TOP 11 nejlepších filmů ze střední

Romantika, přátelství i trapasy...
Filmy o střední škole

Dospívání umí být velmi náročné, ale také naprosto kouzelné. Náctiletí prožívají své první lásky, úspěchy, opravdová přátelství i trapné příhody. A přesně to obsahují všechny filmy o střední škole, které jsme pro vás dnes vybrali. Budete se u nich smát, plakat i dojímat a snadno vám připomenou, jaké to bylo, když jste chodili na střední. Nejlepší filmy pro teenagery ze střední najdete v žebříčku níže. Podívejte se třeba na roztomilou komedii Všem klukům, které jsem milovala nebo se vraťte do minulosti s filmem Cesta do študákovy duše.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo uložto.cz.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 


POZOR, článek obsahuje spoilery! Tedy v článku může být vyzrazena část zápletky filmu!

11. Superbad – nejlepší uhozený film ze střední

Superbad je bláznivá a ztřeštěná komedie o tom, jak trapné a komplikované může být dospívání a pocit, že jste za ostatními pozadu. Vzdor tomu, kolik klišé a podivných vtipů tato komedie obsahuje, se stala jednou z nejoblíbenějších mezi teenagery právě proto, že odráží to, co se jim běžně děje, jen v trochu zveličené formě.

Film je o dvou chlapcích, Evanovi a Sethovi, kteří jsou dobří kamarádi a spolu se chystají na maturitu. Jednoho dne se ale rozhodnou, že nemohou ukončit střední školu bez toho, aby přišli o panictví, takže se vloudí na jednu středoškolskou párty a tam chtějí uskutečnit svůj plán…

10. Hořkých sedmnáct – nejlepší film ze střední o přátelství

I v dalším filmu z prostředí střední školy tvoří hlavní hrdinky nerozlučnou dvojici. Alespoň dokud Nadine nepřijde na to, že její nejlepší kamarádka Krista za jejími zády randí s jejím populárním starším bratrem. Krista se potom začne scházet s novými kamarády a Nadine si přijde čím dál víc osamělá. Nakonec se musí pokusit s tím něco udělat a přestat se neustále litovat…

Hledáte-li film o strastech dospívání, který ale zároveň nebude hloupý a vulgární, našli jste ten pravý. Krista a Nadine jsou super dvojka, se kterou si užijete spoustu zábavy a zároveň se zamyslíte nad těžkostmi, které dospívání provázejí. Romantické filmy ze střední patří mezi nejoblíbenější a to samé bude platit o filmu Hořkých sedmnáct.

9. Stmívání – nejlepší fantasy film ze střední

V devátém filmu našeho žebříčku zamíříme do fantasy světa, přestože to tak na začátku nevypadá. Sága Stmívání je legendární sérií čtyř knih a následně i filmů, které pojednávají o upírech. Ti v nich žijí běžně mezi námi a snaží se zapadnout a co nejméně na sebe upozorňovat. Co když se ale jeden upír zamiluje do lidské dívky?

Na začátku Stmívání přijíždí sedmnáctiletá Bella Swanová bydlet za svým otcem do deštivého městečka Forks. Nejdřív to tam nenávidí a je jí líto, že musela odjet od matky, ale časem se ve škole zakouká do uhrančivého Edwarda Cullena. Edward se sice líbí na škole téměř všem dívkám, ale nikdy jejich zájem neopětuje. Alespoň dokud se neobjeví Bella, která postupně začne odhalovat všechna jeho děsivá tajemství

8. Pomáda – nejlepší muzikál ze střední

O muzikálu Pomáda snad někdy slyšel každý. Ve své době to byl jeden z nejpopulárnějších filmů, čemuž napomohly chytlavé písničky i šarmantní John Travolta v hlavní roli a jeho jedinečné pohybové kreace. Pokud máte chuť na trochu veselého retra, určitě neváhejte a pusťte si právě Pomádu.

Pomáda vypráví příběh dvou studentů americké střední školy v padesátých letech 20. století. Do školy se po prázdninách vrací Rydell, aby se pochlubil románkem, který během prázdnin zažil. To samé udělá i nová studentka Sandy. Brzy zjistí, že se svým letním milostným objevem chodí na stejnou školu a musejí se rozhodnout, jak s novým vztahem naloží. A to vše v rytmu báječné hudby a tanečních kroků.

7. Deset důvodů, proč tě nenávidím – nejlepší film ze střední o sestrách

Tento filmy pro teenagery ze střední byl inspirován světoznámou hrou Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. A přestože má tato středoškolská komedie s původní hrou opravdu málo společného, stejně si její zhlédnutí moc užijete.

Ve filmu se nový žák Cameron zamiluje do krásné Biancy, která má ale od otce naprostý zákaz randění. S nikým se nesmí scházet do doby, než si přítele najde její starší sestra, nepříjemná Katka. Cameron tak vymyslí smělý plán, ve kterém se Katce pokusí dohodit toho jediného chlapce, který by možná byl ochotný jí vzít na rande…

6. Juno – nejlepší dramatický film ze střední

O těžkostech dospívání vypráví i další film na našem seznamu. Nečekejte ale takové množství vtipů, je to spíše vážný příběh. Příběh středoškolačky Juno vás ale určitě chytí za srdce a nedovolí vám film vypnout před koncem.

Juno je tak trochu výstřední dívka, která studuje střední školu. Jednoho dne ale zjistí, že je těhotná poté, co se zaplete s chlapcem, do kterého je zakoukaná. První se rozhodne jít na potrat, ale když před klinikou potká kamarádku protestující za práva nenarozených dětí, změní názor. Chce dítě donosit a poté ho dát k adopci milému páru. Brzy se ale ukáže, že být těhotnou středoškolačkou vůbec není tak lehké, zvlášť když stále musí řešit problémy s rodinou, školou a nyní i adoptivními rodiči svého dítěte…

5. Cesta do hlubin študákovy duše – nejlepší český film ze střední

S dalším filmem v našem výběru se vrátíme nejvíce do minulosti. Česká komedie ze střední s názvem Cesta do hlubin študákovy duše si získala srdce dospívajících i dospělých, a to vzdor tomu, že se odehrává na jednom gymnáziu během 1. republiky.

Film vypráví příběh jedné třídy gymnázia, která způsobuje svým učitelům samé problémy. Poté, co se učiteli přírodopisu po jedné z jejich lumpáren udělá špatně, uvědomí si, že se nechovají správně a rozhodnou se mu pomoci. Učitel Matulka totiž stále nemá poslední státnici, protože se neustále bojí, že se ještě něco nenaučil a nechce tak jít ke zkoušce. Třída ho za pomoci jednoho mladého profesora vyláká ke státnici pod záminkou doplnění sbírky exponátů ve škole…

4. Všem klukům, které jsem milovala – nejlepší Netflix film ze střední

Tento Netflix film o střední škole vznikl na základě knižní předlohy oblíbené autorky pro dospívající Jenny Han se stejným názvem. Ve filmu sledujeme osudy dospívající Lary Jean, která žije sama se dvěma sestrami a otcem. Aby toho nebylo málo, jsou děvčata navíc napůl korejského původu, a tak se musejí potýkat i s některými kulturními rozdíly.

Laru Jean přesto trápí docela jiné věci. Vždycky, když byla v minulosti zamilovaná, napsala svému idolu milostný dopis, který poté pečlivě uložila. Díky tomu se vypsala ze svých emocí a ulevilo se jí. Jednoho dne ale její mladší sestra odešle všechny dosud uschované dopisy a Lara Jean se musí vyrovnat s tím, že všichni ti hezcí kluci nyní vědí, že k nim něco cítí…

3. Prci, prci, prcičky – nejlepší komedie ze střední

Prci, prci, prcičky je v dnešní době již také legendární středoškolský film z přelomu tisíciletí. Jsou mladí, přitažliví, ale stále panicové… Proto čtyři kamarádi vyrážejí na jednu domácí párty, kde, jak doufají, skoncují s nevinností navždy. Bohužel další den ráno se všichni probudí stejně nedotčení jako den předtím.

Kluci proto vymyslí zajímavý plán. Každý z nich má za úkol přijít o své panictví do konce školního roku tak, aby na vysokou nastoupili již po první sexuální zkušenosti… Film Prci, prci, prcičky je sice trochu odvážný a přímo pojmenovává některé věci, které středoškoláci řeší, ale možná právě pro to je tak divácky oblíbený.

2. Já, Simon – nejlepší film ze střední podle knižní předlohy

Další film o těžkostech dospívání v našem žebříčku vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy autorky Becky Albertalli. Tento film patří mezi nejlepší filmy o střední škole. Hlavním hrdinou filmu je Simon, kterému dochází, že je gay. Zatím ale nechce, aby se to kdokoliv dozvěděl. Na internetu si ale začne dopisovat s dalším chlapcem, který řeší podobné problémy.

Brzy bohužel musí čelit problémům, když jeden z jeho spolužáků hrozí, že Simonovu sexuální orientaci prozradí. Aby tomu Simon zabránil, musí spolužákovi domluvit rande s krásnou Abby, což ale Simonovi také nepřipadá správné…

1. Charlieho malá tajemství – nejlepší film ze střední

Na první místo našeho žebříčku se dostal oblíbený film Charlieho malá tajemství o tom, jak je těžké být během dospívání jiný než ostatní. Film vznikl podle známé knížky Ten, kdo stojí v koutě a popisuje boj jednoho chlapce se samotou.

Tím, kdo stojí v koutě, je samozřejmě Charlie, trochu výstřední chlapec, který nemá žádné přátele. Rád by se zařadil do kolektivu, ale moc se mu to nedaří a někdy se mu do toho zároveň ani nechce. Ve filmu sledujeme jeho první opravdové přátele a zamilování spolu se všemi strastmi i radostmi, které ho provází. Těšit se můžete i na hvězdné herecké obsazení v podobě Logana Lermana, Ezra Millera a Emmy Watson.


Tak co? Střední není ještě tak daleko? Filmy a seriály máme rádi a proto si u nás můžete přečíst i o filmech o upírech nebo se kouknout jaké jsme vybrali nejlepší francouzské komedie. Klidně pokračujte na a TOP 12 filmů pro holky na pyžamovou párty, nebo se vrhněte na pohádky o čertech. Máme toho pro vás spoustu v sekci zábava.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.