Nevíte, co podniknout o prázdninách? Vyrazte se ochladit do hor

Pokud nejste pokročilými horolezci a stačí vám procházka v mírných kopcích, můžete se vypravit do tuzemských pohoří.
Boty na trek

Rozvolnění proticovidových opatření, na které všichni dlouhé měsíce čekali, v mnohých vyvolalo nefalšovanou rozhodovací paralýzu: kam vyrazit, když je tolik možností, abychom změnili prostředí, ale neriskovali nakažení v turisticky nejnavštěvovanějších destinacích? Skvělou volbou jsou české hory.

Výšlap pro začátečníky i pokročilé

Pokud nejste pokročilými horolezci a stačí vám procházka v mírných kopcích, můžete se vypravit do tuzemských pohoří. Žďárské vrchy vám mohou poskytnout stejnou radost z pohybu jako rakouské Alpy. Tak sbalte svoje trekingové boty a vydejte se za turistikou i kulturou do horské přírody.

Letní pobyty v tuzemských horách

Nenechte se zmást: pobyt ve vyšší nadmořské výšce nemusí nutně znamenat opuštěné putování lesy. Například v Beskydech lze kombinovat výstup na Lysou horu nebo Radhošť například s návštěvou skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, gurmánskými zážitky v místních restauracích i pivovarech nebo kulturou. Bohatý program všeho druhu nabízejí i letní Krkonoše, Jeseníky, Jizerské hory, Šumava nebo Krušné hory. Všechny místní horské chalupy, hotely, restaurace i lanovky přišly vlivem zrušené zimní sezóny o značnou část ročního výdělku, přivítají vás tedy s otevřenou náručí. Využít ale můžete i kempů nebo volného stanování, vždy si ale předem zjistěte, zda je na daném místě povoleno.

Boty na výlety

Dovolená pro partu přátel, zamilovaný pár i rodinu s dětmi

Hory nejsou jen o přírodě. Nejvýznamnější pohoří Česka jsou obklopena muzei, galeriemi, pořádají se v nich divadelní představení i hudební festivaly. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Pryč jsou doby, kdy jste si v odlehlé hospodě mohli dát jen smažák nebo utopence, i místní gastronomie je rok od roku na vyšší úrovni. Neznamená to ale, že by vás dovolená v horách musela nutně stát moc peněz, ubytování i jídlo je poskytováno na slušné úrovni i v nižších cenových relacích.

Využijte nohy, kola, koloběžky i motorky

Znovu opakujeme: hory nejsou jen o nekonečném chození. Nově vybudované cyklostezky nabízejí adrenalin i důkladné protažení svalů. Pokud už jste se nachodili dost, můžete zkoumat okolí i na motorce, sjet z vrcholu koloběžkou nebo se projet na některé z černých bobových drah. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, čeká vás léto plné nezapomenutelných zážitků.

Podobné články