V čem se skrývá zázračná popularita tuhého šamponu?

Co je to vlastně tuhý šampon na vlasy a pro které vlasy je vhodný?
Tuhý šampon

V kosmetickém průmyslu existuje tolik nových produktů pro péči o vlasy, že je někdy obtížné pochopit, jestli budete ten či onen produkt vůbec potřebovat. Hodně značek, obrovské množství masek, pěn, sprejů a fluidů, z toho jde občas obyčejnému člověku hlava kolem.

I když existuje prakticky neomezený výběr, v některých případech platí, že neexistuje nic lepšího než jednoduchá domácí péče. V případě vlasů to platí stoprocentně. Návrat k základům bývá často tím nejlepším rozhodnutím, které pomůže obnovit mládí a krásu. A proto si dnes promluvíme o tuhém šamponu, který poslední dobou získává na popularitě.

Co je tuhý šampon?

Oproti tekutému šamponu mu ve složení chybí dvě složky: voda a konzervační látky. Mýdlovou pěnu tvoří směs éterických olejů a rostlinných extraktů s povrchově aktivními látkami. Taky se může používat označení „vlasové mýdlo“. Malé kostky vypadají přesně jako mýdlo na ruce, takže na účel produktu spolubydlící raději upozorněte předem.

Pro koho jsou tuhé šampony vhodné?

Odpověď je jednoduchá – pro každého! Nejdůležitějším faktorem při výběru tuhého šamponu (a také tekutého) je typ vlasů. Vzhledem k vysokému obsahu olejů a rostlinných extraktů ve složení bude negativní účinek nevhodného šamponu velmi viditelný. Proto pro suché vlasy raději vyberte produkty s kokosovým, konopným nebo jojobovým olejem, pro mastné vlasy hledejte ve složení výtažek z kopřivy nebo olej čajového stromu. Většina značek na obalu šamponu uvádí, pro jaký typ vlasů je produkt vhodný, a díky tomu nemusíte ztrácet čas čtením složení. Ale abyste mohli zjistit, zda je pro vás nový šampon vhodný, nebo ne, měli byste ho použít minimálně pětkrát.

Tuhý šampon na vlasy

Výhody tuhých šamponů:

  • jde o jediný šampon, který laminuje vlasy bez chemických složek (díky elitnímu oleji Karambe)
  • složení tuhých šamponů nezahrnuje vodu, což znamená, že nejsou na rozdíl od tradičních šamponů ředěné, ale jsou vysoce koncentrované a šetrné
  • tuhé šampony obsahují pouze oleje nejvyšší kvality, proto nepotřebujete používat další balzámy a vlasové masky
  • neobsahují silikony, které brání vlasové pokožce dýchat
  • nestimulují extra produkci kožního mazu, což pomáhá vlasům zůstat déle čisté
  • díky svému jedinečnému složení posiluje kořenové cibulky a stimuluje růst nových vlasů
  • pečuje o roztřepené konečky
  • odstraňuje nepříjemné elektrizování

 

Podobné články