TOP 15 filmů o čarodějnicích

Kouzla, lektvary a košťata! A nejen to najdete ve filmech o čarodějkách.
Nejlepší filmy o čarodějnicích

Nadpřirozené schopnosti a kouzla nás přitahují od nepaměti. I proto vzniklo takové množství filmů, které se věnují právě čarodějnictví a kouzlení. Některé z nich jsou komedie, jiné pojednávají o lásce, u dalších se budete opravdu bát. Jsou i takové, které zpracovávají události, které opravdu nastaly v naší historii. Vybrali jsme pro vás patnáct nejlepších filmů o čarodějnicích napříč všemi žánry, u jejichž sledování se rozhodně nebudete nudit! Doporučujeme třeba starý český film Dívka na koštěti nebo film vhodný pro děti Zloba – královna černé magie. Seřadili jsme je vzestupně, abyste byli napnutí a postupně přecházeli k těm nejlepším filmům o čarodějnicích.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo uložto.cz.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 


POZOR, článek obsahuje spoilery! Část nebo celá zápletka jednotlivých filmů může být v článku vyzrazena!!!

15. Království bílé čarodějnice – nejlepší orientální film o čarodějnicích

Hned v našem prvním tipu se podíváme do dalekých krajin. Film Království bílé čarodějnice se totiž odehrává v Číně a dýchne na vás tou správnou fantastickou atmosférou dalekého východu. Dá se tedy očekávat, že film bude trochu bizarní, ale to mu na zábavnosti rozhodně neubírá.

Film pojednává o mladé čarodějnici, která sleduje, jak trpí lid v její zemi během války. Rozhodne se proto pomocí kouzel bojovat s vojáky, kteří místním lidem ubližují. Dojde ale k zabití jednoho guvernéra a úřady svedou vraždu právě na mladou čarodějku, která se následně musí vydat na útěk…

14. Magická posedlost – nejlepší romantický film o čarodějnicích

Sally a Gilly Owensonovi musí žít s kletbou, kterou na jejich rod seslala zlá čarodějnice. Všichni muži, se kterými si dívky z tohoto rodu začnou, dříve nebo později zahynou tragickou smrtí. To pozná na vlastní kůži Sally, které zemře manžel, s nímž vychovávala dvě dcery. Gilly se zase musí vyrovnat s tím, že jí její milenec týrá a bude ho pravděpodobně muset usmrtit vlastní rukou.

Magická posedlost nepatří mezi nejkvalitnější filmy o čarodějnicích, které si můžete pustit, ale na druhou stranu se můžete těšit na hvězdné obsazení v podobě Sandry Bullock a Nicole Kidman v hlavních rolích Sally a Gilly. Užijete si určitě i dynamický vývoj filmového příběhu, ve kterém se toho přihodí opravdu hodně.

13. Čarodějky z předměstí – nejlepší rodinný film o čarodějnicích

Příběh vypráví o dvou kamarádkách Petře a Veronice, které jednoho dne najdou knihu, jež obsahuje velké množství receptů. Brzy samy zjistí, že podle receptů mohou připravovat různé kouzelnické lektvary, které jim poté umožňují různě měnit svět kolem sebe. Hned se do toho pustí a jejich kouzla patřičně zmatou nejednoho obyvatele jejich sídliště. Nakonec se kamarádky pomocí lektvarů pokusí vyřešit i problémy jejich oblíbené tety Emy, které hrozí zbourání jejího domku…

Hledáte-li oddychový a zábavný film, na který se můžete podívat i s dětmi, Čarodějky z předměstí určitě nebudou špatná volba. Scény jsou navíc doplněny o hudbu Jaroslava Uhlíře, což udělá většině diváků velkou radost.

12. Kletba bratří Grimmů – nejlepší dobrodružný film o čarodějnicích

Bratři Will a Jacob se rozhodli vymanit z chudoby, ve které vyrůstali a vybudovali si úspěšný byznys. Bohužel jejich služby nejsou příliš čestné. Důvěřivým vesničanům totiž nabízejí, že je zbaví děsivých přízraků, kleteb a dalších nadpřirozených událostí, pokud jim za to zaplatí. Jenomže sami vytvářejí takové prostředí, aby vesničané uvěřili tomu, že jsou těmito nadpřirozenými úkazy ohrožování a potřebují jejich služby. Na jejich podvody přijde jeden generál, který se domnívá, že v oblasti pracují i další podobní podvodníci, kvůli kterým mizí malé děti…

Kletba bratří Grimmů nám představuje oblíbené autory pohádek v trochu jiném světle. Tento americký film se natáčel částečně i v našich luzích a hájích, které jsou pro strašidelné záběry jako stvořené. Kromě českých lokací navíc ve filmu můžete narazit i na nejednoho slavného českého herce. V jedné z vedlejších rolí se objevuje například Miroslav Táborský nebo Tomáš Hanák. Filmem s podobným tématem je například film Hon na čarodějnice.

11. Princezna ze mlejna – nejlepší pohádka s čarodějnicí

V pohádkovém filmu známého českého režiséra Zdeňka Trošky sice vystupuje čarodějnice jenom jedna, za to ale pořádná. Kromě ní navíc ve filmu najdeme ještě řadu dalších kouzelných bytostí, zejména jednoho malého čertíka a vodníka. Pohádka se pravidelně objevuje na českých obrazovkách zejména v předvánočním čase a pokud jste ji dosud neviděli, rozhodně si ji nenechte ujít.

Hlavním hrdinou pohádky je Jindřich, který se vydává do světa, aby osvobodil zakletou princeznu a vzal si ji za ženu. Během své cesty narazí na mlýn, ve kterém žije krásná Eliška se svým otcem. Aby u nich Jindřich zůstal déle, namluví mu Eliška, že princezna je zakletá v rybníce před jejich mlýnem. Postupně začne mezi Jindřichem a Eliškou vznikat mladá láska, do cesty se jim ale postaví ještě další problémy v podobě dalšího chtivého ženicha.

10. Sněhurka a lovec – nejlepší film o čarodějnicích podle pohádky

Zlá královna, kouzelné zrcadlo, krutý lovec a otrávené jablko. Tento příběh všichni známe z dětských pohádek. Nové zpracování příběhu krásné Sněhurky přináší k televizním divákům režisér Rupert Sanders, který obsadil do hlavní role Sněhurky krásnou Kristen Stewart a lovcem udělal statného Chrise Hemswortha. Rozhodně se ale netěšte na zfilmovanou pohádku pro děti, Sněhurka a lovec je rozhodně podívanou spíše pro dospělé diváky.

Krásná královna chce vládnout celému světu a ideálně navždy. Cesta k jejímu snu je jednoduchá. Stačí pozřít srdce jediné dívky, která je krásnější než ona, její nevlastní dcery, Sněhurky. Jenomže ta právě teď utekla z domácího vězení a skrývá se kdesi v temných lesích, kde na ní čekají děsivé bytosti, ale i velká tajemství. Po jejích stopách se vydává silný lovec, který má za úkol přinést královně Sněhurčino srdce…

9. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic – nejlepší hororový film o čarodějnicích

I tento příběh všichni důvěrně známe. Alespoň jeho začátek. Chudý otec odvedl své dvě děti, sourozence Jeníčka a Mařenku do temného lesa, kde jim hrozila smrt na lopatě zlé čarodějnice. Místo toho ale Jeníček s Mařenkou strčili do pece čarodějnici a od té doby si na podobné ježibaby pořádně posvítili. Stali se lovci čarodějnic a nadějí pro všechny, jejichž životy komplikují zlé čarodějnice.

Ani tento film na motivy pohádky si rozhodně nepouštějte s dětmi. Čeká vás v něm spousta krve, děsivé příběhy a čas od času vám určitě bude přebíhat mráz po zádech. I proto jsme film vybrali jako nejlepší hororový film o čarodějnicích, protože to opravdu není podívaná pro slabé povahy.

8. Kladivo na čarodějnice – nejlepší historický film o čarodějnicích

Máte-li silný žaludek a nevadí vám sledovat, co se dělo v naší historii, určitě vás zaujme i film Kladivo na čarodějnice. Ten se odehrává během středověku v Šumperku, kde se lidem žije dobře, dokud jednoho dne nedorazí inkvizitor Bobling, který začne ve městě vytvářet vykonstruované procesy a postupně nevinné a hodné lidi nutí k doznání něčeho, co nikdy neudělali. Neštěstí místních lidí, kteří vědí, že nemohou s krutou inkvizicí nic udělat, popisuje právě film Kladivo na čarodějnice.

Ve filmu sice žádné opravdové čarodějnice nevystupují, ale celý se točí právě kolem zjišťování, kdo by čarodějnicí mohl být. Tento starý československý film je natočený ještě černobíle, ale to mu nijak neubírá na kvalitě. Naopak, jeho zhlédnutí pro vás bude silným diváckým zážitkem, na který jen tak nezapomenete.

7. Krásná čarodějka – nejlepší starý film o čarodějnicích

U starších filmů ještě nějakou dobu zůstaneme. Nejstarším filmem v našem žebříčku je film Krásná čarodějka, který byl natočen již v roce 1942 ve Spojených Státech. Tento krásný film o lásce si zamilují všichni, kteří mají rádi trochu toho nadpřirozena a zároveň romantiky. Mezi diváky má tento film velmi pozitivní ohlasy, takže se určitě bude líbit i vám.

Krásnou čarodějku ve filmu představuje mladá Jennifer, které se po dlouhé době podařilo dostat ze zajetí kletby a nyní se může volně pohybovat po světě. Těší se, že bude škodit lidem a zejména Wallacovi, což je potomek muže, kvůli kterému se před mnoha stovkami let dostala na hranici. Potom se k ní ale dostane nápoj lásky a role se obrátí…

6. Zloba: královna černé magie – nejlepší film o čarodějnicích pro děti

Hledáte-li film o čarodějkách i pro vaše ratolesti, může být dobrou volbou například Zloba – královna černé magie. Tento film z dílny Disneyho alternativně zpracovává oblíbenou pohádku o Šípkové Růžence. Jen hlavní postavou tentokrát nebude Růženka, ale Zloba, která později uvrhne na Růženku strašlivou kletbu. Poznáváme ji jako mladou lesní vílu, která zahořkla až poté, co ji zradila milovaná osoba.

Zloba se určitě bude líbit i starším dětem a možná i dospělým. V hlavní roli Zloby exceluje světoznámá Angelina Jolie, zatímco Růženku ztvárňuje něžná Elle Fanning. Jak je u nejnovějších Disney filmů zvykem, těšit se můžete také na velkolepé kulisy a velmi epickou podívanou. Zloba tedy určitě patří mezi nejlepší čarodějnice filmy.

5. Čarodějky z Eastwicku – nejlepší komedie o čarodějnicích

Kamarádky Alex, Jane a Sukie přijdou na to, že mají kouzelnou moc, která se aktivuje tím, že si společně něco přejí. Protože ani jedna z nich nemá svého prince na bílém koni společně si vymyslí ideálního muže a on opravdu do jejich městečka dorazí. Všechny tři ženy se postupně k muži nastěhují, což se rozhodně nelíbí konzervativním obyvatelům v okolí. Postupně začínají varovat před ďábelskými a nadpřirozenými schopnostmi tří čarodějek…

Tato bláznivá komedie se právem těší velké sledovanosti a nadchla filmové fanoušky z celého světa. Pokud tedy máte chuť na něco nadpřirozeného, ale zároveň oddechového s Alex, Jane a Sukie určitě strávíte zábavný večer. Film čarodějnice představuje jako ženy, do kterých se dokážete vcítit a budete rozumět jejich jednání.

4. Čarodějky ze Salemu – nejlepší film o čarodějnicích bez čarodějnic

Ve filmu Čarodějky ze Salemu sice žádné opravdové čarodějnice nevystupují, ale to rozhodně neznamená, že se kolem nich celé vyprávění nemůže točit. V tomto kritiky chváleném filmu od režiséra Nicholase Hytnera sledujeme skutečné události, ke kterým došlo v osadě Salem v americkém státě Massachusetts během 17. století.

Film začíná zvláštním rituálem, kterého se účastí mladé dívky z městečka Salem v lese spolu s černošskou otrokyní. Během něj jsou ale přistiženy reverendem z města. Po následném útěku domů dvě z dívek předstírají, že omdlely. Na reverendovu žádost je následně do městečka vyslán inkvizitor a lovec čarodějnic reverend Hale. Ten v městečku začíná pátrat po stopách čarodějnictví a brzy se rozpoutá peklo, které skončí smrtí nejednoho nevinného…

3. Harry Potter – nejlepší sága o čarodějnicích a čarodějích

Naším dalším tipem není tip na jeden film, ale hned na osm filmů. Bezpochyby jednou z nejproslulejších a nejoblíbenějších ság o kouzelnících a čarodějnicích je osm dílů filmů o mladém Harry Potterovi. Harry Potter je sirotek, který žije u své tety a strýce, kteří ho ale neustále trápí a rozhodně u nich nemá lehký život. Harry si ale často všímá, že se mu dějí podivné věci, ale nepřikládá tomu žádný význam, dokud jednoho dne nedostane dopis, který ho zve ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Tam Harry zjišťuje pravdu o svých rodičích i sobě samém.

Filmy vznikly podle populárních knih britské autorky J. K. Rowlingové a některé z nich budou bezpochyby vhodné i pro sledování s mladšími dětmi. Uvidíte, že po puštění jednoho dílu už nebudete chtít přestat. Harry Potter patří mezi filmy s čarodějnicemi, na které dlouho nezapomenete. Vrhněte se tedy do světa plného kouzel, přátelství, ale také děsivého zla, kterému je třeba se postavit.

2. Dívka na koštěti – nejlepší český film o čarodějnicích

Hledáte český film o čarodějnicích? Jedním z nejlepších je určitě klasika v podobě filmu Dívka na koštěti, který zpracovává osudy mladé čarodějky Saxany. Ta se dostane do světa lidí poté, co uteče z čarodějnické školy, kde by měla být za trest 300 let po škole. Mezi lidmi se Saxana pokouší najít babské ucho, jehož odvar způsobí, že už se do pohádkového světa nebude muset nikdy vrátit. To ale rozhodně není nijak lehký úkol…

Na příběhu Saxany vyrostli naši rodičem ale uvidíte, že se určitě bude líbit i vám. Pro milovníky tohoto filmu navíc vyšel v nedávné době další film s názvem Saxána a lexikon kouzel, ve kterém je hlavní postavou Saxanina malá dcera.

1. Hvězdný prach – nejlepší film o čarodějnicích

Vítězem našeho výběru se stal fantasy film odehrávající se ve smyšleném světě. Tento film s hvězdným obsazením vypráví příběh hvězdy, která spadla na zem. Možná si ji představujete jako obyčejný kámen, ale ve skutečnosti je to spanilá dívka. Po té bohužel pátrá hned několik lidí, kteří ji chtějí využít ve svůj prospěch. Naštěstí ji jako první nalezne Tristan, hodný chlapec, který chtěl hvězdu použít jako klíč k srdci své milované. Vezme ji tedy s sebou na cestu za svou láskou, ale cestou si musejí dát pozor na chamtivce, kteří by se hvězdy rádi zmocnili, aby ji mohli využít k nekalým účelům.

Máte-li chuť na opravdu velkolepý fantasy film, ve kterém se můžete těšit na krásné scenérie a oblíbené herce, Hvězdný prach vás určitě nezklame. Čarodějnic v něm vystupuje hned několik, i když nejsou úplně hlavním námětem příběhu…


O filmech různých žánrů toho máme u nás víc. Mohl by vás zaujmout třeba výběr nejlepších thrillerů, nebo filmy s upírskou tematikou. A když si budete od těžkých témat chtít odpočinout, sáhněte třeba po nejlepších francouzských komediích, nebo si s popcornem a pivem zavzpomínáte u filmů pro teenagery. Protože rádi odpočíváme, tak pro válení na gauči s celou rodinkou jsme zkusili vybrat ty nejlepší animované filmy pro děti.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.