Dárky pro rodiče a prarodiče, na které se nebude prášit na polici

Dárky pro seniory, na které se nebude prášit? Že je těžké nějaké najít? Zkuste naši inspiraci.

Vánoce už klepou na dveře a vy stále nevíte, jaké dárky vybrat vašim rodičům a prarodičům? Jistě, křížovky a papuče je určitě potěší, ale proč jim nedarovat něco originálnějšího? S přibývajícími léty přichází různé zdravotní potíže. Vyberte jim tedy něco, co jim po náročném dni uleví od bolesti nebo usnadní pohyb. Přinášíme vám několik tipů na praktické a originální dárky, které vaši rodiče a prarodiče zajisté ocení.

Ortopedický polštář mezi nohy

Ortopedický polštář mezi kolena je navržený tak, aby zajistil pohodlné spaní. Ocení ho především senioři po operaci kyčelního kloubu. V poloze vleže a na boku fixuje stehna a pánev, kde zajišťuje správnou anatomickou polohu a ulevuje tak od bolesti. Využít se dá i jako podpora lýtek pro uvolnění dolních končetin. Doporučuje se také ženám v těhotenství a všem, kteří spí rádi na boku.

Ortopedický polštář jako dárek
Možnosti a způsoby použití produktu naleznete v návodu k použití.

Balanční míče na cvičení

Gymnastické míče se staly běžnou cvičební pomůckou při rehabilitacích. Pomocí jednoduchých cviků můžete posílit svalstvo, uvolnit ztuhlá záda, i celkově zrelaxovat tělo. Pravidelné cvičení pár minut denně na balančním míči může vašim rodičům a prarodičům zajistit i několik aktivních a bezbolestných let navíc.

Anatomický polštář na spaní

Anatomický polštář na spaní poskytuje podporu krku a hlavy po celou noc. Uvolňuje ztuhlé svaly a je ideální pro všechny, kteří trpí bolestmi krku, zad a šíje. Anatomický polštář pomáhá odstraňovat problémy se spánkem i chrápáním. Dopřejte svým rodičům a prarodičům kvalitní a zdravý spánek bez bolesti.

Akupresurní podložka

Akupresura je neinvazivní metoda, která využívá tlak na určité body na těle a ulevuje tak od bolesti a zlepšuje prokrvení končetin. Akupresurní podložka s polštářkem slouží jako masážní pomůcka, která zmírňuje bolest, snižuje stres a napětí, zlepšuje spánek a posiluje celkovou obranyschopnost těla.

akupresorní podložka jako dárek
Možnosti a způsoby použití produktu naleznete v návodu k použití.

Elektrické skútry

Elektrický skútr je ideální dárek pro všechny, kteří se už nemohou pohybovat tak jako dříve. Využijí jej zejména senioři, kteří se doma pohybují o berlích a ven si už bez podpory netroufnou. S kvalitním elektrickým skútrem na 4 kolech si vaše babička nebo dědeček mohou bez problémů vyrazit do parku, na nákup nebo na návštěvu ke kamarádům. Je to samozřejmě trochu hodnotnější a tedy nákladnější dárek, nicméně když se složíte s více členy v rodině, nejedná se o takovou investici. Exteriérové skútry začínají na ceně cca 40 tisíc korun.

Závěrem jen připomínáme, že pro všechny tyto zajímavé dárky je třeba se seznámit s možnostmi a způsoby použití, které vždy naleznete v návodu k použití daného produktu.

Podobné články