TOP 11 filmů o upírech

Láká vás upíří tématika? Vybrali jsme pro vás 11 nejlepších filmů o upírech!
nejlepší filmy o upírech

Ostré tesáky, nesmrtelnost, bílá pleť a krvelačná touha po lidské krvi. Upíři fascinovali spisovatele i filmaře po celá staletí. Na základě legend a povídaček bylo vytvořeno několik hororových filmů, ale velice oblíbené jsou také komedie nebo romantické filmy o upírech. Máte náladu na fantasy, romantiku nebo horor s upíří tématikou? Mrkněte na náš výběr 11 nejlepších filmů o upírech a vyberte si!

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo fastshare.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 


A pozor, při čtení vám můžeme poodhalit děj filmu! Tedy spoiler, spoiler, spoiler!

Nejlepší filmy o upírech

1. Abraham Lincoln: Lovec upírů – nejlepší upíří film Tima Burtona

Abraham Lincoln byl jeden z největších amerických prezidentů, ale Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na jeho skrytý život plný akce, krve a upířích tesáků.

Ve filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů můžeme vidět neústupného lovce upírů, který má jediný hnací motor – pomstu za smrt milované matky. Abrahamova matka byla chladnokrevně zavražděna upírem, ve kterém malý Abraham pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ukončit jeho život, ale málem u toho přijde o život. Naštěstí ho zachrání Henry Srutges, charismatický lovec upírů, který Abrahama vezme pod svá křídla a učí ho bojovat a ovládat svůj vztek (a chuť po pomstě). Abraham si brzy uvědomí, že existence upírů je v Americe spojena s otrokářstvím. Otrokáři nejsou kupování na práci na plantáži, ale jako oběť a jídlo hladovým upírům. Abraham se tak musí vydat na dráhu politika, aby bojoval proti otroctví a upírům. Atmosféra houstne a vše směřuje k velkému střetu Jihu proti Severu. A také k válce lidí proti upírům. 

     

2. Stmívání (Twilight sága) – nejlepší romantická sága o upírech

Twilight sága je série romantických filmů natočených podle knižní série americké autorky Stephenie Meyer.

Upíří série vypráví o životě obyčejné dospívající dívky Isabelly „Belly“ Swanové, která se po svatbě své matky přestěhuje za svým biologickým otcem do malého městečka Forks. Kromě nové školy a přátel na ni čeká i nová láska. Bella se zamiluje do svého divného spolužáka Edwarda Cullena, o kterém následně zjistí, že je více než sto let starý upír. Neděsí ji to, ale chce se také stát upírkou a stát po jeho boku po staletí. Edward jí tento nesmrtelný život plný stěhování a strachu nepřeje. Nechce, aby Bella ztratila svou lidskou duši. S proměnou na upíra nesouhlasí ani Bellin přítel z dětství, Jacob Black, který se kvůli přítomnosti upírské rodiny mění ve vlkodlaka. Edwarda a Jacoba nerozděluje pouze věčná nenávist upírů a vlkodlaků, ale také láska k Belle. Oba o ní usilují. Jak tento milostný trojúhelník skončí? A stane se z Belle upírka nebo zůstane člověkem?

3. Královna prokletých – nejlepší hudební film o upírech

Na každého upíra prý dříve nebo později přijde pocit naprostého osamění. A upír Lestat není výjimkou. Když je venkovský šlechtic Lestat de Lioncourt proměněn v nesmrtelnou bytost upírem Mariem, poznává sílu upírů, ale také jejich osamění. Když ho Marius opustí, rozhodne se Lestat pro věčný spánek. Dokud ho neprobudí tóny hudby a touha po společnosti. Lestat se stává rockovou hvězdou a k nelibosti ostatních upírů veřejně přiznává, čím je. Dokonce ve svých písních odhaluje dávná vampiristická tajemství, čehož si všimne zvídavá Jesse, členka monitorovací antivampirské skupiny Talamasca. Lestat chystá největší rockový koncert a doufá, že na něj přijdou i upíři. Jeho hudba však vzbudí dávnou přítelkyni – Akashu, královnu prokletých, která chce z Lestata udělat svého nového krále.

Jenže její krvežíznivost nezná hranic – touží po krvi lidské, ale i té upíří. Lestat je omámen odvahou Akashi a také její krví, která z něj dělá silnějšího upíra. Jenže i on později zjišťuje, že svět je v nebezpečí včetně Jesse, která ho přitahuje svou odvahou a lidskostí. Schyluje se k poslednímu boji a Lestat si musí vybrat stranu.      

4. Drákula: Neznámá legenda – nejlepší fantasy film o upírech

Film Dracula na motivy romantického hororu Dracula od Brama Stokera byl zfilmován již několikrát. Ale z trochu jiného soudku vypráví o životě transylvánského hraběte Vlada film Drákula: Neznámá legenda.

Málokdo totiž ví, že byl Vlad jako dítě rukojmím na dvoře tureckého sultána, kde se mu sice dostalo výborného vzdělání, ale bohužel nevyrůstal se svou rodinou a nepoznal lásku. V armádě sultána proslul Vlad svou krutostí a získal si tu i přezdívku Vlad Napichovač, protože usmrcoval své protivníky naražením na dřevěný kůl. Po válce se Vlad vrátí do své rodné Transylvánie výměnou za pravidelnou dodávku stříbra do sousední Osmanské říše. Ožení se s krásnou Mirenou a zplodí syna Ingerase. Jenže sultán Osmanské říše se rozhodne vpadnout do Evropy a na to potřebuje nejenom finance, ale také vojsko – požaduje 1 000 dospívajících jinochů včetně Vladova syna. Tomu se snaží Vlad předejít a rozhodne se sultánovi vzepřít. Vydává se tedy do hor za někým, kdo by mu mohl s poražením sultána pomoct, ale neví, za jakou cenu.    

5. Van Helsing – nejlepší dobrodružný film o upírech

Určitě znáte profesora Abrahama van Helsinga, ale znáte také jeho bratra Gabriela? Gabriel van Helsing bojuje jako agent ve službách Vatikánu. Ve službách církve chytá a likviduje nebezpečná monstra po celém světě. Poté, co ve Francii polapí Frankensteinovo monstrum, dostane Gabriel mimořádně důležitý úkol – pomoct cikánské princezně Anně zabít transylvánského hraběte Draculu a tím zlomit prokletí její rodiny.

Dracula je sice nesmírně silný a nesmrtelný, ale není schopen zplodit děti. I když se o to se svými upířími nevěstami pokouší, děti se vždy narodí mrtvé. Oživit je může pouze díky přístroji Frankensteina, ale na jeho spuštění potřebuje silného jedince, který proceduru přežije. Hledá proto Frankensteinovo monstrum s pomocí vlkodlaka, kterého ovládá. Anna při pátraní po Draculovi zjistí, že vlkodlak je její bratr, který byl Draculou unesen před příchodem Gabriela. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán právě tímto vlkodlakem, což se hodí, protože Draculu může zabít pouze vlkodlak s vlastní myslí.

6. Underworld – nejlepší akční série o upírech  

Akční filmová upíří série Underworld sází na jasný úderný příběh s nečekaným rozuzlením. Všech 5 filmů se zaměřuje na nekonečnou válku mezi aristokratickými upíry a brutálními vlkodlaky, která se vede po staletí.

V našem moderním světe se setkáváme se sexy elitní válečnicí Selene, která si na rozdíl od celého upírského rodu myslí, že vlkodlaci něco chystají. Vzepře se rozkazům svého klanu a zachrání mladého doktora – člověka Michaela, po kterém jdou vlkodlaci. Tím začne pronásledování ze strany vlkodlaků i upírů. Vlkodlaci chtějí Michaela a upíři chtějí potrestat Selene za její riskantní chování. Selene se snaží ochránit Michaela a nebyl by to skvělý film, kdyby tu nevznikla nějaká romantická zápletka. Kromě toho, že se do sebe Selene s Michaelem zamilují, zjistí i zajímavé věci. Například, proč chtěli Michaela lykani unést a že není pouze obyčejný člověk. Je totiž klíčem ke stvoření mimořádně silného predátora, který kombinuje sílu vampýrů i lykanů, ale na rozdíl od nich nemá žádnou slabinu. To by mohlo narušit velice křehký mír mezi těmito klany a vyvolat nejhorší válku světa.   

7. Blade – nejlepší akční film o upírech

Blade je akční film z roku 1998 natočený podle komiksové postavičky z dílny Marvel Comics. Nesmrtelný lovec upírů, který je sám napůl člověk a na půl upír, chrání lidstvo před krvelačnými bestiemi, které rozhodně nevypadají jako Damon a Stefan z Upířích deníků. Filmový příběh začíná vpádem Blade na upíří diskotéku, kde zlikviduje všechna monstra a zmizí dřív, než dorazí policie. Mezi obětmi je ale i zuhelnatělé tělo upíra Quinna, který na patologii obživne, vysaje krev z patologa a zraní jeho kolegyni. Tím začne série událostí, které Blade dovedou k příšernému plánu mladého ctižádostivého upíra Frosta. Ten pohrdá lidskou rasou, chce dostat upíří klan na výsluní, a proto chystá rituál na oživení boha krve Le Magru, s jehož pomocí by ovládl lidstvo. Upíři se snaží vyhubit celou lidskou rasu a jediný, kdo je může zarazit je právě Blade. Povede se mu to?

8. Od soumraku do úsvitu – nejlepší hororová komedie o upírech

I Quentin Tarantino fušoval do filmu s upíří tématikou a společně s Robertem Rodriguezem vytvořil film Od soumraku do úsvitu. Oba tvůrci hororu využívají motivů z vampiristické mytologie a leckdy je dotahují až k absurdní grotesknosti. A jak je u Tarantina zvykem, nechybí krev (hodně krve), speciální efekty a černý humor. Příběh vypráví o dvou bratrech – Seth a Richie Geckovi vykradou banku a prchají do Mexika. Cestou si jako své rukojmí vezmou úřednici Glorii Hillovou jenže ta se stane obětí sexuální zvrhlosti Richieho, takže musí najít novou zástavu. Zajmou rodinu pastora Jacoba Fullera a po přejezdu mexických hranice se mají bratři setkat s převaděči v místním baru. Bohužel pro ně jde o bar plný upírů. Tanečnice, vyhazovači i barman se mění v krvežíznivé bestie, které touží po krvi bratrů a rodiny pastora. Musí přežít do úsvitu.  

9. Interview s upírem – nejlepší romantické drama o upírech

Máte chuť spíše na romantické drama? Interview s upírem upřednostňuje tajemnou atmosféru a herecký výkon před akcí a milionovými trikovými efekty. Film je adaptací stejnojmenného románu a je pojat jako rozhovor upíra a člověka.

Upír Louis de Pointe du Lac vypráví mladému novináři svůj příběh plný emocí, krve, nesmrtelnosti a neřestí. Citlivý Louis se chce svěřit nestrannému posluchači o svém nesmrtelném životě, který začal po smrti jeho bratra. Louis se viní se z jeho smrti. Touží po smrti, ale nedokáže spáchat sebevraždu. Proto se opíjí v místních tavernách a provokuje smrt. Jednou si ho všimne upír Lestat, který hledá společníka pro svůj nesmrtelný život a promění ho v upíra. Jenže Louis se nikdy nesžije s myšlenkou vysávat z lidí krev a dává přednost krvi zvířecí. Lestat se pokouší Louise přesvědčit o skvělém životě upíra, a dokonce mu obstará malou dívku, kterou promění v upíra. Jenže nedospělá Claudie má na rozdíl od Louise žízeň a když si uvědomí, že bude dítětem navždy, začne být neopatrná. Toho si všimne společenstvo upírů, kterým se Claudiino chování nelíbí. Jak to vše dopadne?

10. Hotel Transylvánie – nejlepší animovaná komedie o upírech

Máte chuť na rodinnou komedii, u které se budete smát od začátku do konce? Pusťte si Hotel Transylvánie. Věříme, že neskončíte pouze u jednoho dílu, ale dokoukáte všechny 3 filmy. Příběh vypráví o transylvánském Draculovi, který kvůli lidem přijde o svou milovanou ženu. Z plamenů svého hořícího hradu stihne zachránit pouze svou upírskou dceru Mavis. Bojí se lidí a chce ji za každou cenu ochránit, a proto vytvoří luxusní pětihvězdičkový hotel, který má být útočištěm pro všechna monstra. Vše klape, dokud se dospívající Mavis na své narozeniny nerozhodne opustit rodné hnízdo a prozkoumat svět lidí. To je jediná věc, která Draculu přímo děsí – že ztratí i svou dceru. Vymyslí tedy lest, aby se jeho dcera bála lidí a zůstala navždy v bezpečí Draculova hotelu. Jenže na Maviiny narozeniny nečekaně zabloudí cestovatel – a o co hůř člověk, do kterého se Mavis zamiluje.     

11. Dracula – nejlepší zpracování Drákuly

Dracula je americký film z roku 1992, který vznikl na motivy stejnojmenného hororového románu spisovatele Brama Stokera. Podle kritiků jde o nejlepší zpracování života transylvánského hraběte díky režii legendárního Francise Forda Coppoly.

Tíživá atmosféra filmu, Coppolův režisérský talent, skvěle zpracované efekty a kvalitní herecké obsazení zajistilo tomuto filmu hodnocení 79 % na ČSFD. Film vypráví o životě transylvánského hraběte, jenž přišel o svou lásku a ve svém neštěstí proklel Boha. Za to je odsouzen k nesmrtelnému životu upíra lačnícího po krvi ostatních. K životu v ústraní. Dracula se však rozhodne najít novou lásku v Londýně. Na svůj hrad si pozve mladého advokáta Jonathana Harkera, aby mu pomohl se zařízením formalit ohledně nového sídla za mořem, ale zamiluje se do jeho snoubenky Miny, která je vyobrazením jeho životní lásky z minulosti. Zatímco Jonathan je uvězněn na hradě, Dracula se snaží dobýt srdce mladičké Miny. Povede se mu to nebo dobro zvítězí nad zlem? A za jakou cenu?   


Zaujaly vás filmy o upírech? Připravili jsme pro vás článek na téma nejlepší upíří seriály.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.