Dárky pro rodiče a prarodiče, na které se nebude prášit na polici

Dárky pro seniory, na které se nebude prášit? Že je těžké nějaké najít? Zkuste naši inspiraci.

Vánoce už klepou na dveře a vy stále nevíte, jaké dárky vybrat vašim rodičům a prarodičům? Jistě, křížovky a papuče je určitě potěší, ale proč jim nedarovat něco originálnějšího? S přibývajícími léty přichází různé zdravotní potíže. Vyberte jim tedy něco, co jim po náročném dni uleví od bolesti nebo usnadní pohyb. Přinášíme vám několik tipů na praktické a originální dárky, které vaši rodiče a prarodiče zajisté ocení.

Ortopedický polštář mezi nohy

Ortopedický polštář mezi kolena je navržený tak, aby zajistil pohodlné spaní. Ocení ho především senioři po operaci kyčelního kloubu. V poloze vleže a na boku fixuje stehna a pánev, kde zajišťuje správnou anatomickou polohu a ulevuje tak od bolesti. Využít se dá i jako podpora lýtek pro uvolnění dolních končetin. Doporučuje se také ženám v těhotenství a všem, kteří spí rádi na boku.

Ortopedický polštář jako dárek

Balanční míče na cvičení

Gymnastické míče se staly běžnou cvičební pomůckou při rehabilitacích. Pomocí jednoduchých cviků můžete posílit svalstvo, uvolnit ztuhlá záda, i celkově zrelaxovat tělo. Pravidelné cvičení pár minut denně na balančním míči může vašim rodičům a prarodičům zajistit i několik aktivních a bezbolestných let navíc.

Anatomický polštář na spaní

Anatomický polštář na spaní poskytuje podporu krku a hlavy po celou noc. Uvolňuje ztuhlé svaly a je ideální pro všechny, kteří trpí bolestmi krku, zad a šíje. Anatomický polštář pomáhá odstraňovat problémy se spánkem i chrápáním. Dopřejte svým rodičům a prarodičům kvalitní a zdravý spánek bez bolesti.

Akupresurní podložka

Akupresura je neinvazivní metoda, která využívá tlak na určité body na těle a ulevuje tak od bolesti a zlepšuje prokrvení končetin. Akupresurní podložka s polštářkem slouží jako masážní pomůcka, která zmírňuje bolest, snižuje stres a napětí, zlepšuje spánek a posiluje celkovou obranyschopnost těla.

akupresorní podložka jako dárek

Elektrické skútry

Elektrický skútr je ideální dárek pro všechny, kteří se už nemohou pohybovat tak jako dříve. Využijí jej zejména senioři, kteří se doma pohybují o berlích a ven si už bez podpory netroufnou. S kvalitním elektrickým skútrem na 4 kolech si vaše babička nebo dědeček mohou bez problémů vyrazit do parku, na nákup nebo na návštěvu ke kamarádům. Je to samozřejmě trochu hodnotnější a tedy nákladnější dárek, nicméně když se složíte s více členy v rodině, nejedná se o takovou investici. Exteriérové skútry začínají na ceně cca 40 tisíc korun.

Podobné články