5 nezbytností, bez kterých se neobejde žádný vysokoškolák

Nepodceňte přípravy na vysokoškolské studium a vybavte se následujícími pěti nezbytnostmi. Co by měla povinná výbava každého studenta zahrnovat?
Student a nezbytnosti pro něj

1.     Batoh

Přebíhání mezi univerzitními budovami, dlouhá cesta na kolej přes hospodu a k tomu tahání kvanta učebnic a skript, bez kterých se neobejde žádný student. Abyste si při studiu nezničili záda, vyberte si kvalitní a na nošení pohodlný batoh. Při výběru batohu se soustřeďte na:

●        Objem

Velikost batohu by se měla odvíjet od vašich potřeb. Nosíte kromě učebnic i velké svačiny a převlečení na odpolední tělocvik? Sáhněte po batohu s minimálním objemem 30 litrů.

●        Kapsy

Bezpochyby oceníte batoh s logicky a přehledně rozvrženými kapsami. Díky tomu pak snadno najdete všechno, co zrovna potřebujete.

●        Vypolstrování

Zaměřte se i na vypolstrování, které je nejen na zádech, ale i na ramenních popruzích – ty dokážou správně rozložit hmotnost batohu a tím chrání vaše záda, ramena i krk.

2.     Notebook

Notebook je nejlepším přítelem studenta. Do notebooku si můžete zapisovat poznámky, psát práce, stahovat studijní materiály, stejně tak v něm lze obsluhovat školní systém, pouštět si ilustrační videa plus si vyhledávat jakékoliv nezbytné informace v nekonečné studnici mouder – na internetu.

3.     Sluchátka

Odhlučňovací sluchátka jsou skvělou volbou pro ty, kteří se rádi učí venku, v kavárně nebo univerzitním kampusu. Sluchátka potlačující okolní hluk vám poskytnou trochu klidu a vy se tak budete moci soustředit, na co zrovna potřebujete. Někomu budou stačit obyčejné špuntovky, někomu zase víc sedí sluchátka přes hlavu.

TIP: Pokud zrovna nemáte dostatek financí na pořízení sluchátek a chcete mít svůj klid, kupte si v lékárně klasické špunty do uší.

4.     Powerbanka

Powerbanka je přenosný akumulátor, který funguje jako záložní zdroj. Má výstupní konektory USB-A, USB-C, Micro USB i Lightning, takže si snadno dobijete telefon i v tramvaji/šalině/elektrice. Výhody powerbanky tkví v její skladnosti a cenové dostupnosti. Při výběru powerbanky se soustřeďte hlavně na kapacitu.

KapacitaPočet nabití
do 5 000 mAh1
5 000 až 15 000 mAh2 až 3
15 000 až 29 000 mAh4 až 9
více než 30 000 mAhvíce než 10

5.     Kalendář

Kalendář je sice základním vybavením každého softwaru v telefonu i notebooku, není ale nad to přehled termínů zkoušek, směn na brigádě a jiných důležité události. Obstarejte si buď nástěnný, nebo stolní kalendář a kompletní přehled svých studentských aktivit budete mít stále na očích.

Podobné články