Jak zařídit čtecí koutek ve skandinávském stylu

Čtecí koutek

Máte doma nevyužitý kout a zároveň knihovnu plnou těch nejnovějších titulů? Spojte je se správným křeslem a vytvořte si místo, kde budete moci pohodlně prožívat příběhy papírových hrdinů. Příjemný, na pohled čistý a nerušivý skandinávský styl vám pomohou dotvořit křesla ve správném designu.

Podle čeho vybrat ideální relaxační křeslo?

Pohodlné sezení vám zajistí křesladostatečně pevným opěradlem, širokou plochou pro sezení a podporou pro ruce. Z vyššího křesla se vám bude lépe vstávat. Ještě více komfortu získáte, pokud investujete do křesla se zabudovanou podpěrkou pro nohy. Jestliže budete chtít křeslo po pokoji přesouvat, věnujte pozornost jeho nohám a hmotnosti. Práci vám usnadní kolečka nebo otáčecí podstavec. Vybírejte křesla s kvalitní potahovou látkou odolnou proti otěru i zašpinění. Případně se ptejte, zda lze potahy sundat a vyprat. Některá křesla se dokonce dají rozložit a nabídnou vám tak prostor na případné přespání návštěvy.

obrazek1

Volba 1 – křeslo Halmar Cotto

Pohodlně si přečíst oblíbenou knížku a vychutnat si čaj můžete ve stylovém relaxačním křesle Halmar Cotto. Díky jednoduchým liniím a nadčasovému vzhledu se hodí do každé domácnosti. Oceníte i jeho nožky z masivního kaučukového dřeva, které spolu se světlým potahem ve vašem interiéru vytvoří nádech skandinávského stylu. Pevná a kvalitní konstrukce vážící jen 14 kg nabízí kvalitu za příjemnou cenu. Křeslo unese až 120 kg.

obrazek2

Volba 2 – křeslo Autronic TV-5070 COF3

Výrazné křeslo Autronicnosností až 130 kg je vyráběno s důrazem na pohodlnost. Skvělé polstrování a látka imitující broušenou kůži vám zajistí komfort při sezení i při poloze vleže. Polohování ovládáte elektrickým ovladačem, na kterém si můžete přizpůsobit náklon podnožky i opěradla. Ze vzpřímené polohy se pak snadněji vstává. Klasický design křesla podtrhuje prošití opěradla a polstrované područky. Díky praktické kapse na boku už nikdy neztratíte brýle na čtení nebo dálkový ovladač. Křeslo má robustní a těžkou konstrukci, takže je odolné proti překlopení.

Volba 3 – křeslo Halmar Agustin

Relaxační polohovací křeslo Halmar Agustin nabídne svým majitelům oddych v příjemném objetí širokého opěradla. Unese až 120 kg, zatímco samo váží 30 kg. Šedá tkanina připomíná severské soumraky. Opěrka hlavy se postará, aby vás po dlouhé pauze na čtení nebolela krční páteř. Spodní opěrka podepře vaše záda, abyste seděli správně – jestliže jste ten typ, který u detektivky zapomene na čas, takovou funkci oceníte určitě vy i vaše bedra. Jednoduchým pohybem pak zvládnete křeslo uvést do ještě více relaxační polohy.

Skandinávie u vaší knihovny

Skandinávský styl se vyznačuje barvami severské zimy (bílá, šedá, hnědá), množstvím textilií, měkkého a teplého světla svíček a jednoduchými liniemi. Skvěle se kombinuje i s dalšími dekoracemi a barvami – vždy by však prostor měl působit čistě, klidně a otevřeně. Díky vybraným křeslům můžete mít doma kousek severu i vy. Stačí zvolit to správné, postavit ho do čtecího koutu a doplnit ho pleteným plédem a stolkem na čaj se svíčkami. Pak už si jen užívejte soukromou chvíli v objetí pohodlného opěradla a polštářů.

Podobné články