Top 11 nejlepších sci-fi seriálů

Sci-fi seriály jsou tu pro nás hned vedle filmů. Někdy se to do jednoho filmu prostě nevejde.

Večer po všech povinnostech je ideální čas na to si odpočinout a na něco se kouknout. V následujících řádcích si přečtěte naše tipy na ty nejlepší sci-fi seriály všech dob. Kromě článku o sci-fi seriálech jsme pro vás připravili také doporučení na 25 nejlepších sci-fi filmů všech dob.

A pokud zrovna nemáte náladu na sci-fi, pak jsme pro vás připravili souhrnný článek o těch nejlepších filmech. Z tohoto článku si pak dle oblíbeného žánru nebo filmového tématu můžete zobrazit jednotlivé žebříčky.

Tip

Podívejte se na své oblíbené filmy na Netflixu, Voyo nebo na HBO max. Zkusit také můžete Skylink nebo Telly. Z volně dostupných zdrojů filmů vám doporučujeme Youtube nebo fastshare.

Pozor! Článek obsahuje spoilery! Některé pasáže v článku popisující sci-fi seriály odhalují klíčové části děje nebo nečekanou formu. Pokud nechcete přijít o překvapení, tak si projděte doporučené sci-fi seriály, a nějaký si vyberte – spoilerům v textu se vyhněte.

Black Mirror

Black Mirror je britským televizním sci-fi seriálem z roku 2011. Seriál se řadí rozhodně k nejlepším počinům sci-fi tvorby vůbec. Za mě osobně je tím nejlepším sci-fi seriálem všech dob. Black Mirror je souborem povídek, které na sebe nenavazují, ale mají společné jedno téma. Zobrazují nebezpečí technologických vymožeností, které již dnes zasahují do našich životů více než je zdrávo. S ohromným technologickým pokrokem, který charakterizuje naši dobu může naše budoucnost dopadnout dost podobně jako je zobrazeno v příbězích Černého zrcadla. Technologie jsou dobrým sluhou, ale můžou být také velmi zlým pánem, zvlášť v rukou emocionálně nestabilních lidí. Herecké obsazení se v jednotlivých povídkách mění a pokaždé hrdinové řeší jiný problém. Někdy je hnacím motorem hlavních hrdinů touha po pomstě nebo žárlivost, jindy je to nespokojenost se společností nebo politickými aktéry. Jindy se chce hlavní hrdina jen zalíbit společnosti, nebo potřebuje naplnit neuspokojené a někdy i skryté vnitřní potřeby.

Natočeno bylo celkem 5 sérií po 3-6 epizodách. V současné době tvůrci připravují 6. řadu, která by měla mít premiéru nejdříve v roce 2023. Délka jedné epizody se pohybuje od 40-90 minut. Na tak malém prostoru tvůrci zvládli předvést něco skvělého, dosud nevídaného a strhujícího. Seriál vytvořil slavný Charlie Brooker, který se již v minulosti proslavil svou televizní a filmovou tvorbou. Ten vždy do svých scénářů zakomponuje určitý prvek kontroverznosti. Scénáře jednotlivých povídek jsou provokativní a dobře promyšlené, příběh a postavy jsou dobře vykresleny. Black Mirror má navíc skvělou temnou atmosféru a těšit se můžete také na nečekané zvraty a úderné pointy, které vedou diváka k zamyšlení. Po shlédnutí tohoto seriálu ve vás zůstanou různé dojmy a pocity i dlouho po něm.

Tipy na epizody – Pozor Spoilery!!

Epizoda s názvem Národní hymna je naprosto strhující. A to přesně bylo záměrem prvního dílu první série šokovat. Epizoda vypráví nešťastný příběh předsedy britské vlády Michaela Callowa. Ten je postaven do situace, kterou bychom nikdo nechtěl zažít ani v těch nejtemnějších nočních můrách. Princezna Susannah je unesena. Na klasické výkupné tady zapomeňte. Únosci požadují, aby si to před kamerami předseda rozdal s prasetem. Zpočátku odmítá, ale nakonec podlehne a video natočí. Video je staženo z internetu během několika minut, ale i tak obletí celý svět a dostane se na Youtube. Navždy je veřejně zostuzen jak před veřejností, tak i před svou ženou.

V povídce Celá tvá minulost si můžete pomocí paměťového implantátu přehrát jakoukoliv vzpomínku ze své minulosti. Vzpomínky lze zrychlovat, zpomalovat, a dokonce přibližovat detaily, kterých byste si jinak nevšimli. Celá tvá minulost vypráví příběh partnerského páru procházejícího si krizí. Liam podezřívá svou manželku z nevěry s jeho známým Jonasem. Začne prostudovat své vzpomínky a nutí oba, aby ukázali své vzpomínky také.

Další skvělou epizodou je povídka s názvem Pád střemhlav. Lidé prahnou po popularitě, kterou hodnotí lidé, které potkají během dne. Dle toho se jim zvyšuje nebo snižuje celkové skóre. Pokud jsou oblíbení, slušní, milí, pak jim ze systému plyne mnoho výhod. Dostanou přednostně nárok na lepší služby aj. Pád střemhlav je epizodou, která vyobrazuje absurditu dnešní doby, kdy mnoha lidem záleží na tom, jakou mají oblíbenost na sociálních sítích. Povídka vypráví příběh mladé ženy, která prahne po tom mít, co nejvyšší skóre. Jako družička se vydává na svatbu své známé. Nedopadne to zrovna tak, jak si malovala. Smůla se jí lepí na paty, a i sama si zvládne uříznout řádnou ostudu.

Nebo povídka Striking vipers z páté série. Hlavní hrdina má doma krásnou ženu, vede se mu v životě dobře. Ale i tak ho strhne online hra, kde se stýká se svým kamarádem, kterého v reálném světě moc nevídá. Online hry ve Striking vipers jsou doopravdy vymakané. A teď navíc přišli s další novinkou. Kamarádi novinku samozřejmě vyzkouší.

Červený trpaslík

Červený trpaslík patří mezi kultovní britské sci-fi seriály z roku 1988.  Tenhle seriál je tak oblíbený, že bylo od roku 1988 natočeno celkem 13 sérií Červeného trpaslíka a poslední díl měl premiéru v roce 2020. Délka jedné epizody se pohybuje od 25 do 90 minut. V Červeném trpaslíkovi se můžete těšit na neuvěřitelné množství vtípků s notnou dávkou narážek a parodií na Star Wars a Star Trek. Díky tomuhle seriálu si anglický humor rozhodně zamilujete. Co díl to klenot.

Červený trpaslík Vypráví příběh Davida Listera, který se nečekaně objeví uprostřed vesmíru 3 milióny let v budoucnosti na těžařské lodi Červený trpaslík. Zde se ocitl sám jako jediný přeživší člověk. Na těžařské vesmírné lodi totiž došlo ke katastrofě. Vybouchl tepelný štít plavidla a celá posádka zahynula na následky radiace. Přežil jen on a jeho březí kočka. David Lister byl vesmírným technikem Červeného trpaslík a v době výbuchu byl David uzavřen společně se svou kočkou v bezpečí skladu. Byli uvězněni v časové stázi, do té doby, než se úroveň radiace snížila na bezpečnou úroveň. Lodní počítač s IQ 6 000 probudí Davida Listera až za další 3 milióny let. Mezitím se z jeho kočky vyvinul humanoidní kočkovitý tvor. Ten je jeho jediným živým společníkem na neuvěřitelně obří lodi. Další, kdo mu dělá společnost je lodní počítač Holly a holografická projekce jeho vedoucího Arnolda Rimmera. V pozdějších sériích se společníky Davida Listera stávají i android Kryton a Davidova ex a důstojnice Kristina Kochanská. Během hvězdného putování zažívá David Lister různé situace méně či více příjemné.

Vesmírná loď Červený trpaslík je doopravdy monumentální. V lodi se nachází neuvěřitelných 2 500 podlaží a jsou v něm jsou bary, diskotéky, zdravotní středisko a další instituce. Navíc vesmírné plavidlo pohání vodík, který vesmírná loď získává z vesmírných zdrojů. Červený trpaslík tedy může plout vesmírem, jakkoliv dlouho, dokud funguje.

Love, Death & Robots

Love, Death & Robots je nevídaným a mimořádným projektem pro milovníky sci-fi a fantasy. Tady kreativita přímo tryská do všech stran. Jedná se o dospělou animaci, kterou vytvořili Tim Miller, David Fincher a Jeninifer Yuh. Díly na sebe nenavazují a každý je jiný také grafickým ztvárněním. Tolik animačních stylů se v jednom seriálovém projektu ještě neobjevilo. Navíc jsou povídky krátké, takže při nich nebudete zbytečně ztrácet čas (6-21 minut). Každý si najde v povídkách to své. Povídky jsou dobře odvyprávěné a na malém prostoru jsou výstižně a dostatečně charakterizovány postavy. V Love, Death & Robots rozhodně najdete témata k zamyšlení. Jednou vás povídka pobaví a podruhé rozesmutní.

Sci-fi seriál byl uveden v roce 2019 a celkem byly natočeny 3 série. Autorem knižních povídek s názvem Frontlines je Mark Kloss. Love, Death & Robots je seriálem, který je velmi brutální. Rozhodně ho nepouštějte dětem. Ale je také projektem geniálním, který v současné sci-fi tvorbě nemá konkurenci. Tak moc se odlišuje od všeho, co znáte. Zůstanete jen šokovaně zírat na obrazovku nad tím, co vidíte a nad tvůrčí genialitou, kterou uvidíte.

Stranger Things

Stranger Things je poutavým americkým sci-fi seriálem vyprávěným dětským pohledem. Vypráví příběh amerického maloměsta v 80. letech 20. století, kde se ztratí chlapec Will Byers. Město začne během vyšetřování odhalovat svá tajemství. V okolí města vládnou zlé nadpřirozené síly, probíhaly zdě tajné vládní experimenty, a navíc se odnikud vynoří jedna podivná dívka, která má nadpřirozené schopnosti. V seriálu naleznete mnoho odkazů na 80. léta, do kterých je děj zasazen a také určitou stylizaci do děl Stevena Spielberga, Johna Carpentera a Stephena Kinga. Seriál obsahuje to nejlepší z akčních, dobrodružných, hororových filmů 80. let. Další inspirací seriálu byly podivné vládní experimenty, které se odehrály během světové války.

Seriál získal různé filmové ceny jako například Zlatý Glóbus, cenu Emmy a mnoho dalších. Stranger Things je ceněným dílem odbornými kritiky. Především je seriál ceněn za herecké výkony dětských herců. Dále za atmosféru, hudbu, režii a scénář.V seriálu se také objevují různé odkazy na známá díla jako jsou Vetřelci, Krotitelé duchů a E.T. Mimozemšťan. Seriál měl premiéru v roce 2016 a celkem byly natočeny 4 série. Uvedení páté série je plánováno nejdříve na rok 2023. V seriálu hrají WinonA Ryderm David Harbour, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Caleb McLaughlin, Joe Keery, Natalia Dryer, Brett Gelman, Charlie Ferquson a další.

Mandalorian

Mandalorian je pohádkový sci-fi seriál z prostředí Hvězdných válek nejen pro fanoušky Star Wars. Seriál si získal velkou popularitu především díky malému a roztomilému baby Grogovi. Seriál nadchne skoro každého svým krásným vizuálním zpracováním, kvalitními triky, skvělou hudbou, propracovanými maskami, kostýmy a kulisami. Technicky je seriál skvěle zvládnutý. Těšit se můžete na střílečky, osobní souboje, to vše bez krve za asistence malého Baby Yody. Mandalorian je ideální zábavou pro celou rodinu. Seriál se o příběh Star Wars příliš neopírá, ale i tak je velmi citlivě zasazen do světa Hvězdných válek. Na časové stopě od 30 do 46 minut není místo v Mandalorianovi na zbytečné scény.  A co víc jedná se o první hranou seriálovou adaptaci Hvězdných válek. Každá epizoda má svůj menší příběh a vyprávění si drží své tempo vyprávění. Také seriálu dodal podstatné grády lovecký droid IG-11.

Seriál měl premiéru na Disney + v roce 2019 a všeobecně překonal veřejná očekávání. V současné době se můžete podívat na 2 kompletní řady po 8 epizodách. Obě řady jsou skvělé a druhá řada rozhodně za tou první neškobrtá. Má skvělou atmosféru a je snad ještě propracovanější. První série seriálu byla oceněna cenou Grammy v 7 kategoriích. Tvůrcem seriálu je Jon Favreau. V seriálu hrají Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley a další.

Děj seriálu se odehrává 5 let po událostech ve filmu Star Wars Epizoda VI – Návrat Jediů a 25 let před událostmi Star Wars síla se probouzí. Hlavním hrdinou příběhu je osamělý lovec odměn Din Djarin, který je najat imperiálními silami, aby našel malého tvora Grogu za hranicemi pravomoci Nové republiky. Při jeho misi ho pronásleduje Moff Gideon, který chce využít malého Grogova spojení se sílou. Síla je ve Star Wars magickou energií, která je silně svázána s existencí života a drží život pohromadě jako gravitace hmotu. Din Djarin malého Grogu sice najde, ale snaží se ho ochránit před vším nebezpečím a všemi, kteří by mu chtěli ublížit nebo ho využít pro své účely. Společně se vydávají se na planetu Mandalore. Din Djarin se chce vykoupil ze svého provinění. Ukázal svou tvář pod maskou živé bytosti. Během společného osudu zažívá dvojice mnoho dobrodružství.

Pokud jste zamilovali Mandaloriana, pak pro vás máme dobrou zprávu. Za pár dní, v březnu tohoto roku by měla mít premiéru 3. řada seriálu Mandalorian. Navíc již produkce oznámila, že začala pracovat na 4. sérii. Fanoušci Mandaloriana jsou nadšení a že jich není málo.

Futurama

Další unikátní dílo Matta Groeninga, který vytvořil legendární rodinu Simpsonových. Futurama je animovaným sci-fi televizním seriálem, který měl premiéru již v roce 1999.  Od té doby bylo natočeno celkem 7 sérií. V přípravách je také 8. řada, která se má objevit na obrazovkách během roku 2023. Ve Futuramě se můžete těšit na notnou dávku cynických a sarkastických komentářů a vtipů. Ale nejen to, také ve Futuramě naleznete nepřeberné množství odkazů na naši dobu. Seriál je správně ulítlý, ale i přes to je Futurama skvělou a inteligentní zábavou. Tvůrci měli dost volnou ruku s vykonstruováním kreslené budoucnosti vzdálené 1000 let a rozhodně se jim to povedlo na jedničku. Děj animovaného sci-fi seriálu se odehrává v New Yorku a ve vesmíru.

Seriál vypráví příběh naivky a smolaře Philipa J. Frye, který se nedopatřením dostane do budoucnosti. Spadne v roce 1999 do mrazáku v kryogenické laboratoři a je rozmražen až za dalších 1 000 let. Fry se objeví ve městě, ve kterém žil, ale které je pro něj úplně nové. Pochopí, co se stalo a vyhledá svého pra pra pra….. synovce profesora Huberta J. Farnswortha. Ten mu dá práci ve své vesmírné doručovatelské společnosti Planet Express.

Na palubě vesmírné lodi se potkává se svými novými kolegy, se kterými se spřátelí. Dokonce se na palubě Planet Express i zamiluje. Fry je hodně lehkovážný a dostává sebe a své kolegy do mnoha potíží, ze kterých všechny dostává jednooká Leela. Ta je kapitánkou lodi, disponuje skvělými bojovými schopnostmi a je velmi svědomitá. Legendární postavou a tahounem seriálu je robot Bender, který chrlí jednu legendární hlášku za druhou. A také dostává ostatní jdo různých svízelných situací. Navíc chlastá, kouří, chodí do robotího nevěstince a kde může, tam něco ukradne. Partu doplňuje Dr. Zoidberg, který má plnit funkci firemního lékaře. Ten toho ale bohužel o lidské anatomii ví pramálo a zhltne vše na co přijde. Posledními členy vesmírné posádky je Hermes Conrad, který plní funkci manažera a Dr. Amy Wongová, která je ve firmě na stáži.

Pokud jste si zamilovali Futuramu stejně jako my, pak vám doporučujeme zhlédnout také filmové zpracování Futuramy – Futurama: Benderovo parádní terno, Futurama: Benderova hra, Futurama: Milion a jedno chapadlo, Futurama: Fialový trpaslík.

Star Trek: Nová generace

Star Trek: Nová generace je americkým sci-fi televizním seriálem, který byl vysílán v letech 1987-1994. Nová generace je již třetím seriálovým zpracováním Star Treku. Tvůrcem projektu je Gene Roddenberry, který celý svět Star Treku vykonstruoval. V Nové generaci se můžete těšit na 178 dílů v 7 řadách po 22-26 epizodách. Kdo by řekl, že seriál Star Trek Nová generace bude úspěšnější než originál s kapitánem Jamesem Kirkem a Spockem. Ale Nová generace skutečně originální zpracování předčila. Star Trek: Nová generace je skvělou podívanou s různorodými zápletkami a rozmanitými postavami. Děj je zábavný a inteligentní.  Nová série zachránila seriál a dala mu novou tvář. Skladba žánrů v seriálu je také pozoruhodná. V Nové generaci se můžete těšit na romantiku, dobrodružnou výpravu, filosofii, komedii a různorodé postavy to celé v hávu standartní space opery. Seriál se netáhne, protože příběhy a zápletky se v Nové generaci rychle mění.

Děj Star Treku v Nové generaci se odehrává 100 let po původním seriálu z roku 1966 s kapitánem Kirkem a Spockem. Seriál popisuje příběhy odehrávající se na hvězdné lodi USS Enterprise. Posádka Star Treku v Nové generace prozkoumává část galaxie zvanou jako Alfa kvadrát. Navazuje kontakty s různými mimozemskými druhy, řeší různé konflikty a čelí mnohým hrozbám. Posádka musí být velmi disciplinovaná a někdy je to tím nejtěžším bojem, poprat se sám se sebou. Hlavní roli kapitána hvězdné flotily Jeana-Luca Picarda ztvárnil Patrick Stewart. Zástupce komandéra Williama Rikera ztvárnil Johnatan Frakes.

Celý seriál zakončil celovečerní film Star Trek: Generace z roku 1994. Posádka hvězdné flotily z Nové generace se objevila také v dalších filmech jako je Star Trek: První kontakt z roku 1996, ve filmu Star Trek: Vzpoura a ve filmu Star Trek: Nemesis z roku 2002.

Star Wars: Andor

Star Wars: Andor je netradičním vesmírným thrillerem a sci-fi seriálem z dílny Hvězdných válek. Tento seriál z roku 2022 zobrazuje fikční svět Star Wars jako tichou, špinavou a ustrašenou surovou realitu. Prostředí a příběh je zachycen velmi realisticky a přímočaře. Třešničkou na dortu je výborné vizuální zpracování a vyobrazení vztahů mezi Impériem a hrdiny příběhu. Takové sci-fi jste ve Star Wars ještě neviděli. Místo hromady akčních scén a efektů se spíše těšte na kvalitně vykreslené prostředí, dobře vysvětlené vztahy a propracovaný děj. Pokud jste nadšenci rytířů Jediů, světelných mečů a Síly, tak to tady nehledejte. Skvělé jsou ve Star Wars Andor také kostýmy a vzpomínkové návraty, které vysvětlují minulost hlavního hrdiny a seznamují diváky s jeho domovskou planetou Kenari. Seriál si drží slušné tempo a v každém díle se stupňuje napětí. Akční scény v seriálu příliš nenajdete, ale když na nějakou tu akci dojde, tak je vyobrazena velmi realisticky a stojí za to. Hudba Nicholase Britella se také povedla.

Tvůrcem seriálu je Tony Gilroy, který se netají tím, že kultu Star Wars úplně nepropadl. Po napsání scénáře k filmu Rogue One: Star Wars Story mu přišla postava Cassiana Andora dostatečně zajímavá na to, aby se mohl Cassian stát hlavním hrdinou celého seriálu. Seriál Star Wars Andor popisuje příběh tajného agenta Cassiana Andora předcházející událostem filmu Rogue One: Star Wars Story. V současné době se natáčí 2. série, které bychom se měli dočkat na platformě Disney + v průběhu roku 2024. Opět se můžete těšit na 12 epizod v délce 40-60 minut. Všechny postavy jsou výrazné a charismatické a celý seriál je vykreslen velmi realisticky. V seriálu hrají Diego Luna, Genevieve O´Reilly, Stellan Skarsgärd, Kyle Soller, Denise Gough, Adria Arjona, James Mc Ardle, Rupert Vansittart a další.

Děj seriálu Star Wars: Andor se soustředí především na hlavní hrdiny a jejich osobní problémy. Impérium v této době vládne krutě a utlačuje populaci. Naděje na lepší budoucnost je zatím v nedohlednu. V seriálu je dobře prezentována ideologie Impéria a jeho zákulisí. Hlavní dějová linka se točí okolo hlavního hrdiny Cassiana Andora. Cassian není zrovna typickým chrabrým hrdinou, kterého byste si představovali. Žije na okraji společnosti, tráví čas na vrakovištích a prodává také demontované díly z technologií Impéria. Snaží se najít svou ztracenou sestru. Při honbě za svými zájmy přivádí sebe, své přátelé i svou adoptivní matku do mnohých potíží. Nakonec si zadělá na takové problémy, že musí planetu Ferrix opustit. Jeho jedinou možností je stát se členem tajné skupiny agentů Rebelů, kteří jsou hnutím odporu proti Impériu.  Postava Cassiana Andora prochází během jednotlivých epizod ohromným vývojem, které ho postupně formují do postavy již známe z filmu Rogue One: Star Wars Story.

Battlestar Gallactica

Battlestar Gallactica je akčním dobrodružným sci-fi seriálem z let 2004-2009 a jednou z nejlepších space oper. V Battlestar Gallactice se můžete těšit na romantické dobrodružství, vesmírné cestování, bitvy a různá osobní dramata. Seriál je navíc zajímavě vyprávěn ze 3 úhlů pohledů typologicky odlišných postav. Battlestar Gallactica je vypiplaná do posledního detailu. Seriál rychle od začátku graduje, je zde vykresleno i politické a sociální prostředí, děj nestojí a je ucelený. Seriál vás bude vést také k zamyšlení, protože tvůrci položili divákům mnoho otázek.

Celkem byly natočeny 4 série po 13 nebo 20 dílech ve kterých si užijete mnoho vesmírné zábavy s humanoidními roboty Cylony. Výkony herců jsou také obstojné. Postavy seriálu jsou velice dobře vykresleny. Celý seriál navíc výborně doplňuje hudba Beara McCrearyho. Tohle se seriál, který diváka prostě baví. Milovníci sci-fi jásají. V seriálu hrají Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan a další.

Roboty Cylony vytvořili lidé. Cyloni vypadají jako lidé a jsou naprogramováni, aby se tak i cítili. Někteří z nich si dokonce myslí, že lidmi jsou. V minulosti mezi sebou Cyloni a lidé válčili. Po válce žili oba dva druhy odděleně. Nyní se Cyloni vrací, mnohem silnější a zákeřnější než dříve, navíc s plánem na zničení lidstva. Nejnovější modely Cylonů vypadají stejně jako lidi. Tyto lidské modely byly infiltrovány mezi lidstvo a čekají na aktivování. Geniální počítačový expert Gaius Balltar, který brání lidstvo se zamiluje do Cylonky. To je začátek katastrofy lidstva. Kvůli jeho neobezřetnosti a důvěřivosti je vypuštěn vir, který vypne elektřinu na lodích. Flotila i planety jsou bezbranné až na jedno vesmírné plavidlo Battlestar Gallactica. Tato vesmírná loď se řadí k jedním z nejstarších, nebyla závislá na síti a neměla nový obranný systém, který rozšířil vir do všech ostatních kolonií. Z celého lidstva zbylo pouze 50 000 lidí. Kapitán lodi společně s prezidentkou musí zachránit zbytek lidstva. A proto se vydávají za novou nadějí pro život a za novým domovem, který by na ně mohl čekat na bájné planetě Zemi.

See

See je napínavým a strhujícím seriálem od kterého budete mít problém oči odlepit. Jak příznačné, když seriál vypráví příběh apokalyptické budoucnosti, kterou zasáhla epidemie slepoty.  Lidé vedli války vůči sobě a museli se přizpůsobit životu ve tmě. To zapříčinilo, že se lidstvo vrátilo evolučně o mnoho kroků nazpět. Nyní žijí opět v jeskyních. Situace je beznadějná. Teda jen do té doby, dokud se v jednom kmeni nenarodí zázračná dvojčata, která vidí. Celkem byly natočeny tři série po 8 epizodách. Seriál byl uveden v roce 2019 s získal si vysokou popularitu.

 Na co se v See můžete rozhodně těšit je nádherná vizuální stránka, kterou jen tak něco nepředčí. Seriál je natáčen v nádherné krajině Britské Kolumbie a v Ontariu. Tvůrci si vyhráli také s detaily a zobrazili detailně postapokalyptické prostředí po katastrofě. V každém díle se můžete těšit minimálně na jednu strhující akční brutální scénu. S násilím se v tomto seriálu doopravdy moc nešetří. Nebezpečí v tmavém světě číhá na každém kroku. Navíc postavy seriálu jsou velmi dobře vykreslené a děj je zábavný. Ve filmu hrají Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper. Seriál můžete v současné době zhlédnout na Apple TV.

Osmý smysl

8. smysl je mysteriózním sci-fi seriálem z roku 2015, který vytvořili stejní tvůrci, kteří tvořili film Matrix. V seriálu se můžete těšit na úžasnou atmosféru, skvělý střih a skvěle natočené akční scény. A pokud máte rádi romantiku, tak o tu také rozhodně nebudete ochuzeni. U televizní obrazovky budete od začátku fandit Wolfgangovi a Riley, kteří prožívají lásku s vzájemnými telepatickými schopnostmi, které jejich prožívání emocí a lásky posouvají výše. Celkem byly natočeny 2 série s 12 díly. Seriál vypráví příběhy 8 lidí z různých koutů světa a různých kultur, kteří mají navzájem propojená vědomí. Sdílí své zážitky, emoce, vědomosti a schopnosti. Každý ze skupiny řeší svá osobní dramata a postupně se propojuje s ostatními členy osmičky. Ze začátku si musí na nové prožitky a zkušenosti hrdinové zvyknout, ale jakmile začnou využívat svého propojení, tak to začne být ta správná seriálová jízda. Vznikají skvělé a zajímavé scény plné emocí, někdy s pořádně akčním nádechem. Celý seriál je navíc dokonale podtržen skvělou hudbou. Sense 8 je nepopsatelným uměleckým zážitkem, který prostě musíte vidět.

V 8. smyslu naleznete mnoho duchovních odkazů. Postavy navíc prochází během seriálu velkým vnitřním vývojem, který budete s nadšením sledovat. Herci hrají velmi přesvědčivě. Především herecký výkon postav Wolfganga s Riley je dechberoucí. Ve filmu hrají Terrence Mann, Du-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Aml Ameen a další. Zajímavostí je, že herečka Jamie Clayton (Nomi) podstoupila ve skutečném životě změnu pohlaví stejně jako její postava, kterou v Osmém smyslu hrála.

Kromě doporučení těch nejlepších sci-fi seriálů a seriálů o upírech jsme pro vás připravili různé žebříčky těch nejlepších filmů různých žánrů. Alfou a omegou je základní článek o těch nejlepších filmech rozdělených dle žánrů a různých filmových témat. Z tohoto hlavního článku si pak pomocí odkazů v článku můžete vybrat kategorii, která vás zaujala. Máme pro vás připravené recenze těch nejlepších historickýchrodinnýchvánočních nebo erotických filmů. Také jsme pro pány připravili tipy na filmy pro chlapy a na ty nejlepší sci-fi filmy. Pro děti máme přichystaný výběr těch nejlepších filmů pro dětinejlepší dětské animáky a ty nejlepší pohádky o čertech. Najdete zde také doporučení na filmy o čarodějnicích, upírech, nejlepší thrillerypsychologické horory a mnoho dalšího.

Podobné články