Australští The Temper Trap v únoru vystoupí v Lucerna Music Baru

Víc než milion prodaných alb, víc než 150 milionů streamů na Spotify, číslo jedna v domácích žebříčcích, předskakování Coldplay a Rolling Stones. Nejen tím, se může chlubit australská kapela The Temper Trap, které 3.února vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.
The Temper Trap. Zdroj: Lucerna Music Bar.

Mezi další úspěchy The Temper Trap patří  vystupování v Glastonbury, na Lollapalooze a Coachelle, nominace a výhra v prestižních australských ARIA Awards, nominace v BRIT Awards. 

Ale v létě 2013, těsně před vydáním jejich druhého eponymního alba jim kytarista a zakládající člen kapely Lorenzo Sillitto sdělil, že kapelu opouští. “Myslím, že ho už přestalo bavit to neustálé přejíždění autobusem,” říká dnes smutně zpěvák a kytarista Dougy Mandagi.

V kapele zůstali bubeník a zpěvákToby Dundas, Dougy Mandagi, Jonathon Aherne (basová kytara a zpěv) a Joseph Greer (klávesy, kytara a zpěv) – a rozhodli se obrátit vše negativní v pozitivní a připravit třetí album.

V tomhle čtyřčlenném složení se kapela obrátila na několik lidí, kteří byli ve svém oboru skládání písniček mistry – Malaye (spoluautora a producenta alba Franka Oceana Channel Orange), Justina Parkera (spolupracovníka Lany Del Rey, Sia a Bat For Lashes), a další. V roce 2013 kapela začala ve svém studiu Tileyard v severním Londýně (domov Marka Ronsona a Prodigy) práci na nové desce, s pokračováním v Byron Bay a LA s Malayem, v Montrealu s producentem Damianem Taylorem, který spolupracoval s Bjork, Prodigy, Arcade Fire a Killers. Pak zpátky do Snap Studios v Londýně a do Sing Sing v Melbourne, kde natáčeli svůj debut.

Album dostalo název Thick As Thieves – je přímé, hymnické, pozitivní a emotivní. Tak jako první tři skladby, které veřejnost slyšela: ‘So Much Sky’, ‘Summer’s Almost Gone’ a ‘Burn’.

Deska Thick As Thieves, která vyšla letos v červnu, je soundem kapely, která se nebojí riskovat, ale která se také znovu spojila s prvotními důvody, proč se zamilovali do hudby “Rád na tu dobu vzpomínám, na naše začátky, kdy jsme museli pořádně makat,” říká Mandagi. “Teď to je trochu podobné. A to mě moc baví.”

The Temper Trap 3.2. od 18:30 vystoupí v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k zakoupení od středy 12.10.2016 na webu kapely, od pátku 14.10.2016 pak na webu www.musicbar.cz, www.gout.cz, v Ticketpro a Ticketstream za 690,- Kč + poplatky. Na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 790,- Kč.

Přímý link na předprodej: https://goout.net/cs/listky/the-temper-trap/ils/

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1871485059764902/

Více info:

www.thetempertrap.com

www.facebook.com/tempertrap

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion


5 důvodů, proč přijít na koncert The Temper Trap

1/ Jejich živá vystoupení v sobě mají velkou magii

Podívejte se, jak dokáží svými citlivými songy uchvátit publikum, a to dokonce i když hrají v televizním pořadu (zde konkrétně u známého Davida Lattermana). U nás to bude nepochybně ještě o třídu lepší, protože budete mít kapelu na dosah ruky.

2/ Hráli na těch nejlepších festivalech světa

Do svých programů si je vybírají festivaly, o jejichž kvalitní dramaturgii nemůže být pochyb. Hráli už na legendárním britském Glastonbury, stejně tak jako na amerických festivalech Lollapalooza a Coachella. Na tyhle akce se našinec moc často nedostane, tak proč si neposlechnout část jejich line-upu přímo v Praze. Navíc předskakovali Coldplay a Rolling Stones, což už taky něco znamená.

3/ Jejich hudbu pravidelně oceňuje kritika i fanoušci

Posbírali několik výher v australských ARIA Music Awards, byli nominováni v britských BRIT Awards. Jejich singly se pravidelně umisťují na vrcholech hudebních žebříčků po celé Evropě.

4/ Frontman Dougy Mandagi má opravdu krásný hlas

Poslechněte si akustické podání jejich hitu Fall Together (začátek v 0:40), který zahráli v populárním australském rozhlasovém pořadu Like a Version. Vokál Dougyho Mandagiho zní nádherně.

5/ Mají čerstvě po vydání nového alba

V létě 2016 jim po čtyřech letech vyšlo třetí album Thick as Thieves a ihned zaznamenalo výrazný posluchačský úspěch. Jejich Spotify má přes 150 milionů streamů a svých desek celkově prodali už více než milion. Přijďte si jejich koncert užít do Lucerna Music Baru, protože tahle kapela ještě hodně vyroste a jejich příští návštěva už může být v mnohem větším sále.

Podobné články