TOP 10 seriálů o upírech

Nahlédněte do mysteriózního světa upírů. Vybrali jsme pro vás 10 nejzajímavějších seriálů o upírech!
nejlepší seriály o upírech

Děsivé i romantické – takové jsou seriály a filmy o upírech. Nesmrtelní tvoři lačnící po lidské krvi fascinovali spisovatele, scénáristy i filmaře od nedávna. V minulém článku jsme se zaměřili na výběr nejlepších filmů o upírech, ale ani seriály nejsou s touto tématikou pozadu!

Tip

Sledovat, nebo stahovat filmy a seriály můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme. Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo fastshare.

Kdo se nechce zlobit se stahováním, pro toho je ideální volba TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 


Tady je 10 nejlepších seriálů o upírech. A pozor, text může obsahovat spoilery!

1. Van Helsing

Rodina Van Helsingů má další přírůstek! Seriál Van Helsing se odehrává v postapokalyptické blízké budoucnosti a vypráví o Vanesse, která je potomkem legendárního lovce upírů Abrahama Van Helsinga. Vanessa se po několika letech probouzí z kómatu, aby zjistila, že svět je zamořen upíry. Erupce supervulkánu v Yellowstonském parku totiž přikryl svět popelem a zablokoval sluneční světlo. To umožnilo upírům přemoct lidstvo. Vanessa nechápe, proč ji byl přidělen ochranný tým vojáků, ale později zjišťuje, že v kómatu nebyla náhodou – má totiž vzácnou krev. Její krev totiž dokáže proměnit upíry zpět na lidi, takže je tajnou a jedinou superzbraní lidstva.     

2. Upíří deníky (The Vampire Diaries)

Pokud máte náladu na Stmívání v seriálové podobě, rozhodně doporučujeme Upíří deníky. Příběh vypráví o mladé dívce Eleně Gilbertové, která se se svým problémovým bratrem snaží překonat autonehodu, při které zemřeli jejich rodiče. Z oblíbené roztleskávačky se stává dívka hledající samotu a útěchu ve svém deníku. Vše se však změní příchodem nového studenta – pohledného Stefana. Láska na první pohled je jasná hned od začátku, ale nebylo by to ono, kdyby tam nebyly nějaké překážky. U Eleny a Stefana je jich hned několik – třeba to, že je Stefan upír. To by nebylo nic tak hrůzostrašného, kdyby však neměl staršího svůdného bratra, který Stefanovi nemůže odpustit starou křivdu. Oba se totiž kdysi zamilovali do stejné dívky, upírky, která je následně proměnila v nesmrtelné tvory. A Elena vypadá přesně jako jejich dávná láska, později zjišťují, že je to její dvojnice. Bude se historie opakovat? 

3. The Originals

V seriálu The Vampire Diaries se objevila upírská rodina Původních upírů, která pěkně zamávala dějem a získala si oblibu mnoha fanoušků. Vznikl tak nový seriál s názvem The Originals, který je spin-offem Upířích deníků. Děj vypráví o rodině Původních upírů. Obávaný hybrid Klaus Mikelson čeká dítě s vlkodlačí Hayley a tak se rozhodne vrátit zpět do New Orleans – do města, které pomáhal společně se svou rodinou budovat. Jenže kam jde on, jde později celá jeho rodina, což může trošku zkomplikovat situaci. Ani v tomto seriálu nechybí rodinná dramata, romantické aférky, komplikované zápletky, ale na rozdíl od Upířích deníků je tohle vyspělejší verze. Přeci jen se tu bavíme o drsných původních upírech a ty nejednají s nepřáteli v rukavičkách.   

4. Odkaz (Legacies) 65%

Legacies (do češtiny přeloženo jako Odkaz) je volné pokračování seriálu The Originals a jsou v něm i postavy z Upířích deníků. Děj se odehrává v internátní škole pro mladé nadané bytosti, kde nechybí upíři, vlkodlaci, hybridi a čarodějnice. Tuto školu založili bratři Salvatorovi a jejím ředitelem je Alaric Saltzman, bývalý lovec upírů, kterého můžete znát také z Upířích deníků. V seriálu se setkáváme s upírkou Hope Mikelson, která je potomkem hybrida Klause Mikelsona a Hayley. Hope je jedinečná, protože kromě upíří a čarodějnické krve svého otce v ní koluje vlkodlačí krev po matce. Stejně jako u předchozích dvou seriálech nechybí různé zápletky, rodinná i přátelská dramata a příběhy. Ono, když je škola plná upírů, čarodějnic a vlkodlaků, tak to může být zábava i nebezpečí.   

5. Buffy, přemožitelka upírů 52%

Nejúspěšnějším seriálem, ze kterého vychází spousta novodobých seriálů je klasika jménem Buffy, přemožitelka upírů. Seriál získal obrovskou porci pozitivních ohlasů, cen i fanoušků, takže ho můžeme právem označit za takový „kult“. Příběh vypráví o středoškolačce Buffy, která se se svou matkou přestěhuje z Los Angeles do městečka Sunnydale. Toto fiktivní město bylo vystaveno na Pekelné bráně, takže je tu velká koncentrace upírů, démonů, duchů a dalších nadpřirozených bytostí, které je potřeba zničit. Buffy je přemožitelka upírů, takže je její cíl jasný – chránit lidi před nebezpečnými krvelačnými upíry. Ani tady nechybí romantický trojúhelník, akce a drama. Ono je těžké skloubit běžný život plný studijních zkoušek a pubertálních problémů s náročným vražděním upírů.   

6. Angel 60%

Méně známější, ale za to lépe hodnocený je spin-off seriálu Buffy, přemožitelka upírů s názvem Angel. Tohoto upíra s duší si oblíbila spousta fanoušků díky vztahu s Buffy a také díky jeho vzhledu. Angel odchází ze Sunnydale a zamíří do Los Angeles, aby tu pomáhal bezmocným, a odčinil tak své staré hříchy, kdy byl zlým upírem. Život mu komplikuje upíří právnická organizace. Ta totiž Angela potřebuje pro nadcházející apokalypsu. Podle kritiků jde o temnější, dospělejší a akčnější verzi předchozího seriálu, kde je hlavním tématem vykoupení duše. Samozřejmě s hlavním hrdinou upírem místo pubertální lovkyně. 

7. Dracula 61%

Kniha Dracula od Brama Stokera si vysloužila již několik filmových i seriálových zpracování. Nejnovější třídílný seriál Dracula z roku 2020 zpracovalo BBC a později ho uvedlo na Netflixu. Příběh vypráví o transylvánském hraběti, který není padouchem, ale hrdinou svého vlastního příběhu a ze svého hradu v Transylvánii plánuje útok na celý Londýn. Podle mnoha kritiků jde o mistrovské dílo, ve kterém nechybí krev, charisma, svůdnost a často i nechutnost. Prostě vše, co můžete od pravého upíra čekat. Vyprávění detailně rozvádí veškeré zločiny Draculy, ale zároveň ukazuje i jeho zranitelná místa. Podle tvůrců je Dracula monstrum, chápavý šlechtic, ale také zbabělec, který se za celých 500 svého neživého bytí nenaučil rozumět sám sobě.  

8. Drákula 66%

Jiné zpracování transylvánského hraběte nabízí seriál z roku 2014. Drákula, v podání herce Jonathana Rhyse Meyerse, přijíždí do viktoriánského Londýna v přestrojení za amerického průmyslníka Alexandra Graysona. Prohlašuje o sobě, že chce přinést do staré Anglie trochu vědy, ale jeho hlavní a jediný cíl je jiný – pomsta. Řád Draka kdysi zabil jeho milovanou ženu Ilonu a z něj udělal prvního upíra. Je tedy přirozené, že chce Dracula Řád zničit. Proto se spikne se svým nepřítelem Van Helsingem, který také kvůli Řádu přišel o svou rodinu. Charismatický a velice pohledný Alexandr si ihned získá přízeň místní lovkyně upírů, která nemá ani tušení, s kým sdílí své lože. Likvidace členů Řádu probíhá podle plánů, než se Dracula setká s Minou Murray, která je velice podobná jeho bývalé ženě Iloně.

9. Pravá krev (True blood) 75%

Mysteriozní seriál s názvem True Blood (v češtině Pravá krev) převrací veškeré smýšlení o upírech již v prvním díle. Na rozdíl od Twilight ságy a Upířích deníků se upíři neskrývají. Syntetická krev se dá koupit běžně v obchodech a upíři tvoří svéráznou minoritu podobnou třeba náboženským sektám, homosexuálům, kultům nebo národnostním menšinám. Příběh vypráví o americké servírce Sookie Stackhouseové, která má úžasnou super schopnost – slyší to, co si lidé pouze myslí. Sookie žije v malém fiktivním městečku Bon Temps v Louisianě, kde se zná každý s každým. Život ji převrátí naruby upír Bill Compton, který se do města přestěhuje. Seriál je velice oblíbený, protože jsou to takové Upíří deníky pro dospělé. V příběhu nechybí drama, zvraty, intriky, humor ani sexuální scény. Podle samotného scénáristy je to „popcornová zábava pro chytré“.     

10. Cena za lidskost (Being Human) 72%

Ani další oblíbený seriál s názvem Being Human (do češtiny přeloženo jako Cena za lidskost) nepřemýšlí, jak se upírů zbavit. Naopak! Uvažuje nad upíry jako na metaforu něčeho jiného.

Jde o takovou dramakomedii plnou jízlivých dialogů mezi atypickými spolubydlícími. Shodou náhod se k sobě totiž nastěhovali nadpřirozené bytosti – upír, vlkodlak a duch. Válečný veterán Aidan obětoval svou lidskost za své vojáky a stal se upírem. Bohužel i po dlouhých 260 letech se stále snaží vymanit z mocného vlivu svého mocného učitele Bishopa. Vlkodlak Josh byl nadějný student medicíny, který byl pokousán vlkodlakem. Musel se vzdát své slibné budoucnosti i rodiny, a proto se přestěhoval do Bostonu, aby našel nový smysl života. A chudák Sally byla šťastně zasnoubená, ale na vdavky kvůli její smrti však nedošlo. Stal se z ní ale duch. Všichni tři outsideři se snaží žít normální život jako lidé, ale zjišťují, že jim toho nabízí mnohem víc díky schopnostem, které mají.


Už jste všechno viděli a lačníte po dalších upířích tesácích? Mrkněte na nejlepší filmy s upírskou tématikou. Jestli se rádi u filmů bojíte, zkuste se podívat na některý z námi doporučovaných psychologických hororů. Baf!

Filmy nás baví, takže si můžete přečíst i další naše výběry. Třeba pro oddech po upírech něco jako pohádky o čertech. Taky mimo pohádky najdeme hodně zábavy, co třeba pár nejlepších francouzských komedií, to by vám mohlo zvednout náladu.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.