Zase je pár drobků na gauči? Nejlepší volbou je ruční vysavač!

Každý to zná, sem tam jsme prostě trochu nešikovní, podaří se nám nadrobit si na gauč u oblíbeného pořadu, nebo v kuchyni rozsypeme mouku.
Malý ruční vysavač

Každý to zná, sem tam jsme prostě trochu nešikovní, podaří se nám nadrobit si na gauč u oblíbeného pořadu, nebo v kuchyni rozsypeme mouku. Abyste nemuseli sestavovat vysavač a tahat se s ním na místo nehody, což je velmi nepohodlné, jsou skvělou volbou ruční vysavače, které se najdou v každé domácnosti mnoho využití.

Dostane se do každého záhybu

Asi největší výhodou je, že ruční vysavač má kompaktní rozměry. Díky tomu hravě vysajete i jinak špatně přístupné prostory jako jsou záhyby na vašem oblíbeném křesle nebo gauči. Hravě s ním vysajete i vlasy na polštáři nebo nečistoty na předložce.

Není těžký

S kompaktními rozměry pak také souvisí jeho nízká hmotnost. Nemusíte se tak tahat přes celý byt s mnohdy velkým vysavačem, což vás vlastně štve více než vlastní vysávání. Ruční vysavače váží většinou do 1 kg, takže práci s ním zvládnou i vaše děti.

Jednoduchá údržba

Většina modelů ručních vysavačů je dnes bezsáčková, takže až dokončíte úklid stačí jen vysypat zásobník vysavače do koše. Jednodušší už to být nemůže.

Údržba ručního vysavače

Úklid auta nebyl nikdy jednodušší

Právě díky kompaktním rozměrům a nízké váze jsou ruční vysavače velmi oblíbené pro úklid automobilů, proč pravidelně platit za vysavač na benzínce, když to zvládnete přímo u domu nebo v garáži?

Jak vybrat ruční vysavač?

Abyste využili potenciál ručního vysavače naplno, je vhodné se při výběru zaměřit na několik parametrů:

Akumulátorový, na baterie nebo s kabelem

I když jsou dnes již nejčastější modely ručního vysavače s akumulátorem, můžete se ještě setkat s vysavačem na běžné baterie nebo kabelem. Samozřejmě, že model s akumulátorem je nejdražší, ale investovat do něj se vyplatí, protože nemusíte pořád vyhazovat baterie nebo zápasit s přívodní šňůrou.

Samostatný nebo součást sestavy

Zakoupit si rovněž můžete ruční vysavač, který je samostatný, ale také součástí tzv. vysavačů 2 či 3v1. Jedná se o velmi praktické modely, se kterými rychle uklidíte celý byt.

Sací výkon

Nejdůležitějším ukazatelem u ručního vysavače je jeho sací výkon, samozřejmě, že bude nižší než u běžných vysavačů, ale i tak jsou na trhu propastné rozdíly. Požadujte tak od prodejce tento parametr a nenechte se uchlácholit, že když má vysoká příkon bude mít i dobrý výkon. Naleznete i nekvalitní modely, které mají vysokou spotřebu elektrické energie, a přitom špatně sají.

Bezsáčkový model

Aby byla údržba co nejjednodušší a provoz, co nejlevnější sáhněte vždy po bezsáčkových modelech. Nejen, že sáčky do vysavače něco stojí, ale po pár letech se i špatně shánějí.

Podobné články