Klasické školní zájezdy autobusem, rodinné dovolené v autě nebo s kamarády nejsou zrovna nejrychlejší možností cestování. A ačkoliv je většina lidí zarytým odpůrcem řízků v chlebu, takové svačinky na cestu vůbec nemusí být špatné. Obzvlášť když bagety na rakouských benzínkách stojí od čtyř eur výše.
Konzervy
Nic pro slabé povahy. Konzervy jsou ale, ať už chceme, nebo ne, báječné pro svou trvanlivost. Jestliže jedete do hor pod stan, není žádný lepší přísun bílkovin. Pokud se ale pohybujete po starověkých památkách, je jasné, že ne pro všechny bude příjemné rozdělávání konzervy uprostřed památných schodů.
Tyčinky, sušenky, knäckebroty
Müsli tyčinky, sušenky, různé lisované chleby, knuspi, knäckebroty… Třebaže vám po týdenním jídelníčku založeném na suchých sacharidech v sáčku bude šplouchat na maják, co si budeme povídat. Stále je to jedno z nejlepších řešení. Tyčinky často skvěle dodají potřebnou energii a jejich trvanlivost je srovnatelná s výše popsanými konzervami. A tento stereotyp lze alespoň vylepšit různými nabízenými příchutěmi.
Ovoce a zelenina
Tak a tady pozor. Ne každé ovoce pochopitelně vydrží kdejakou cestovní apokalypsu. Takové jablko ovšem vydrží mnohé. Některé odrůdy vydrží perfektně čerstvé i déle než deset dní bez lednice, takže o přísun vitamínů nemusíte mít nouzi. Banány a rajčata ale raději nechte doma.
Ořechy, sušené ovoce
Přísun tuků zajistí pořádný pytlík oříšků. Pokud zrovna neholdujete této potravině, sušené ovoce je také vynikající pro dlouhodobé cesty.
Poslední tipy:
1. Pokud si přece jen chcete s sebou brát potraviny, které jsou náchylnější, stále je tu možnost vzít i chladící tašky, termoobaly a podobně.
2. Nepoužívejte papírové obaly ani ubrousky. Na vlhké potraviny se papír přilepí. Navíc pokud se náhodou stane, že vaše zavazadlo promokne, igelit často zabrání zmixování potravin a věcí v batohu.
3. Hlídejte si příjem tekutin, který by měl být obdobný příjmu při běžném dni.
Máte další tipy na jídlo na cestách? Podělte se o ně s námi na Facebooku.
Foto: wikipedia.org, sxc.hu