelského deníku.

Petřín/Vyšehrad

Plánujete-li ladit výlet do Prahy do romantického duchu, Petřín by tam rozhodně chybět neměl. Můžete zvolit buď výšlap, nebo se nahoru dovézt tamní lanovkou. Krásný výhled na Prahu v dobré společnosti je určitě něco, o co byste se neměli ošidit!

Kavárna

Praha nabízí opravdu velké množství krásných kaváren, které potěší nejen vaše bříška, ale i uspokojí oči. Často se nachází v krásném prostředí, které nabízí nádherný výhled na historickou Prahu.

Náplavka

Na Náplavce byste v létě našli možná více lidí, než na nějaké pláži v zahraničí. Nabízí nádherné místo na odpočinek s nevšedním výhledem na řeku. Pokud byste rádi něco více aktivního, můžete si půjčit šlapadla a sami tato místo prozkoumat.

Kdo není večírkový typ, může se rozhodnout pro přírodu a zabavit se Bushcraftem nebo vyrazit na delší dobu za hranice (nejen státu). Pokud vás zajímají dálavy, můžete si přečíst třeba náš článek Srí Lanka dobrodružně.

Podobné články