Průkazy ISIC půjdou v obchodech uplatnit digitálně

Průkaz ISIC už je běžné mít v appce v mobilu, ale teď s ním půjde snadněji i platit.
Prukaz ISIC v mobilu

Ve 278 prodejnách a provozovnách po celém Česku probíhá pilotní testování digitálního ověřování studentských průkazů ISIC i dalších průkazů. Například jde o 73 poboček knihkupectví Kanzelsberger, 41 freshbarů a salaterií Ugo nebo 41 prodejen Tchibo. Nový systém zjednoduší prokazování nároku na slevu, které dosud probíhalo vizuální kontrolou průkazu. Cílem je příjemnější klientský zážitek pro studenty i další držitele jiných průkazů a lepší servis pro obchodníky.

Pilotní testování probíhá u 25 značek. Ostrý provoz začne na jaře 2024 a zahrne většinu z 500 obchodníků, kteří na ISIC, ITIC a další průkazy poskytují slevy či jiné výhody.

„Nový systém digitální verifikace našich průkazů jsme připravovali celý rok, jde softwarově i bezpečnostně o dosti náročný projekt. Studenti už nebudou muset hledat v peněžence průkaz ISIC, bude jim stačit rychlé naskenování QR kódu na pultu prodejce na mobil a hned zjistí, na jaké slevy mají nárok. Ani u neinformované obsluhy už nebudou mít problém s uznáním slevy. Prodejce zároveň bude mít přehled, o jaké slevy je největší zájem a na kterých prodejnách, předejde se také různým podvodům s již neplatnými průkazy,“ komentuje důvody pro zavedení nového systému Radek Schich, ředitel společnosti GTS Alive v Česku.

Systém bude zároveň znamenat pro obchodníky minimální zátěž. Pouze aktivují své prodejny či provozovny ve webové aplikaci Alive Partners. V této aplikaci navíc budou mít možnost upravit svůj digitální profil, přidávat limitované nabídky nebo přistupovat ke statistikám. Následně pak u pokladen vylepí samolepky s QR kódem, které jim přijdou poštou. Samotná digitální verifikace u pokladny je na studentovi. Tento systém proto v pilotním provozu oceňují hlavně rychloobrátkové prodejny a restaurace, které nechtějí svůj personál zatěžovat dalšími úkony navíc.

Ještě existuje druhá možnost digitální verifikace určená hlavně pro prodejny, kde má personál prostor se každému klientovi věnovat delší dobu – například prodejny Samsung. Tito obchodníci mohou využít B2B aplikaci Alive Verify, do níž prodavač naskenuje QR kód na studentově průkazu ISIC. Následně zvolí z nabídky příslušnou slevu. Oba způsoby digitální verifikace jsou pro obchodníky zdarma.     

V současném pilotním provozu jsou zahrnuti obchodní partneři pokrývající hlavní sektory, v nichž je možné získat na ISIC i další průkazy různé výhody. Tedy například prodejny elektroniky, obchody s oblečením, fast foody, kavárny, pizzerie, fitness provozovny a podobně.


Jak je to s ISIC průkazy a jakou mají historii jsme psali ve článku 70 let ISIC, ale studentský život má i mnoho dalších zážitku, takže co takhle vyrazit na Erasmus, tedy pokud o něm něco víte?

Podobné články