11 praktických tipů využití vazelíny

Vazelína je zázračná tuhá mast, která má mnoho využití. A to nejen na popraskanou kůži. Co ještě umí vazelína?

1. Zvýrazní řasy bez řasenky

Nechcete používat řasenku nebo vám jednoduše vyschla a nemáte čas letět do drogérie? Naneste čistým štětečkem od řasenky trošku vazelíny na řasy. Nejen, že budete mít řasy delší a objemnější, ale vazelína také pomáhá k jejich růstu.

2. Rozjasní tváře

Od teď už nemusíte utrácet za drahé rozjasňovače. Naneste trošku vazelíny na lícní kosti a vaše tváře budou přirozeně zářit.

3. Zabrání loupání kůže po spálení

Spálíte se na sluníčku, radujete se z krásného opálení a druhý den se vám na těle loupají nevzhledné mapky? Naneste na tato místa vazelínu a kůže se přestane loupat.

Vazelína se používala i dřív jako gel na vlasy. Zuste to, schválně.

4. Odstraní lepidlo na řasy

Sundáváte si nalepovací falešné řasy tak, že si poškodíte i své řasy? Naneste vatovou tyčinkou vazelínu podél linie řas. Pár minut vyčkejte a nalepovací řasy opatrně sloupněte. Hned to půjde líp.

5. Zkrotí obočí

Nekupujte drahé bezbarvé řasenky na zkrocení obočí. Použijte starý, ale čistý kartáček z řasenky a naneste vazelínu na obočí. Učesané a natužené na celý den.

6. Pomůže popraskané kůži a podrážděnému nosu

Jak už jsem naznačila v úvodu, vazelína je skvělá na popraskanou kůži. Pokud ale máte podrážděný nos kvůli rýmě nebo zimnímu počasí, nebojte se ho trošku namazat. Do rána máte nos jako nový.

7. Zacelí roztřepené konečky

Naneste trošku vazelíny na roztřepené konečky. Vlasy budou vypadat zdravěji. Naneste ale skutečně jen malé množství, aby vlasy nepůsobily mastně.

Roztřepené konečky zacelí jedině vazelína.

8. Nedovolí, abyste měli skvrny od barvy na vlasy

Určitě to všichni znáte, barvíte si vlasy, ale po vítězoslavném smytí barvy zjistíte, že máte flekaté čelo a uši od barvy. Naneste vazelínu na čelo a uši ještě před barvením. Barva pak půjde z kůže snadno smýt.

9. Zabrání nehodám při samoopalování

Kotníky, lokty, kolena nebo zápěstí, to jsou problémová suchá místa, která zůstávají často flekatá po nanesení samoopalovacího krému. Namažte tato místa vazelínou a pak naneste samoopalovací krém. A fleky jsou fuč.

10. Zesílí účinnost jiného krému

Naneste svůj oblíbený krém na obličej nebo třeba oční sérum a na něj hned vrstvu vazelíny. Ta totiž zabraňuje odpařování vlhkosti, a díky tomu se krém lépe vstřebá do kůže a bude účinnější. Pozor! Pokud ale váš oblíbený krém obsahuje retinol, tak tento trik rychle zapomeňte. V kombinaci s vazelínou by vám to mohlo podráždit kůži.

11. Další jednoduché triky na make-up vychytávky s vazelínou

Vyrobte si peeling! Do trošky vazelíny přidejte cukr nebo hrubou sůl. Tento domácí peeling můžete použít na celé tělo nebo vysušené rty pro lepší barvičku. Anebo si vyrobte domácí lesk na rty! Rozehřejte trošku vazelíny, přidejte lžičku medu a nechte směs ztuhnout. Lesk je potom velmi příjemný na rtech.

Foto: pixabay.com, flickr.com, deviantart.com

Podobné články