5 tipů, jak nastartovat úspěšný den

To, jak vypadá vaše ráno, určuje, jak bude vypadat váš den. Takže jak na to?
5 tipů na úspěšný den

Každé ráno je začátkem nového dne. A právě tento začátek určuje, jak bude vypadat jeho zbytek. Pokud jste vstali levou nohou, špatná nálada se vás může držet celý den. Nenechte se unést vlnou stresu hned po probuzení a zkuste zpomalit.

To, jak vypadá vaše ráno, určuje, jak bude vypadat váš den. Pokud se probouzíte s myšlenkou, že zase musíte do práce, kde vás opět naštve kolega, nebo že před sebou máte spoustu povinností, které musíte stihnout, zbytečně si tím přivoláváte stres a úzkost, které se vás budou držet až do večera. Zkuste proto ráno zpomalit.

Neodkládejte budík a vstaňte na první zazvonění

Pokud patříte k lidem, kteří si ráno rádi přispí a posunují budík, i když měli v úmyslu vstát dřív, pak s tím přestaňte. Nastavte si budík tak, abyste vstali vyspalí a odpočatí a ideálně za sebou měli 7–8 hodin spánku. Tak snížíte pravděpodobnost, že budete mít nutkání budík neustále přenastavovat, abyste v posteli strávili několik málo minut navíc.

Dejte si ledovou sprchu

Nic vás neprobere tak jako ledová sprcha. Dobře, nemusí být přímo ledová, ale studená nebo alespoň vlažná voda vás po ránu nakopne do nového dne, a navíc nastartuje také váš organismus. Jednou či dvakrát týdně si pak dopřejte tělový peeling, který pokožku zbaví odumřelých buněk a zanechá ji krásně hebkou a jemnou. A když si k tomu pustíte oblíbenou hudbu, která vás povzbudí, tím líp. Jen se snažte nestrávit ve sprše hodinu a myslete i na životní prostředí.

Dopřejte si čas na snídani

Snídáte? Pak byste si ráno měli dopřát čas na pořádnou snídani. Připravte si něco dobrého, ať už to jsou míchaná vajíčka, toast s avokádem, nebo ovesná kaše, a v klidu se najezte. Nejlepší je při jídle nečíst zprávy ani se nedívat na televizi, pokud vám to ale jinak nedá, tak si ji samozřejmě zapněte. Rozhodně však nezačínejte pracovat a neotevírejte e-maily. Na ty budete mít dost času později. Teď máte chvilku na to se soustředit na jídlo.

Vyhýbejte se telefonu a sociálním sítím

Zkuste po ránu nechat telefon mimo svůj dosah, případně si nastavte, aby na vás hned po probuzení nezačaly vyskakovat notifikace. Pokud se totiž podíváte, kolik vám přibylo lajků a komentářů, sotva rozlepíte oči, můžete si svůj den hodně rychle pokazit. Vůbec nejlepší je omezit dobu, kdy vám bude mobil upozornění zobrazovat..

Nachystejte si oblečení před spaním

Možná také patříte k těm nerozhodným, co ráno stojí před skříní a nevědí, co si obléct. Jak to překonat a nestrávit vybíráním oblečení celou věčnost? Stačí si nachystat celý outfit večer před spaním. Eliminujete tak ranní nerozhodnost a ušetříte čas na jiné věci. Ano, může se stát, že si to ráno rozmyslíte nebo si kvůli počasí budete muset vzít něco jiného. Když se ale budete snažit udržet si zvyk obléknout si to, co jste si předem nachystali, uvidíte, že se váhání u otevřeného šatníkupostupně zmírní.

Přečtěte si po ránu pár stránek z knížky

Že nečtete? Pak je na čase to změnit. Čtení má hned několik výhod. Nejenže zlepšuje vaši slovní zásobu, ale také umí uklidnit mysl, stimuluje mozek, redukuje stres nebo vás naučí něco nového. Každý si dokáže najít knihu, která ho bude bavit, ať už půjde o romány z červené knihovny, rafinované detektivky, příběhy podle skutečných událostí nebo vzdělávací literaturu. Vyhraďte si ráno alespoň 15 minut na čtení a přečtěte pár stránek. I to málo vám dokáže pomoct.

Podobné články