Puzzle – skvělý dárek pro děti i dospělé

Puzzle je tím správným dárkem. Není to ale pouze vhodný dárek pro děti, pokud zvolíte správnou obtížnost, potěšíte i leckterého dospělého.
Dárkem pro děti i dospělé je puzzle

Přemýšlíte, co dát svým dětem k narozeninám či Vánocům? Nebo jim chcete jen tak udělat radost a zároveň podporovat jejich soustředěnost a trpělivost? Puzzle je tím správným dárkem. Není to ale pouze vhodný dárek pro děti, pokud zvolíte správnou obtížnost, potěšíte i leckterého dospělého. Pojďme se podívat jaké jsou varianty a tipy obtížností. Zároveň upozorníme, na co byste neměli při výběru kvalitního puzzle zapomenout.

Puzzle pro nejmenší

Máme na mysli děti do 2 let, kdy záměrem puzzle je děti zabavit a u toho je něco naučit. Pěnové puzzle nebo naopak dřevěné puzzle, které se skládá z velkých dílků, nejvíce však do 24 ks. Děti díky nim mohou trénovat smysly poznávat různá zvířata barvy nebo číslice.

Puzzle pro větší děti

Pokud jsou děti školkou a školou povinné mohou již skládat náročnější motivy. Do 5 let se doporučuje puzzle do 500 dílků a u dětí do 10 let dokonce již do 1 000 dílků. Zde již nalezneme opravdu širokou škálu toho, co je možné skládat. Taktéž zde můžeme zmínit 3D puzzle, kdy velmi populárním je například Glóbus nebo Empire State Buidling.  Podívejte se na další skvělé motivy puzzle, které vám poskytnou inspiraci.

Chcete obdarovat dospělé?

Pak můžete vybrat například města, hrady nebo zámky. Pokud to patří mezi záliby obdarované osoby, je vhodné poté nechat složené puzzle zarámovat nebo jinak zafixovat. Může to vyzdobit interiér bytu a navodit příjemnou atmosféru. Složení tak náročného puzzle je určitě pýchou dotyčné osoby.

Puzzle - dárek pro děti i dospělé

Na co si dát pozor při výběru?

  • Nejdůležitější je věk osoby, pro kterou je puzzle určeno
  • Materiál, ze kterého je vyrobeno
  • Pokud se jedná o puzzle pro dospělé, přemýšlejte o tématu (mělo by odrážet zájmy či záliby)
  • V některých případech je nutné dokoupit příslušenství (fólie, lepící rámeček aj.)

Máte alespoň základní představu, pro jakou věkovou kategorii je vhodné zvolit určitý druh. Také, že existuje mnoho různých druhů a nespočet motivů. Puzzle může být skvělým dárkem i pro dospělé. Udělá jim to nejen radost, ale ještě poskytne dostatečný odpočinek po náročné práci. Nezapomeňte na příslušenství, pokud je nutné.

Podobné články