TOP 7 LGBT Filmů

Pokud jste unavení z klasických romantických komedií, filmy s lgbt tematikou by pro vás mohla být příjemná změna. Věnují se homosexualitě a dalším společensky důležitým tématům.
LGBT filmy se věnují stejnopohlavním párům, milostné zápletce, ale také sebepoznávání a pokřiveným společenským koncenvím.

Duhová tematika LGBT v posledních letech rezonuje naší společností více a více. Tato čtyři písmenka jsou zastřešující zkratka zahrnující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Často se však využívá k označení širokého spektra sexuálních a genderových identit. Filmy s gay tematikou většnou sledují romantický příběh stejnopohlavních párů, také ale rozebírají důležitá témata stereotypního vnímání a složitosti spojené s přiznáním sexuální orientace svému okolí.

Tip

Sledovat, nebo stáhnout filmy si můžete na různých místech. Ta oblíbená tu ve zkratce uvádíme: Online sledovat můžete zdarma třeba na sledujserialykukaj.to nebo lookmovie, ale jestli si je chcete v klidu pouštět i na místech s omezeným přístupem k netu, nebo doma nemáte tak dobré připojení, můžete zkusit třeba webshare.cz nebo uložto.cz.

Jasně a ideální je k tomu mít doma TV VoyoNetflixSkylink nebo Telly. Pak už vás nic nemůže zaskočit. 


SPOILER ALERT! Pozor, v následujících řádcích se můžete dočíst části děje filmů.

Já, Simon

Gay film o dospívání, objevování sebe samého i své sexuální orientace. Film o malých lžích, o bolestivém předstírání a především o nesnázích dospívajícího šestnáctiletého kluka, který zjistí, že jej přitahuje stejné pohlaví. Když Simon Spier na internetu začíná flirtovat s neznámým klukem vystupujícím pod přezdívkou Blue, nemá ani tušení, kam jejich postupně se vyvíjející vztah povede. V okamžiku, kdy jejich vzájemnou korespondenci odhalí spolužák Martin, však oběma chlapcům hrozí nejen odhalení, ale také konec jejich vztahu. Pod pohrůžkou zveřejnění e-mailů Martin Simona vydírá, aby mu dohodl rande s krásnou Abby. Simon tak musí najít řešení, které by znovu oživilo jejich vztah a ochránilo tajnou identitu neznámého Blue.

Dej mi své jméno

Je rok 1983 a v Itálii srší léto v plném proudu. Elio z lgbt filmu Dej mi své jméno je sedmnáctiletý mladík a prázdniny tráví v rodinné vile s knihou v ruce nebo poslechem hudby. Přestože působí jako vyspělý mladý muž, na spoustu důležitých životních otázek stále ještě hledá odpovědi, zejména pokud přijde řeč na lásku. Jeho poklidný život dostává na frak v momentě, kdy se k nim přistěhuje čtyřiadvacetiletý Američan Oliver připravující se na doktorské studium, který se chystá na stáž k Eliovu otci. Toho léta tak chlapce nečekají pouze studijní záležitosti, zpočátku nevítaný host se pro Elia postupně stává nejdůležitějším člověkem.

Kdybys jen tušil

Nesmělá intelektuálka se samými jedničkami a velkým tajemstvím v srdci. Ellie Chuová je uzavřená inteligentní studentka asijského původu žijící pouze se svým otcem. Neschopnost zapadnout do školního kolektivu si kompenzuje vlastním malým podnikáním, které zahrnuje spoustu cizích domácích úkolů a drobný přivýdělek. Z tohoto důvodu ji kontaktuje také spolužák Paul, který si neví rady se zamilovaným dopisem pro dívku jeho snů, krásnou spolužačku. Během řady praktických cvičení, kterými se jej Ellie snaží připravit na randění, však zjišťuje, že Paul není jediný, koho brunetka přitahuje. Kdybys jen tušil je gay film z roku 2020, který se citlivě věnuje poznávní vlastního já a své sexuální orientace.

Maurice

Jedním z nejlepších gay filmů je bezpochyby Maurice, v němž se přesouváme do prostředi univerzit a bohaté první třídy. Pocit odlišnosti mladého Maurice provází už od dětství. Až při setkání se spolužákem Clivem si však uvědomuje, co ho celý život tížilo. Maurice je homosexuál. Zpočátku se zdá být všechno dokonalé, oba chlapci prožívají šťastné chvilky zamilovanosti. Clive se však kvůli kariéře politika později rozhodne vztah ukončit. Maurice je zdrcený, na svou lásku ale odmítá zapomenout, a proto ho i nadále navštěvuje. V té chvíli však ještě netuší, že ho štěstí čeká úplně někde jinde.

Pride

Je rok 1984, v čele britské vlády stojí Železná lady Margaret Thatcherová a Británie je centrem povstání horníků. V hlavním městě zároveň vrcholí Gay Pride, v rámci kterého se aktivisté rozhodnou uspořádat sbírku pro homosexuální rodiny. Horníci však s nápadem nesouhlasí, neradi by byli spojováni s podporou gayů. I přes neshody se aktivisté vydávají do malé vísky ve Walesu, kde se chystají předat rodinám vybrané peníze. V tomto okamžiku začíná boj odlišných uskupení. Čeká je neutuchající spor, nebo překvapivé nalezení shody?

Vymazaný kluk

Film o složité cestě k homosexualitě, neakceptaci vlastní rodinou a netolerantní společnosti požadující přeměnu. Jared Eamonse je synem maloměstkého baptistického pastora. Přiznání vlastní sexuální orientace věřícím rodičům není snadné, následky tohoto rozhodnutí však přesahují jeho nejhorší představy. Rodiče se snaží vybalancovat lásku k synovi a víru v boha. Náboženství však nakonec vítězí a otec posíla Jareda do terapeutické léčebny, kde ho z jeho bezbožné homosexuality mají vyléčit. Jared nakonec kvůli obavám ze ztráty blízkých s pobytem souhlasí. Brzy však zjišťuje, že to byla chyba. V tom okamžiku začíná jeho boj za respekt a akceptaci.

Mandragora

Mandragora je psychologický český gay film věnující se mužské prostituci z dílny Wiktora Grodeckiho. Mladý muž jménem Marek se ve svých patnácti letech rozhodne odejít z domova. Hlavním důvodem je jeho až příliš autoritativní a nerespektující otec. Proto se rozhodne vlakem odjet do Prahy. Chvilek sám pro sebe si Marek v hlavním městě příliš neužije. Krátce po příjezdu se ho ujme pasák a následně ho zavádí do světě chlapecké prostituce. Přestože se ho zpočátku zmocní opojení z luxusu a spousty peněz, brzy zjišťuje, že práce prostituta není nic pro něj. Zneužitý a ponížený svůj žal nakonec utápí v drogách.

Dánská dívka

Erik Wegener je úspěšný dánský malíř a jeho žena touží po kariéře portrétistky. Jejich manželství na první pohled vypadá ideálně. Užívají si života plnými doušky, vzájemně se podporují a vypadají šťastně. Změny nastávají v okamžiku, kdy Gerde jednoho dne nedorazí modelka na portrét, a tak požádá svého manžela, aby ji vypomohl jako model. První šaty, které na sebe Erik toho dne oblékne, nevědomky odstartují proces poznávání jeho pravého já. Já, které nenosí kalhoty a nemá pánský sestřih. Jeho pravé já se rádo maluje, obléká dámské oblečení a zajímá se o muže. Gerda si proměny svého muže všímá, i přesto se ale snaží setrvat v manželské poutu. Její manžel Erik se jí však postupně čím dál tím víc vzdaluje jak se mění na dívku Lily pokaždé, když oblékne dámské šaty a střevíce. LGBT film Dánská dívka čerpá ze skutečného příběhu historicky první doložené přeměny muže na ženu.


Doufáme, že náš výběr nejlepších LGBT filmů vás zaujal. Pokud vás zajímají filmy, inspirujte se v dalších článcích. Přeskočte třeba na TOP 11 filmů o upírech nebo TOP 10 psychologických hororů. Najdete u nás taky pár nejlepších francouzských komedií a TOP 12 filmů pro holky na pyžamovou pártynebo si s popcornem zavzpomínáme u filmů pro teenagery. A ve výběru přeskočíme na 15 nejlepších motivačních filmů, kde najdete i takové perly jako je třeba Forrest Gump.

Podobné články

7 zombie filmů

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Protože nejen ve městech potkáte zombie.