Jak se stát dobrovolníkem a leaderem workcampu

I dobrovolnický projekt potřebuje své vedoucí. Jak se naučit být leaderem?
Školení vedoucích

Workcamp je dobrovolnický projekt, kde společně skupinka dobrovolníků a dobrovolnic z celého světa pracuje na prospěšném projektu, tráví společně volný čas a poznávají okolí. A každý takový workcamp potřebuje svého leadera. Organizace INEX plánuje na letošní sezónu 30 až 40 českých workcampů, což znamená, že bude potřeba 60 až 80 vedoucích. Chcete zajímavou dobrovolnickou zkušenost do svého životopisu? Zapracujte na svém seberozvoji a staňte se vedoucím na workcampu!

Náplní práce vedoucího workcampu je vést skupinu dobrovolníků a dobrovolnic, komunikovat úkoly, motivovat a koordinovat volný čas. Být vedoucím je tak skvělou příležitostí k seberozvoji a získání spousty skvělých zkušeností. Vedoucí se naučí zvládat a řešit krizové situace, zlepší své organizační dovednosti a komunikaci, zdokonalí se v angličtině. Vedení workcampu tak určitě obohatí životopis o zajímavou položku. Vybrané vysoké školy dokonce vedení workcampů už uznávají jako stáž.

INEX pro nové vedoucí každoročně pořádá víkendové školení vedoucích, kde se účastníci dozvědí, jak předcházet konfliktům, jak správně motivovat tým nebo třeba co říct novinářům, kteří přijedou na workcamp udělat reportáž. A přestože rolí vedoucího není být zdravotníkem, INEX pořádá i školení zdravovědy, aby účastníci věděli, jak zareagovat na drobná zranění. Zájemci o školení si mohou vybrat jeden ze dvou termínů – první proběhlo 28. až 30. dubna v Nymburku, druhé pak bude 26. až 28. května.

Dobrovolnice na workcampu

Vzdělávací cyklus Vedoucí workcampu je zdarma. Zájemci musí pouze uhradit zálohu 800 Kč, kterou INEX navrátí po odvedení workcampu. V ceně vratné zálohy je školení vedoucích, školení zdravovědy, ubytování, doprava, kapesné, vzdělávací materiály, naše průběžná podpora a 25 % slevu na registrační poplatek na případný workcamp v zahraničí ve stejném roce.

Vedoucí musí mít věk minimálně 18 let a být schopen schopnost aspoň základní komunikace v angličtině. Přihlásit se je možné i ve dvojicích společně třeba s kamarádem nebo kamarádkou. Tak neváhej a přihlas se! Více informací najdeš na stránkách INEXu.

Podobné články